Szkoła dla czterolatka - Erdington

Wasze opinie na temat szkół w Birmingham...

FemalePostNapisane by malpa3000 » 5 Nov 2013, 09:52 Szkoła dla czterolatka - Erdington

Może ktoś poleci dobrą szkołę na Erdingtonie dla czterolatka?

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Laza11 » 5 Nov 2013, 17:37 Re: Szkoła dla czterolatka - Erdington

yenton primary school na chester road. nasz syn tam byl w przedszkolu a teraz poszedl do szkoly obok. polecamy

Laza11
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 6 Oct 2009, 11:02
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 5 Nov 2013, 19:09 Re: Szkoła dla czterolatka - Erdington

Zależy w jakiej części Erdingtonu mieszkasz.

St Peter and St Paul RC Junior and Infant School
lub
St Margaret Mary RC Junior and Infant School

Te szkoły bym wybrała dla swoich dzieci, jeśli nadal mieszkałabym na tej dzielnicy.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malpa3000 » 7 Nov 2013, 12:06 Re: Szkoła dla czterolatka - Erdington

yenton primary school - myślałam o niej, ale trochę mam za daleko i ma tylko 3 w punktacji Ofsed.

Kitka te szkoły są katolickie, a nie koniecznie mi zależy, aby właśnie do takiej posłać moje dziecko. Zastanawiam się jakie powody mają rodzice, aby wysyłać swoje dziecko do szkoły katolickiej.

St Peter and St Paul RC Junior and Infant School jest w zasięgu mojego obszaru i ma 2 w punktacji Ofsed, więc całkiem dobrze. Czy w tych szkołach kładą jakiś większy nacisk na religę? Kim są nauczyciele, czy to są osoby świeckie?

malpa3000
Rozeznany
 
 
Posts: 122
Joined: 1 Jan 2010, 21:10
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 7 Nov 2013, 16:22 Re: Szkoła dla czterolatka - Erdington

malpa3000, w szkolach katolickich ucza osoby swieckie ;) jesli jestes wierzacy i praktykujacy, albo zalezy Ci by Twoje dziecko bylo, to wtedy taka szkola jest odpowiednia.
Dzieci maja normalne zajecia, sa wychowywane w duchu religii katolickiej, ale ucza sie tez o inny wyznaniach. W czasie zajec chodza czasami do kosciola, albo maja msze w szkole.
Ja osobiscie nie rozumiem po co ludzie posylaja dzieci do szkol katolickich, skoro sami zaniedbuja wiare :roll: Jednak jest to bardzo powrzechne i nikt Ci nie bedzie kazal podpisac listy na mszy w ndz ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 7 Nov 2013, 20:20 Re: Szkoła dla czterolatka - Erdington

malpa3000 Wybrałam szkołę katolicką dla synka nie dlatego, że jestem jakoś bardzo związana z kościołem, choć teraz przenieśliśmy się do parafii przy której jest szkoła i wiara stała mi się bliższa. Chcę aby mój syn był wychowywany i uczony w duchu tej wiary, tak jak ja i mój mąż byliśmy w Polsce. Jaką drogą pójdzie w przyszłości to już jego sprawa.
Ta szkoła jest mi bliższa niż publiczna szkoła do której chodzę dzieci różnych wyznań i kultur. Mam wrażenie, że w szkołach katolickich jest kładziony większy nacisk na dyscyplinę, poprawne zachowanie i odpowiedni wygląd dostosowany do wieku, często też właśnie szkoły katolickie mają wysoką ocenę.
Nauczyciele to osoby świeckie, ale nie każdy nauczyciel może uczyć w szkole katolickiej :wink: W naszej szkole dyrektorem jest siostra, jednak siostra w PL a w UK to inna para kaloszy :D
Dzieci mają religię, chodzą wspólnie na msze do kościoła który graniczy ze szkołą, wspólnie będą miały komunię. Dzieci łączy nie tylko czas spędzony w szkole, ale i w kościele. Rodzice też się lepiej znają, bo widują się w szkole i kościele.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZKOŁY