Zmiana licznika prądu e-on

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by gurami » 28 Nov 2017, 18:40 Zmiana licznika prądu e-on

Witam
Moim dostawcą prądu jest e-on przysłali do mnie pismo aby zmienic liczniki na bardziej nowoczesne jednak nie będe mogła później zmienic dostawcy bo to są ich liczniki.
czy mogę to zrobic bez zgody landlorda?
czy miał ktos podobną sytuacje I jakie mogą byc tego konsekwencje.

będe wdzięczna za pomoc

gurami
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 28 Nov 2017, 18:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 29 Nov 2017, 21:20 Re: Zmiana licznika prądu e-on

Witam jeśli rachunki za prad i gaz sa na twoje nazwisko to możesz bez zadnych konsekwencj zmieniac sobie dostawców ,a te liczniki sa bardzo dobre bo w mieszkaniu masz monitorek widzisz na bierzaco ile energii zużywasz i ile w danym dniu,tygodniu ,czy miesiącu zuzylas i za ile ja mam już od 2 lat takie liczniki tez z e-ona a zmiana pozniejsza dostawcy jest możliwa bo już wszyscy maja takie liczniki i to jest bezpłatne ,pozdrawiam Marek

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 29 Nov 2017, 23:04 Re: Zmiana licznika prądu e-on

Przy wyprowadzce landlord moze wymagac zmiany licznika na stary. Ogolnie rpzeczytaj co amsz w umowie.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 30 Nov 2017, 20:43 Re: Zmiana licznika prądu e-on

Nie ma szans na zmiane potem bo do 2020r wszyscy musza mieć takie liczniki jest rozporządzenie rzadu

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 1 Dec 2017, 00:21 Re: Zmiana licznika prądu e-on

marek55 wrote:Nie ma szans na zmiane potem bo do 2020r wszyscy musza mieć takie liczniki jest rozporządzenie rzadu



Smart meters will be rolled out as standard across the country by the end of 2020. But there is no legal obligation on individuals to have one.

https://www.gov.uk/guidance/smart-meters-how-they-work

No nie tak do konca wszyscy bd musieli miec ;p

No ale raczej juz nie bd mieli w ofercie zamiany na starszy licznik.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 11 Dec 2017, 15:58 Re: Zmiana licznika prądu e-on

Zazwyczaj wystarczy skontaktować się z agencją/landlordem i powiedzieć że firma pragnie wymienić licznik albo że możesz zaaplikować o nowy licznik.
Rzadko spotykam się, żeby ktokolwiek robił kiedykolwiek problem. Oczywiście wszystko zależy jakim wynajmującym jesteś, bo jak żądasz w kółko od agencji/landlorda pierdół jak wymiana żarówki czy w kółko nowe dywany/malowanie to się niektórym nie dziwię że są nieprzychylni co do kolejnych wymagań wynajmującego. Normalna rozmowa zazwyczaj załatwia sprawę.
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE

cron