Czy w Uk mozna wyrzucic z mieszkania kobiete w ciąży?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Mieszkam z chlopakiem na pokoju, w mieszkaniu mieszka jeszcze trzech współnokatorów, jeden z nich sprawuje obowiązki landlorda, nie mamy zadnej umowy na ten pokoj, ja jestem w 6 miesiącu ciązy. Czy w tym przypadku landrold moze nasz wyrzucic na ulice? Czy taka sytuacja moze przyśpieszyć dostanie counsilowskiego mieszkania? Dodam ze jestesmy w Uk od pół roku chlopak cały czas pracuje ja pracowalam 3 miesiace i teraz nie pracuje. Czy to nie jest za krótko na jakies benefity i na mieszkanie z counsilu? Czy to ze nie pracuje nie odbiera mi praw do nich jak i do mieszkania z counsilu?

Sewerryna
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Nov 2014, 10:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Bez wyroku sadu nikt nie ma prawa cie od tak wyrzucic
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Dzięki za odpowiedz ;). Czyli nie moze mnie wyrzucic nawet jesli nie mam zadnej umowy? nie jest tak ze mieszkam tu nielegalnie?

Sewerryna
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Nov 2014, 10:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Udaj się do jakiegoś biura prawnego ,albo do CAB albo do jakiegoś prowadzonego przez polaków jest tego tutaj pełno.
Nie wiem jak jest z mieszkaniem z Councilu , myśmy musieli mieć rok przepracowany , umowę i referencje od landlorda ,ale to było 7 lat temu, teraz non stop się coś zmienia. W Sandwellu trzeba przemieszkać 5 lat by starać się o mieszkanie, a w innych można od razu lub po roku. Jedno jest pewne ,nie mieszka się nigdy nigdzie bez umowy , bo potem jest płacz. Wynajmując legalnie mieszkanie ,płacąc za czynsz ,nikt nie ma prawa bez wcześniejszego wypowiedzenia umowy wyrzucić nikogo na ulicę , ale jak to jest w praktyce ,mieszkając u kogoś kto pewnie sam nielegalnie podnajmuje pokoje z domu wziętego z agencjii, to już różne historie się słyszało.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 5 Nov 2014, 14:53

A czemu liczysz od razu na caucila? Nie mozesz wynająć czegoś z agencji a jesli macie slabe dochody wystapic o housing benefit?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Nie mam pojecia o tym o co moge sie ubiegac, do niedawna myslalam ze o nic nie moge, bo nie pracuje i jestem krótko dlatego odkladalam na wynajem mieszkania. Chlopak nie ma umowy z firmy tylko pracuje przez agencje wiec nie moge z agencji wynajac mieszkania, myslalam bardziej ze od prywatnego landlorda. Nie wiedzialam ze wogole jest cos takiego jak housing benefit? I czy w tej sytuacji moge sie o to ubiegać, jakie są szanse ze dostane coś takiego i ile trzeba czekac na zatwierdzenie takiej decyzji? No i na poczatek oczywiscie musze mieć ten wkład na pierwszy miesiąc kaucje i te wszystkie sprawy zwiazane z mieszkaniem?

Sewerryna
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Nov 2014, 10:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

W Dudley znajomy dostał z Councilu mieszkanie w bloku po5 miesiącach pobytu w Uk.Pracował przez Agencje.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

malenkagdz wrote:Bez wyroku sadu nikt nie ma prawa cie od tak wyrzucic


Naprawdę? Nawet jeśli mieszkają bez umowy, nie płacą council taxu (co w tym kraju jest przestępstwem) od 6 miesięcy, zajmują nielegalnie mieszkanie?

Dodano: -- 8 lis 2014, 11:12 --

Thomas wrote:A czemu liczysz od razu na caucila? Nie mozesz wynająć czegoś z agencji a jesli macie slabe dochody wystapic o housing benefit?


Dokładnie. Nie lepiej wynająć coś na razie, byle by mieć legalną umowę?
Nie na każde mieszkanie są credit check.Jeśli Twój chłopak pracuje 6- mcy nawet przez agencje, nie powinno być problemów. Może nie będzie to jakieś super lokum, ale na początek lepsze to niż dziś w pokoju jutro w kartonie...
Z resztą z councilu też podobne dostaniesz i też płacić trzeba...
Taki sam house benefit dostaniesz na wynajęte jak na councilowskie

Dodano: -- 8 lis 2014, 11:18 --

Sewerryna wrote:Nie wiedzialam ze wogole jest cos takiego jak housing benefit? I czy w tej sytuacji moge sie o to ubiegać, jakie są szanse ze dostane coś takiego i ile trzeba czekac na zatwierdzenie takiej decyzji?


Przez 6 miesięcy nie dowiedziałaś się że jest coś takiego jak house benefit? Jesteś w 6 miesiącu ciąży i nie interesowało Cię to ? No ale dobra nie oceniam...
Jeśli nie masz żadnych znajomych, kogokolwiek od kogo możesz się dowiedzieć, to polecam google, jest tak dużo stron o tym,po angielsku, po polsku, jak Ci wygodniej np. http://www.benefity.org.uk/
Jeśli tu piszesz znaczy internet masz, jeśli nie pracujesz to czas chyba też...więc to raczej kwestia chęci...

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

Z tego co piszesz wynika ze wynajmujesz pokoj bez umowy wiec nie ma twojego nazwiska na zadnym papierze wiec nie jestes lokatorem tylko gosciem. Landlord ma umowe z lokatorem ktory wynajmuje ci pokoj nielegalnie I wystawi twoje zeczy przed dom bez zadnego problemu. Powodzenia.

bigspot1
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 8 Jul 2014, 22:17
Reputation point: 3
Neutralny
Top
3

Witam. Jestem w podobnej sytuacji choć mój facet ma stałe zatrudnienie ale mogę ci napisać jak to mniej więcej wygląda. Prawda jest ze każdy council ma swoje zasady także dopóki nie będę wiedzieć skąd jesteś ciężko będzie mi coś doradzić. Ja natomiast mieszkam w Dudley i nie miałam z aplikacją żadnego problemu. Nie sądzę żeby fakt że mieszkam w tym mieście 4 lata miał coś do rzeczy.. Otóż jedynym wymogiem było to że trzeba mieszkać bądź pracować w Dudley przez min 3 miesiące. Zrobisz jak zechcesz ale odradzam ci wynajmować coś prywatnie bo nie na każde mieszkanie dostaniesz housing benefit a zapewne nie stać was na płacenie za nie 100%.. wypełniając moja aplikacje dodałam że jestem w dość nieciekawej sytuacji bo jestem w ciąży a landlord poprosił nas wyprowadzke po narodzinach dziecka. Po 3 dniach dostałam telefon od homeless department i bardzo pomogli mi w mojej aplikacji. Wciąż czekam ale nawet jeśli nie dostane mieszkania na czas nie skończę ma ulicy bo jestem zarejestrowana właśnie w tym homeless department. Słyszałam też ze istnieją agencje które pomagają znaleźć mieszkanie na które będziesz mogła pobierać benefity ale nie mam konkretnych namiarów. Radzę także odwiedzić Citizen Advice gdzie dowiesz się więcej na temat benefitow. Nie martw się bo chcieć to móc trzeba się tylko troszkę zaangażować :) Aha... I jeszcze ktoś tam pisał że mieszkasz nielegalnie bez umowy i jak nie płacisz taxu to jakieś wykroczenie z twojej strony... bardzo ciekawe. To już niestety problem landlorda NIE ludzi mieszkających w danym domu. Istnieją także różne podziały taxu gdzie np cena nie zależna jest liczba osób zamieszkujących dany adres także nikt nie musi o nich wiedzieć. Jeśli masz jakieś pytania to pisz może pomogę :)
User avatar
Moxxi
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Age: 31
Joined: 12 Aug 2014, 12:23
Location: Dudley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Moxxi wrote:Zrobisz jak zechcesz ale odradzam ci wynajmować coś prywatnie bo nie na każde mieszkanie dostaniesz housing benefit


Bzdura totalna.
To bardziej jest uzależnione od Twoich dochodów, niż od tego jaki rodzaj mieszkania lub domu wynajmujesz.
Na każde wynajmowane legalnie mieszkanie dostaniesz house benefit, jeśli Ci się należy.
Nie na mieszkanie, a dlatego że masz niskie dochody. Landlord nawet nie będzie wiedział czy bierzesz czy nie.
No chyba że on sam już coś bierze...no ale legalnie jak wcześniej pisałem to już nie jest.

Dodano: -- 9 lis 2014, 11:50 --

Moxxi wrote:wypełniając moja aplikacje dodałam że jestem w dość nieciekawej sytuacji bo jestem w ciąży a landlord poprosił nas wyprowadzke po narodzinach dziecka.


Landlord to co najwyżej może poprosić Cię o wyprowadzkę jak umowa się skończy, a nie jak ma taki kaprys.
No chyba że nie masz umowy...

Dodano: -- 9 lis 2014, 11:57 --

Moxxi wrote: Aha... I jeszcze ktoś tam pisał że mieszkasz nielegalnie bez umowy i jak nie płacisz taxu to jakieś wykroczenie z twojej strony... bardzo ciekawe. To już niestety problem landlorda NIE ludzi mieszkających w danym domu.


Kolejna bzdura.
Może się zdziwisz ale, za płacenie council taxu odpowiadają ludzie którzy tam mieszkają , a nie landlord.
Więc to nie jest problem landlorda tylko Twój.
A nie płacenie w tym kraju jest wykroczeniem.

Dlaczego rozpowszechniasz takie bzdury na forum ?
Jest dużo "świeżych" ludzi w UK i wezmą sobie do serca Twoje "rady" i nie będą płacić taxu , bo to nie ich problem tylko landlorda jak napisałaś i do kogo później pretensje ? bo na forum pisało ?

por.Borewicz
Rozeznany
 
 
Posts: 118
Joined: 10 Mar 2013, 22:03
Location: UK
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
3

Council moze Ci pomóc dopiero gdy bedziesz bezdomna, warto jednak posiadac jakis list potwierdzajacy ze faktycznie tam mieszkasz. Jakikolwiek dowod, wrazie eksmisji zebys mogla pokazac policji. Polecam program Can't pay we take it away, jest tam duzo eksmisji na bruk a council dziala bardzo wolno. Co do placenia taxu to lokator jest za to odpowiedzialny nie landlord

bigspot1
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 8 Jul 2014, 22:17
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

za council tax odpowiedzialny jest ten kto jest na umowie tak samo jak za powiadomienie ich ile osob mieszka w danym lokalu. W przypadku gdy umowa jest na jedna osobe (25% znizki na coucil tax) a mieszka wiecej moga byc problemy natomiast jak masz dwie osoby na umowie o wynajem a mieszka wiecej to nie powinno byc problemu

garek87
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Age: 37
Joined: 21 Feb 2015, 12:09
Location: Dudley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE