Licznik pradu na kluczyk

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by Ciotka Klotka » 7 Nov 2014, 12:17 Licznik pradu na kluczyk

Witam serdecznie.
Mam pytanie natury technicznej, bo sie po prostu nie znam...
1. Czy kto spodkal sie z sytuacja, kiedy licznik elektryczny mu zjadal kase a wszystko bylo wylaczone w domu? U mnie wyglada to ta, ze mieszkam w studiu i na razie jedyne co mi je prad, to lodowka, laptop, kuchenka i podgrzewacz wody w lazience. 8) Zawesze schodzilo mi 5£/weeek (tak, oszczedna jestem), ale ostatnio zaczely sie dziac cuda. Zeszlo mi 10£ za 5 dni z czego w jeden mnie w ogole nie bylo w domu i tylko lodowka dzialala. Dociekliwa jendak jestem z natury i spokoju mi to nie daje. Wiec zaczelam obserwowac ustrojstwo. Mam 16.82p/kWh. Wczoraj licznik mialam 258.0kWh (chodzila w nocy tylko lodowka) a dzisiaj z samego rana mialam 258.21kWh i zeszlo mi 0.21kWh a pozarlo za to 30p. Nie, nie chodzi, ze mam weza w kieszeni, ale sie martwie, bo za szybko schodza mi £ :evil:
2. I z tad moje drugie pytanie - bo zaciagnij jezyka to sie milion teori pojawi - kumpel powiedzial, ze jak nabijam kluczyk za 20 czy 50£ to inaczej licza jednostke niz jakbym robila to za 10£ - a tak wlasnie robilam w zeszla sobote.
Czy ktos cos wie moze na w/w temat? Moze licznik sie zepsul? Mial ktos podobnie, albo sie zna?

Pozdrawiam
User avatar
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Oct 2014, 12:41
Location: Darlaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bubu » 7 Nov 2014, 13:50 Re: Licznik pradu na kluczyk

witaj :)ja mam prad i gaz z npowera i oni sa pobieraja dzienna oplate czyli codziennie 20 lub 30p(niepamietamdokladnie) znika z twojego konta wiec napewno u ciebie jest tak samo.poczytaj ulotki ktore ci przysylaja tam powinno wszystkopisac .pozdrawiam

bubu
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Joined: 3 Sep 2008, 10:43
Location: tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ciotka Klotka » 7 Nov 2014, 19:45 Re: Licznik pradu na kluczyk

Dzięki serdeczne, my też mamy npower :) właśnie czytam u nich na stronie, a jak nic się nie zmieni to już się w landlorda uderzy, niech coś załatwi :P
User avatar
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Oct 2014, 12:41
Location: Darlaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 7 Nov 2014, 23:42 Re: Licznik pradu na kluczyk

Media (w tym gaz i prąd) są na użytkownika (czyt. najemcę), a nie landlorda.
Sama musisz to wyjaśnić ze swoim dostawcą.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by bubu » 10 Nov 2014, 10:20 Re: Licznik pradu na kluczyk

A i jeszcze jedna sprawa czy dostalas nowy kluczyk na swoje nazwisko jak sie wprowadzalas ? bo jesli masz stary i ladujesz w niego kase to mozliwe ze poprzedni lokator mial dlugi na tym kluczu i ty teraz go splacasz

bubu
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Joined: 3 Sep 2008, 10:43
Location: tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ciotka Klotka » 10 Nov 2014, 11:37 Re: Licznik pradu na kluczyk

Nie, nie dostałam nowego klucza. Czyli muszę go w npower wymieni? A cudów cd. bo ost. przez cały dzień nic nie zjadło za prądu. :shock:
User avatar
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Oct 2014, 12:41
Location: Darlaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bubu » 10 Nov 2014, 11:50 Re: Licznik pradu na kluczyk

U mnie sytuacja wygladala tak zadzwonilam do npower podali mi specjalny kod kazali isc do costcuttera (taki sklep)podac ten kod i pan w sklepie dal mi nowy klucz.pozdrawiam

bubu
Raczkujący
 
 
Posts: 82
Joined: 3 Sep 2008, 10:43
Location: tipton
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ciotka Klotka » 10 Nov 2014, 14:09 Re: Licznik pradu na kluczyk

O Ty w życiu. To zaraz będę załatwiała i dam znać co się udało ustalić. Nigdy by mi do głowy nie przyszło, że można zrobić dług na liczniku przedpłaty :neutral:

Dodano: -- 10 lis 2014, 19:29 --

No więc zadzwoniłam. Okazało się jak bubu napisał. Dostałam na infolinii npower kod, z którym poszłam na pocztę i Pani "przepisała" klucz na mnie. Dodatkowo ma wysłać na chatę broszurkę co, jak i kiedy... powiedziała jaką mamy taryfę i rzeczywiście licznik się wyzerował i nie jest już taki pazerny jak poprzednio. Tak więc zaczynam dzisiaj z kart blansz na liczniku i ślicznie dziękuję Wam za pomoc, bo nie wpadłabym sama jak to załatwić!! :roza:
Ps. I tak go będę obserwowała jeszcze przez parę dni, a jak coś fiknie nie tak to nie ma zmiłuj :rozwalkompa:
User avatar
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Oct 2014, 12:41
Location: Darlaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 11 Nov 2014, 09:43 Re: Licznik pradu na kluczyk

Ciotka Klotka wrote:A cudów cd. bo ost. przez cały dzień nic nie zjadło za prądu.
Zorientował się ,że go obserwujesz :D
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ciotka Klotka » 12 Nov 2014, 16:52 Re: Licznik pradu na kluczyk

No ba!! :mrgreen: inwigilacja pełna gębą :D
User avatar
Ciotka Klotka
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 8 Oct 2014, 12:41
Location: Darlaston
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE