Zamiana mieszkania na większe

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

Female PostNapisane by katsuyoshi » 21 May 2020, 12:13 Zamiana mieszkania na większe

Witam. Sytuacja wygląda tak że obecnie mieszkam w mieszkanku w małym bloku tzw 2 bed . Mieszkam ja z mężem i 3 małych dzieci . Wczoraj minął równy rok od czasu złożenia wniosku do Councilu w sprawie większego mieszkania/domu. Co dwa tygdnie wchodzę i licytuję 3 bed bo taką wielkośc domu nam przyznano do licytacji, mamy Band C
Ponieważ mieszkamy w 5 osób w 2 bed jest nam dosc ciasno i jak wiadomo kwalifikujemy się do 3 bed z tym że nadal czekamy. Oczywiscie mam tą świadomość że czeka się długo itp Nasi sąsiedzi nie są zbyt mili, zachowują się jakby mieli problem chyba z naszym pochodzeniem, wszystko im przeszkadza. Jedno z moich dzieci jest obecnie na etapie diagnozowania pod kątem autyzmu i relacji społecznych ponieważ jest opóźniony 2 lata wiec jako prawie 6 latek jest jako 4 latek, ma duże problemy ale dużo by o tym pisać. Posiadam sporo raportów od lekarzy z wizyt na których bylismy ponieważ szkoła także zauważyła że moje dziecko odstaje od rówieśników i wysłali go własnie na tą diagnoze jednakże jeszcze długa droga przed nami. Chciałabym sie dowiedzieć czy ktoś starał się o wieksze mieszkanie/dom i czy otrzymał je dosc szybko ? Dodam że wczoraj wysłałam mailem raporty mojego dziecka od lekarzy w których jest nie raz wspomniane o tym z czym ma problemy itp Wcześniej tego nie zrobiłam ponieważ jedna ze znajomych stwierdziła ze te raporty są nic nie warte gdyż liczy się diagnoza kiedy zostanie już zdiagnozowany i bede miała to na papierze. Mimo to wysłałam wczoraj te raporty z myślą że naszej sytuacji nie pogorszy a może akurat coś przyśpieszy? Nasze warunki nie są jakieś mega super , okna są nieszczelne,zagrzybiałe i jest bardzo zimno w sezonie zimowym,przepuszczają wszystko co możliwe mimo zgłaszania problemu nie zostały one naprawione wiec w miare możliwosci założyliśmy uszczelki żeby jakoś to w miare dało się mieszkać. Mieszkamy na 2 piętrze bez windy. Jedna z córek ma dość poważną wadę nóg mimo to lekarze uznali że nie ma problemu i że samo się naprostuje a mija już 4 lata i się nie naprostowało dodam że gdybym nie kupowała i nie zamawiała specjalnych butów z Polski moje dziecko cały czas by się przewracało a te buty też kosztują nie mało. Nie posiadam żadnych papierów w tej kwesti od lekarza bo oni problemu nie widzą dla nich chyba to normalne no ale ok. Rozważałam opcję na różnych stronach żeby zrobić zamianę ale wiadomo ludzie nie za bardzo chcą przeniesc sie do mieszkania w bloku gdzie mieszkanie nie jest też jakieś mega super mało tego sąsiedzi robią syf w koło bloku i czasami czuję się jakbym mieszkała w jakims obozie . Mieszkamy tutaj na tym mieszkaniu prawie 6 lat i płacimy regularnie ,nie stwarzamy problemów itp. Na parterze jakies nie całe 2 lata temu wprowadziła sie Angielka z dorosłym synem tylko tyle że on też jest opóźniony w jakimś stopniu no i pod swoimi oknami gdzie u nas w bloku jak wiadomo nikt ogrodów nie ma to sobie zrobiła z jakiś desek,palet taki ala płot nie pytajać o zgode nikogo z mieszkańców a skoro to blok to raczej powinna mało tego straszny bałagan robi ona inni sasiedzi którzy poszli z dolnej czesci mieszkan zrobic sobie też ogródki. Jestem wstanie zrozumieć chęc posiadania ogródka jednakże uważam że powinni zapytać mieszkańców którzy mieszkaja nad nimi czy mają z tym problem bo nie sądzę aby każdy chciał codziennie słuchac pod oknami stukania,piłowania czy grilowania gdzie wszystko leci do mieszkania. Kolejna sprawa są bardzo brudni ci nasi sąsiedzi nie mówie tutaj o tych jednych tylko ogólnie o tych mieszkajacych w tym bloku aż wstyd kogoś zaprosić bo samo przechodzenie koło tego bloku nie jest miłe. Nie wiem czy mogłabym ten fakt też jakoś wykorzystać ? Będę wdzieczna za wszystkie sugestie jednakże jeśli ktos zamierza mnie tutaj hejtować itp to proszę sobie darować. Dziękuję

katsuyoshi
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 21 May 2020, 11:27
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE