czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by ludzik » 21 Jun 2009, 12:00 czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

Czy Waszym zdaniem jest sens skladac aplikacje o mieszkanie socjalne?Obydwoje z mezem pracujemy i zarabiamy po ok L1300 na osobe, ale jestem w ciazy i w grudniu juz nie bede mogla pracowac, a po skonczeniu urlopu macierzynskiego na pewno nie wroce do pracy na caly etat.Teraz mieszkamy w pokoju, w wynajmowanym domu razem ze znajmomymi.Nie bedziemy mogli zostac tam z dzieckiem.Na kupno wlasnego mieszkania jeszcze nas nie stac, a juz na pewno nie uzbieramy na depozyt jak przyjdzie nam wynajac mieszkanie tylko we dwojke.Postanowilismy starac sie o mieszkanie z councilu, tylko mam watpliwosci co do tego czy nie mamy za wysokich dochodow na chwile obecna.Napiszcie prosze co o tym sadzicie.

ludzik
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 21 Jun 2009, 00:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 21 Jun 2009, 12:07 Re: czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

Jeżeli macie umowe najmu na siebie to możecie złożyć aplikacjie nic was to nie kosztuje.
Swoje napewno odczekacie., Ja z moim partnerem czekam 1,5 roku nie mamy zbyt wysokich dochodów bo ja pracuje na part-time , mamy jedno dziecko drugie w drodze i tak jesteśmy w 6 tej grupie i zawsze miedzy 40 a 150 miejscem , ale będziemy sobie czekać ile trzeba narazie mamy gdzie mieszkać :-)
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by olivka » 21 Jun 2009, 12:20 Re: czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

mysle ze rozwiazaniem bedzie wynajecie swojego lokum i zlozenie aplikacji o housing benefit. dodadza wam cos tam do czynszu, plus ty dostaniesz benefity jak przestaniesz pracowac.
Celuj w księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz, będziesz między gwiazdami.....
User avatar
olivka
Zadomowiony
 
 
Posts: 804
Age: 114
Joined: 25 Jul 2007, 09:08
Location: z Ksiezyca...
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 22 Jun 2009, 12:05 Re: czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

Wynajmijcie sobie mieszkanie bądz domek, dofinansowania hausing benefit i tak nie dostaniecie bo dochody są zbyt duże. Wychodzi na to że min na rok zarobicie 26000tys zł, twój mąż dalej będzie zarabiał ty pójdziesz na macierzyńskie więc twój dochód będzie wynosił 127 f tyg, potem kiedy się dzidzia urodzi dojdzie wam jakieś 40 f tygodniowo rodzinnego i child tax credit więc nie bedzie źle, ludzie żyją z niższych dochodów i dają sobie spokojnie rade i wynajmują sami 4kąty. No i złóżcie sobie tą aplikacjie może kiedyś wam się uda dostać mieszkanie, jeżeli zamierzacie tu zostać to możecie sobie poczekać.
:)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by sharemka » 22 Jun 2009, 20:09 Re: czy mamy szanse na mieszkanie socjalne?

Przy tych zarobkach w jeden miesiac mozecie odlozyc na depozyt a drugi na czynsz...wiec bez obaw mozecie znalezc sobie wlasne mieszkanie a nie liczyc na garnuszek królowej:)

[ Dodano: Wto Cze 23, 2009 09:00 ]
Chodzi mi o depozyt w zwiazku z wynajeciem mieszkania.
Nie martw sie napewno sobie poradzicie :mrgreen: i wszystko sie ulozy kiedy sie urodzi Wasze dzieciatko :mrgreen:
"Bo meska rzecz, byc daleko a kobieca wiernie czekac..."
User avatar
sharemka
Rozeznany
 
 
Posts: 241
Joined: 6 Jan 2009, 13:27
Location: Hall Green/Bham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE