Uzycie gazu!!!problem z rachunkiem i wyliczeniami!

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Hejka mam maly problem, ciekawi mnie jakie jest srednie zuzycie gazu na dom w kWh??, prubuje policzyc rachunek i nie bardzo cos mi wychodzi:DDD
mi wyszlo za 4 miesiace : 5950 kWh gazu, to duzo czy malo? wydaje mi sie ze sporo tym bardziej , ze ogrzewanie nie chodzilo nigdy 24/h...;/
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Nie ma odpowiedzi na takie pytanie. Zużycie gazu zależy od tylu zmiennych, że każde uśrednione obliczenie to jak wróżenie z gwiazd. Praktycznie każdy przypadek jest indywidualny i tylko tak można podchodzić do tematu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk, niby tak ale jest roznica jak ktos zuzywa 2000 a druga osoba 15000, dlatego pytalam o dane.;//

pozdrawiam rowniez
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

tej zimy (jak wszyscy wiemy) bylo troche mrozno. ja w okresie od 26.10.2009 do 16.01.2010 zuzylem 2740kWh gazu, a pozniej od 16.01.2010 do 8.02.2010 az 940kWh. wszystko zalezy jaki masz bojler, jak dobrze ocieplony jest dom i jak mocno grzejesz:)
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

Ja ci powiem tak obawiałam się strasznie rachunku za gaz od 11 grudnia do 10 marca jak wiadomo zima 2 ka dzieci ja po porodzie dziennie 3 razy kąpięl przez pierwsze 2 tygodnie , kąpiel dziecka codziennie, wizyta teściów itd gaz szedł na okrągło no i jeszcze tenn British Gas... Wczoraj przyszedł rachunek obliczony w dwóch częściach pierwsze 2115.90 kwh = 85 funtów, druga część 1247.27=47.22 funty czyli razem do zapłaty 132.37 to normalnie jak za darmo :) I tu dodam że ogrzewanie mam na gaz ustawiłam sobie tak że od rana grzało przez 15 minut i 30minut przerwy i znow 15 minut grzało i znowu 30 minut przerwy tak do 12ej potem jak sie jakiś obiad robiło wiec co 45 minut na 15 minut. Kuchnię mam na prąd więc gaz nabijał mi sie na myciu naczyń kąpielach lub ogrzewaniu.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi, ja tez mam w 2 czesciach za okres od 3 listopada do 12 marca ze tobie wyszlo w calosci 3363kwh za ktore zaplacilas 132£ a mi za jedna czesc 3538kwh- 270£ za druga 2414kwh-60£ czyli razem 5952kwh do zaplaty 347£ z tym ze ogrzewanie nie chodzilo caly dzien, rano przed moim wstaniem do pracy 30 min maz na poludnie do pracy czyli dom pusty od rana do 17 az wracalam z pracy, czasem grzalam czasem nie, i grzane bylo troche przed spaniem, kuchenka elektryczna, wiec gaz jescze do zmywania, prysznice mam 2-elektryczny(uzywa maz) i gazowy(ja). ogolnie wydaje mi sie ze to sporo , a naprawde malo uzywamy-dom jest ogolnie cieply,sasiedzi po bokach nas grzeja, okna nowe..niewiem albo ja jestem glupia albo oni to dziwnie licza..
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Kurcze Bogini to faktycznie dużo tego gazu Ci poszło mimo tego że nie używaliście, tak myślę czy to nie wina bojlera? Tzn jaki masz piec do centralnego z automatycznym zapłonem płomyka czy płomyk pali się cały czas? No i czy masz spisywany faktyczny stan licznika co 3 miesiące ?
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

malaroksi, tak mam spisywany stan licznika a i sama do nich dzwonie jeszcze co 1,5 miesiaca i podaje biezacy stan. A piec? a ja wiem, taki malutki plomyk jest caly czas.

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 23:39 ]
a jakiego masz dostawece gazu i pradu. kurcze masakra z tymi rachunkami normalnie. za pa prad do tego przyszlo 120£ to jeszce da sie zniesc, ale ten gaz cos mi nie pasuje kurde.

[ Dodano: Sro Mar 17, 2010 23:44 ]
a british gas masz nie doczytalam sie, ja mam npowera, we wczesniejszym domu tez mialam npower i naprawde bylam zadowolona!
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

Ja za prąd dostałam 85 funi dogrzewałam łazienke piecem elektrycznym, telewizor, komputer,mikrowela,toster,piekarnik chodzą na okrągło więc cieszę się że i tak mało wyszło. Co do tego pieca na gaz to chyba jego wina, piecyki w ktorym nonstop pali się płomyk zużywają sporo gazu mimo tego że to taki malutki płomyk w skali doby,tygodnia,miesiąca itd to naprawde dużo, ja mam piecyk z automatycznym zapłonem i pewnie dlatego płace mniej a używam dużo.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

to moze zalezec do bojlera. ja zainstalowalem dobry boiler Vaillanta i jest OK. rachunki tej mroznej zimy byly spoko, mimo, ze w zasadze wszystko mam na gaz (oprocz piekarnika).
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

bogini8 mi sie wydaje, ze ten rachunek jest przecietny. to sa w koncu ponad 4 "zimne" miesiace.
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg, niby tak , tylko zastanawia mnie to czemu np moja kolezanka bedaca w tej samej strefie cenowej rowniez z npower, mieszkajaca w wiekszym domu osob 5 za zuzycie prawie 7000kwh dostala mniejszy rachunek niz ja za zuzycie 5900..dziwi mnie sposob ich przeliczania liczeni,, bo to nijak sie ma do innnych rachunkow.. z tego my naprawde sie oszczedzlismy bo nie bylo nawet potrzeby mocno grzac, wiec moze to naprawde wina tego cholernego pieca. :evil:

mi nawet nie chodzi o to ze ten rachunek jest nie wiadomo jakim, zaplace nie ma problemu, chodzi o to ze za kazdym razem sa jakies inne przeliczenia, i rozne rzeczy wychodza z obliczen, ciekawi mnie po prostu dlaczego i sad im sie to bierze i skad az takie roznice kurcze. no nic zobaczymy teraz za wiosne co wyjdzie(7% ma z npower teraz cena gazu spasc) jak nastepny przyjdzie jakis z kosmosu trzeba bedzie zmienic dostawce jak nic.
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

...bo nawet jak jestescie z tym samym dostawca to moze macie plany taryfowe inne :idea::
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

agg, no wlasnie nie, mmay takie same i w tym caly sek..
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

bogini8 wrote:AdamBoltryk, niby tak ale jest roznica jak ktos zuzywa 2000 a druga osoba 15000, dlatego pytalam o dane.;//

pozdrawiam rowniez

- Jeden lubi 15 stopni, drugi nie może żyć poniżej 23
- flat - szeregowiec - domek wolno stojący
- technologia wykonania ścian/dachu itd (ocieplenie/nie)
- okna - plastiki/drewno, stare/nowe, 1/2/3 szybowe
- pozatykane/niepozatykane dziury
- ilość pokoi
- gotowanie obiadów w domu/jedzenie na zewnątrz
- ilość urządzeń na gaz/prąd
- ilość domowników
- dostawca gazu
- plan taryfowy
i pewnie jeszcze się znajdzie milion-pięćset innych zmiennych...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE