Page 1 of 1

Prawo wynajmu

PostPosted: 16 Sep 2019, 09:09
by Tyler
Witam.

Budynek, w którym mieszkam przeszedł w ręce innej agencji mieszkaniowej. Nowego kontraktu nie dostałem ale dowiedziałem się przez telefon, że mój stary kontrakt został automatycznie przedłużony, odnowiony na kolejne pół roku. Tak się właśnie zastanawiałem czy to jest w ogóle legalne, bo ja nic nie podpisywałem, nikt mnie wcześniej nie poinformował z tej nowej agencji, że kontrakt zostanie przedłużony na kolejne 6 miesięcy. Stąd moje pytanie, czy tak można? Na razie nie planuję się wyprowadzić ale nawet gdybym chciał to okazuje się, że nie mógłbym, bo mam kontrakt przedłużony automatycznie na pół roku i czynsz do końca tego okresu płacić muszę.

Czy nowa agencja, która przejmuje budynek może bez wiedzy lokatora przedłużyć mu umowę wynajmu na pół roku bez jego wiedzy?
Ktoś się orientuje w tym temacie?
Czy ja mam prawo domagać się jakiejś kopii tego nowego kontraktu, którego nawet na oczy nie widziałem? Dodam tylko, że warunki się nie zmieniły, czynsz nie wzrósł, wszystko jest jak było ale sam fakt, że nikt mnie o niczym nie poinformował jest po prostu dziwny. Tymbardziej, że ja nowej umowy wynajmu nie podpisywałem, a tu się okazuje, że jest ona na zasadzie fixed term.

Z góry dzięki za odpowiedzi.