Mieszkanie Socialne

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

MalePostNapisane by artur01 » 5 Apr 2009, 19:58 Mieszkanie Socialne

Witam mam pytanie staramy sie z zona o mieszkanie socialne wysylalismy wszystkie dokumenty jakie potrzeba cancil prosił nas o kilka dokumentow uzupełniajacych ktore w terminie wyznaczonym dostarczylismy dostalismy pin i user ID i wyobrazcie sobie ze wczoraj dostalem nastepny list i chca zebym im potwierdzil z zona gdzie pracowalismy przed 01.05.2004 rokiem.
(Proof that you and your partner have been working in the Uniited Kingdom prior to 01/05/2004,OR proof that you have worked continuously for a period of twelve months witithout interruption).Mam pytanie czy moze ktos mial taka sytuacje ja jestem od 2005 roku a zona od 2007 i oni otym wiedza czyzby chcieli nas zbyc?
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by gnom » 6 Apr 2009, 08:32 Re: Mieszkanie Socialne

artur01 nie masz co panikowac. Z tego co wiem, w ciagu ostatniego polrocza zaostrzyli kryteria przyznawania mieszkan socjalnych. Co nie znaczy, ze chca Ciebie zbyc!

Przeczytaj uwaznie 2 czesc tego co Ci napisali:

''OR proof that you have worked continuously for a period of twelve months witithout interruption''

Wynika z tego, ze musisz ALBO udokumentowac, ze pracowales przed 01/05/2004, ALBO !!! udokumentowac, ze pracowales nieprzerwanie przez ostatnie 12 miesiecy. Co mam nadzieje, mozesz latwo potwierdzic. Wyglada na to, ze najlepszy bylby list od pracodawcy potwierdzajacy ciaglosc Twojej pracy. Poza tym niedlugo bedzie rozliczenie roku podatkowego, wiec powinienes otrzymac P-45 czy P-60 i to tez jest kolejne potwierdzenie ciaglosci pracy.

Pozdrawiam i zycze powodzenie. Naprawde nie ma powodu do paniki. To jest Anglia i tutaj jest straszna biurokracja.

gnom

gnom
Początkujący
 
 
Posts: 21
Age: 45
Joined: 11 Jan 2008, 11:46
Location: Gdańsk
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by chmiel » 6 Apr 2009, 09:53 Re: Mieszkanie Socialne

[ Dodano: Pon Kwi 06, 2009 10:54 ]
Co do zbywania ludzi to chyba tak jest, jak zanosiłem dokumenty , pytałem czy wszystko się zgadza, a Pani mi odpowiedziała, że jeśli będą czegoś potrzebować to wyślą list.No i wysłali po 1,5 miesiąca, że aplikacja została anulowana z powodu braku dokumentów ( nie wysłali do nas żadnego listu).Dlatego najlepiej raz na jakiś czas jest zajść lub zadzwonić i zapytać o swoja aplikację.


Pozdrawiam i życzę wytrwałości, bo widzę, że łatwo nie będzie, ale musimy być SILNI!!!
:-))

chmiel
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 41
Joined: 5 Jan 2008, 16:07
Location: West Midlands
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 6 Apr 2009, 16:57 Re: Mieszkanie Socialne

Sluchajcie najlepsze jest to ze oni maja juz wszystkie dokumenty gdyz ja ich nie wysylam tylko chodze osobiscie i pani mi daje potwierdzenie ze je otrzymala a o mieszkanie stara sie zona ktora pracuje non stop ostatnie 2 lata dalem im list od pracodaWCY PEYSLIPSY WSZYSTKO CO CHCIELI, a teraz mi pisz zebym im to uzupelnil do 15 kwietnia bo jak nie to skresla mnie z liusty i anuluja aplikacje,.Co mam im dac jak ja przed 01.05.2004 pracowalem w Polsce mam im dac swiadectwo pracy z Polski?

Ps.Wiem ze przepisy sie zmienilem gdyz musialem po nowym roku wypełniac nowa aplikacje ,

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 6 Apr 2009, 20:10 Re: Mieszkanie Socialne

prawdopodobnie wystarczy twoje oswiadczenie pisemne, ze w tym czasie byles w Polsce. Moga tez zechciec adres pracodawcy ( to sie zdarza, co nie znaczy ze to sprawdza), tylko nie fantazjuj dzieki nr PESEL jak sie upra sprawdza dochody z Polski. Ale osobiscie sadze ze wystarczy pisemne oswiadczenie i po sprawie. :-)
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 6 Apr 2009, 20:44 Re: Mieszkanie Socialne

A dam im wszystko co bede chcieli adres telefon Pesel telefon do firmy itd.Ale niech niemysla ze sie łatwo poddamy.
Trzeba byc twardym a nie miekkim ha ha ha :-D
Ps.Pozdrawiam wszystkich i Zycze Zdrowych Spokojnych i Wesolych Swiat Wielkiej Nocy

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 6 Apr 2009, 21:26 Re: Mieszkanie Socialne

Zdrowe podejscie do tematu he he :grin:
W sumie nie obchodze Wielkanocy ale wszystkim ktorzy to robia tez zycze jak wyzej ;)
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ilonek » 7 Apr 2009, 12:22 Re: Mieszkanie Socialne

CONCIL :roll: to porażka czekam juz 3 lata i nic....dostalam namiary na agencje mieszkaniową socjalna która przyznaje mieszkania i juz mam 10 miejsce z tym ze okolice Wolwerhampton itp...jest sporo takich agencji socjalnych które daja domy mieszkania a czeka sie krocej i tak nie cuduja moze tam spróbojcie
wbrew nadziei osmielam sie miec nadzieje..
User avatar
ilonek
Raczkujący
 
 
Posts: 77
Age: 48
Joined: 25 Aug 2008, 18:41
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Porażka » 10 Apr 2009, 22:39 Re: Mieszkanie Socialne

Ja dostałam mieszkanie z Councilu po 4miesiącach, ale 2miesiące temu odebrano mi je.
Dlaczego?
Poprostu mam pecha wcześniej zarabiałam mniej pobierałam housing benefits i było ok,
kiedy zaczęłam zarabiać lepiej zrezygnowałam z dodatku i obliczyli chyba, że stać mnie na wynajęcie :-|
User avatar
Porażka
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 10 Apr 2009, 15:29
Location: ZwiaderkaPoSkrobance
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 10 Apr 2009, 22:43 Re: Mieszkanie Socialne

Powaznie??? Nie slyszalam jeszcze o czyms takim! Jak mogli ci odebrac mieszkanie, ktore ci wczesniej przyznali?
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Porażka » 11 Apr 2009, 13:45 Re: Mieszkanie Socialne

Chyba jestem jedynym przypadkiem ( jak zwykle)...

2lata temu dostałam mieszkanie 1bed w 4rodzinnym domku , bardzo śliczne, supwer rozwiązanie z każdej strony domu wejscie , zero kontaktu z sąsiadami .
1,5 roku temu zmieniłam prace zaczęłam zarabiać 3krotnie więcej niż do tej pory, nastał kryzys, nagonka na Emigrantów no i proszę dostałam pismo z informacją że muszę opuścic w przeciągu 4 tygodni mieszkanie ponieważ nie kwalifikuję sie już do zamieszkiwania go.
Z jednej strony mają rację ale myślę że gdyby to było mieszkanie w bloku to zostawili by mnie w spokoju. To było poprostu atrakcyjne. Dano mi namiary na prywatnych landlordów ktorzy współpracują z cauncilem i wynajęłam sobie 2 bed domek z ogródkiem...
User avatar
Porażka
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 10 Apr 2009, 15:29
Location: ZwiaderkaPoSkrobance
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 15 Apr 2009, 21:23 Re: Mieszkanie Socialne

No to chyba lepiej ?? Zawsze jakby co (odpukac ) bedziesz mogla poprosic o doplate do mieszkanie skoro landlord wspolpracuje z councilem :-)
A tak wogole dziobek do gory siostra !!! :-D :-D :-D Jesli jest bardzo zle to moze byc juz tylko lepiej ;) i tej wersji sie trzymaj :grin:
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Porażka » 15 Apr 2009, 21:30 Re: Mieszkanie Socialne

oki doki bluebery,
postanowiłam że nie bedę siała pesymizmu na forum,
tak więc z domku nie ma co jak tylko się cieszyć :)
szkoda tylko ,że prawdziwych mężczyzn już nie ma
i muszę się snuć po chałupie sama.
Jakieś gospodarstwo rolne by mi się przydało,
miałabym se do kogo pogdakać ;)
User avatar
Porażka
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 10 Apr 2009, 15:29
Location: ZwiaderkaPoSkrobance
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bluebery » 15 Apr 2009, 21:36 Re: Mieszkanie Socialne

Prawdziwi mezczyzni, he? Raczej ze swieczka szukac , tych wolnych rzecz jasna. Niestety wiekszosc lepszych partii juz zajeta, albo niezainteresowana . Ale nie poddawaj sie, badz niepoprawna romantyczka, a sama wpadniesz interesujacemu facetowi w rece :smile:
Jak mowila babcia wnuczce : Jeszcze pomnisz moje slowa :-D :-D
A wtedy to mi sie dobra kawka i ciacho nalezy ;)
User avatar
bluebery
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Joined: 10 Mar 2009, 23:25
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Jolly » 16 Apr 2009, 03:08 Re: Mieszkanie Socialne

bluebery wrote:Prawdziwi mezczyzni, he? Raczej ze swieczka szukac , tych wolnych rzecz jasna. Niestety wiekszosc lepszych partii juz zajeta, albo niezainteresowana . Ale nie poddawaj sie, badz niepoprawna romantyczka, a sama wpadniesz interesujacemu facetowi w rece :smile:
Jak mowila babcia wnuczce : Jeszcze pomnisz moje slowa :-D :-D
A wtedy to mi sie dobra kawka i ciacho nalezy ;)


to sie tyczy tez kobiet ;)

za duzy wiatr wieje i deszcze padaja w tym kraju ciezko jest szukac ze świeczka, musisz miec mocniejsze światło, a napewno cos znajdziesz :razz:
User avatar
Jolly
Stały Bywalec
 
 
Posts: 528
Age: 39
Joined: 3 Jun 2007, 00:11
Location: Edgbaston
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE