gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by magdunia22 » 21 May 2007, 04:41 gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

witam
mam 23 lata szukam szkoly abym mogla sie nauczyc lepszego angielskiego :?: ..jedynie w weekendy bo pracuje od pon-pt
mieszkam na erdingtonie
dziekuje za odp oraz pozdrawiam :lol: :lol

magdunia22
Rozeznany
 
 
Posts: 264
Age: 40
Joined: 3 Oct 2006, 11:45
Location: ladywood
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Insanity » 21 May 2007, 11:55 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

W collegu typu Sandwel College czy Walsall College i napewno jeszcze w jakims mozesz uczyc sie za darmo. Niestety w Walsall tylko do wrzesnia, od wrzesnia bedzie platne...

Insanity
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2022
Age: 37
Joined: 6 Jan 2007, 10:32
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by basia » 21 May 2007, 15:29 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Witam :) Z pewnoscią są takie kursy w Sutton Coldfield College... na Erdingtonie jest oddział w budynku blisko basenu i biblioteki... nie pamietam ulicy :oops: ale raczej też od września choć warto zapytać... teraz za darmo potem nie wiadomo... prawdopodobnie egzaminy będą płatne :roll: powodzenia :grin:

basia
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 6 Oct 2006, 17:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Betty » 14 Jun 2007, 08:26 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Boguniu, miałaś napisać o bezpłatnej szkole angielskiego w Collegu, czy już wiesz coś na ten temat? Jak można się tam zapisac? Czy nadal te kursy są bezpłatne. Ewentualnie, gdzie szukac informacji?
Pozdrawiam
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 May 2007, 08:04
Location: pól godziny od centrum
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by bratok » 14 Jun 2007, 13:51 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

są też w polskim klubie, ale nie wiem kiedy.

mozna zadzwonic : 0121 643 3577

bratok
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Age: 44
Joined: 2 Dec 2006, 16:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogunia » 14 Jun 2007, 16:29 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

A więc w City Collage zapisy są od 13 lipca, niestey będą to juz lekcje odpłatne( nie będzie już bezpłatnych kursów), za jeden terms ok. 200 GBP, są trzy termy, więc za rok ok. 600 GBP. Uważam, że to trochę za drogo. Poszperam w innych szkołach i dam Wam znać, postaram się również uaktualnić artykuły na ten temat i dodać ich więcej.
pozdrawiam

bogunia
Administrator
 
 
Posts: 548
Age: 43
Joined: 16 Apr 2006, 09:27
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Betty » 15 Jun 2007, 09:13 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

O kay, nie jest to dobra wiadomość (już druga dla mnie w tym dniu).
Dziękuję za informację i czekamy na dalsze wyniki Twego szperania.
Pozdrawiam
Betty

Betty
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 May 2007, 08:04
Location: pól godziny od centrum
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Katik » 27 Jun 2007, 12:06 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Czy ktoś ma potwierdzoną informację, że od września kursy ESOL będą płatne?
Do tej pory były bezpłane, ale słyszeliśmy, że od września mają już je zrobić płatne. Słyszeliśmy o opcji 5Ł/godź :evil:
Czy to prawda?
User avatar
Katik
Stały Bywalec
 
 
Posts: 316
Joined: 27 Jun 2007, 11:43
Location: tu... i tam...
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by feanor » 27 Jun 2007, 20:38 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Ja właśnie kończę naukę w South Birmingham College. Z tego co słyszałem to kursy ESOL napewno bedą płatne od września (nie calkowity koszte a jedynie część). Dodatkowo słyszałęm że jest tylnia furtka. Mianowicie kurs pozostanie darmowy dla osób pobierajacych zasiłki (Working Tax Credit and Child Benefit i chyba jesze jakies lecz nie pamiętam dokładnie).

Adam

feanor
Początkujący
 
 
Posts: 12
Age: 45
Joined: 27 Jun 2007, 20:22
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by KA i PE » 28 Jun 2007, 06:03 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

child benefit sie do tego nie klasyfikuje niestety !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a osoba pobierajaca zasilki bedzie i tak kazda z osobna rozpatrywana wiec nie kazdy dostanie darmowa nauke
platne bedzie co 14 tyg czyli co semesrt ( 3 semestry ) 100 funtow .

KA

KA i PE
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 30 Jun 2007, 19:42 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Jesli sie nie myle to nauka jest wtedy bezplatna przy pobieraniu zasilku, kiedy uczysz sie min 12 godz/tyg. Ja chodze do Solihull College. I bynajmniej u nas trzeba bedzie chodzic 2x w tygodniu.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by MIZO16 » 1 Jul 2007, 15:14 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

katik
to nie prawda nadal benda darmowe np; sandwell colegue na smetwicku jest darmowy dla polkuw

MIZO16
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 32
Joined: 24 Feb 2007, 21:18
Location: BIRMINGHAM
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 1 Jul 2007, 21:27 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Zanim zapiszecie sie do jakiejkolwiek szkoly, wypytajcie o szczegoly. Zwlaszcza jesli chcecie miec egzaminy i zdawac po kolei poszczegolne poziomy oraz po zdaniu otrzymywac certyfikaty Cambridge. Nie kazda szkola, nawet jak nazywa sie college Wam to zapewnia!!! Np. w Solihull College wyglada to tak: Idziesz we wrzesniu sie zapisac, oni daja ci nr tel, pod ktory dzwonisz, zeby umowic sie na interview. Na tym spotkaniu oni oceniaja twoj poziom i przydzielaja do odpowiedniej grupy (np. pre-entry, entry1, entry2, entry3, level1, level2. Uczeszczasz na zajecia, kilka razy do roku odbywaja sie egzaminy z: reading, writing, speaking&listening. Jezeli zdasz wszystkie otrzymujesz certyfikat na kazdy z osobna oraz oddzielny potwierdzajacy ukonczenie poziomu. Zaczynasz chodzic na nastepny. Dla tych co pracuja w ciagu dnia, przynajmniej w tym roku byly zajecia wieczorne na 18.20. Jednak prowadzili je nauczyciele tzw. uczacy sie (trainee tutors). Nie wiem jak na nich wygladala sprawa z egzaminami itd, bo na nie nie chodzilam. Sa jeszcze zajecia wakacyjne rowniez prowadzone przez tych nauczycieli i sa bezplatne. Pisze to co wiem z wlasnego doswiadczenia, a nie gdzies uslyszalam :mrgreen:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ola30 » 8 Jul 2007, 17:01 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

Betty wrote:Boguniu, miałaś napisać o bezpłatnej szkole angielskiego w Collegu, czy już wiesz coś na ten temat? Jak można się tam zapisac? Czy nadal te kursy są bezpłatne. Ewentualnie, gdzie szukac informacji?
Pozdrawiam



więc tak w South College kurs angielskiego kosztuje 370 funtów za rok, ale jeśli ktoś ma working tax credit to ma za darmo, ja zaczynam 10 września na poziomie entry 3 po 13 godzin w tygodniu
Last edited by ola30 on 3 Sep 2007, 14:16, edited 1 time in total.

ola30
Raczkujący
 
 
Posts: 71
Age: 47
Joined: 21 May 2007, 08:27
Location: podlaskie
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by przemciu » 24 Jul 2007, 09:18 Re: gdzie jest szkola j.angielskiego za darmo

witam szukam jakiej kolwiek szkoly od zaraz chodzi oto zeby mozna bylo tez uczeszczac przez wakacje od tego zalezy moja praca

przemciu
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 42
Joined: 24 Jul 2007, 09:13
Location: wroclaw
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY