Mieszkanie z consil

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by 1xuan1 » 28 Jan 2014, 21:55 Mieszkanie z consil

witam, zlozylam wniosek do consilu o przyznanie mieszkania socjalnego, w koncu po 2,5 roku dostalam telefon ze zakwalifikowalam sie do jednego mieszkania. Podalam dane o ktore mnie pani prosila. Moim zapytaniem jest, jak dlugo bede czekac na telefon zwrotny kiedy moge przyjsc obejrzec mieszkanie? Jak wyglada cala procedura? Czy jeszcze ktos bedzie ze mna ogladal i liczyl na to mieszkanie?
dziekuje za wszystkie przydatne informacje.

1xuan1
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 27 May 2013, 12:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nokia41 » 31 Jan 2014, 17:40 Re: Mieszkanie z consil

Jak byles pierwszy I Cie przyznamli do tego mieszkania to jest Twoje.jezeli sa jakies roboty w nim robione to Ci nie pokaza dopoki nie skoncza.health and safety;) z regoly wszuscy moi znajomi max do 4tyg ogladali.jak mialem szczescie I po tygodniu juz mialem klucze:)

nokia41
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 24 Sep 2007, 16:08
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by 1xuan1 » 2 Feb 2014, 22:56 Re: Mieszkanie z consil

wielkie dzieki za informacje :)

1xuan1
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 27 May 2013, 12:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Maciej 25 » 5 Feb 2014, 13:46 Re: Mieszkanie z consil

Witam Forumowiczow , rowiez mam pytanie odnosnie mieszkania z Councilu. Czy ktos z Was moze odpowiedziec mi ile razy moge odmowic mieszkania badz domu , czy jest to 3 razy podobnie jak w Sandwell Homes , i czy jesli odmowie mieszkania po raz pierwszy beda tego jakies skutki ? Macie jakies doswiadczenia?Dzieki bardzo.
Pozdrawiam
User avatar
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Age: 38
Joined: 9 Mar 2010, 12:38
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 5 Feb 2014, 13:53 Re: Mieszkanie z consil

3cia odmowa powoduje ,że tracisz prawo do dalszego wyboru i jesteś wstrzymany na rok czasu i po roku możesz na nowo złożyć podanie i zacząć bidować od nowa. Tak więc odmowa pierwszej czy drugiej propozycji nie ma żadnych negatywnych skutków oprócz tego ,że zostaje ci ostatnia szansa ( tak jak w moim przypadku , ostatnia propozycja okazała się najgorsza w porównaniu z poprzednimi i do dziś muszę tylko pakować w ten zrujnowany dom bo council wiecznie wymiguje się ,że oni tego i tego nie robią a to jest w standardzie i jest dobre). Radzę ostrożnie wybierać i nie zaznaczać domów byle by się odhaczyć lepiej nie bidować kilka tygodni niż wybrać byle co i potem rezygnować i od nowa wszystko zaczynać ...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Maciej 25 » 5 Feb 2014, 14:21 Re: Mieszkanie z consil

Dzieki, wlasnie o to poszlo.... Dostalam pin number do stronki Birmingham Home Choice w zeszla srode , nie bylo nic godnego uwagi wiec bidowalam , by bidowac i sie okazalo wczoraj czyli we wtorek ze jestem na 3-cim miejscu do Flata (moze pobilam rekord 6 dni i juz mam propozycje Flata)Flacik-wierzowiec , mieszkanie na 18 pietrze,czynsz wysoki , brak miejsca na auto. Po prostu rewelacja , i teraz zastanawiamy sie nad pierwsza odmowa. Wstyd taka bezmyslnosc z mojej strony :oops: . Malaroksi a Wy ile czekaliscie na kolejna czyli 2-ga propozycje?? Dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
User avatar
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Age: 38
Joined: 9 Mar 2010, 12:38
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marzenciagdziestam » 5 Feb 2014, 14:28 Re: Mieszkanie z consil

Dobra rada- nigdy nie zaznaczaj mieszkania aby cos zaznaczyc. Potem mozna zle na tym wyjsc. Jezli cie zadne mieszkanie nie interesuje to nic nie zaznaczaj.
User avatar
marzenciagdziestam
Początkujący
 
 
Posts: 26
Age: 39
Joined: 28 Oct 2013, 10:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 5 Feb 2014, 14:31 Re: Mieszkanie z consil

Powiem tak, na flaty w blokach to chyba każdy jest na wysokiej pozycji :) Ja omijałam bloki bo już mieszkałam wcześniej w bloku a tym razem w grę wchodził tylko domek z ogródkiem dla dzieci. Pierwszą propozycję domu dostaliśmy po 3latach , następną po 2ch miesiącach (okazało się ,że ten dom nie miał wcale ogródka ) i ostatnią miesiąc później ,jak weszłam na historię bidowań to ostatni dom zaznaczyłam 6miesięcy wcześniej i byłam na 16 pozycji , przeraziło mnie to ile osób przede mną zrezygnowało , no ale podczas oględzin wiedziałam już czemu :) Wzięliśmy go i od 3ch lat non stop remontujemy , poprawiamy itd w między czasie po roku podpieliśmy się spowrotem na listę chętnych do zmiany domu i tym razem już tylko biduję nowe . Mogę spokojnie czekać jeszcze kilka lat no ale mam dach nad głową który doprowadziliśmy do fajnego stanu więc nie ma ciśnień. Tak więc radzę naprawdę uważnie bidować bo może się okazać , że kilkanaście osób zrezygnuje i będzie dylemat :) Za nie bidowanie nie ma żadnych kar , chyba że się rok nie bidowało to wtedy sprawdzają czy aby na pewno jesteś jeszcze zainteresowany .
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Maciej 25 » 19 Mar 2014, 11:58 Re: Mieszkanie z consil

Czesc,
Dostalismy mieszkanie , obejrzelismy , zgodzilismy sie, ale czekamy na klucze , pani z Bham city council stwierdziala ze w domu beda robione jeszcze drobne prace i skontaktuja sie z nami jak mieszkanie bedzie gotowe.
Orientujecie sie czy oni maja jakis ustalony czas na zakonczenie wszystkich prac,lub oczekiwania na klucz nowych lokatorow ??
Czy jest to np.4tyg , i w tym czasie musza sie ze wszystkim zmiescic?
Dzieki.
Pozdrawiam
User avatar
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Age: 38
Joined: 9 Mar 2010, 12:38
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 19 Mar 2014, 12:06 Re: Mieszkanie z consil

Niema czasu określonego,są pracownicy którzy wykonują te prace jakie tam się mają odbyć.Puzniej przychodzi ktoś to odebrać jeżeli jest ok to jest po sprawie ale jeżeli nie będzie to wykonane wedle wymogów to powrócą i poprawią.Puzniej pewnie elektryk sprawdzi instalacje jeżeli jest gaz to tak samo test instalacji.Tak że zostaje cierpliwie czekać.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Maciej 25 » 19 Mar 2014, 12:51 Re: Mieszkanie z consil

Rozumiem , dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
User avatar
Maciej 25
Rozeznany
 
 
Posts: 117
Age: 38
Joined: 9 Mar 2010, 12:38
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martha8 » 5 Dec 2014, 14:11 Re: Mieszkanie z consil

Witam,

Czy ktoś z Was oglądał mieszkanie, które było udostępnione do bidowania dla osób, którym należy się mniejsza ilość sypialni niż ma dane mieszkanie? Na przykład osobie należy się jedna sypialnia, a może zabidować mieszkanie z dwiema sypialniami. Czy takie udostępnienie wynika z tego, że wcześniej wiele osób odmówiło zamieszkania w takim mieszkaniu?
I czy jest możliwość sprawdzenia ile razy było oglądane/ bidowane wcześniej?

Pozdrawiam.

martha8
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Dec 2014, 12:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by izap721 » 5 Dec 2014, 19:44 Re: Mieszkanie z consil

Jesli to mieszkanie w bloku to sa duze szanse. Moi znajomi dostali mieszkanie z 3 sypialniami,nie maja dzieci.
Po tygodniu zobaczysz na ktorej pozycji skonczylas i bedziesz wiedziala ile osob bylo przed Toba.
User avatar
izap721
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 22 Jun 2009, 09:31
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by martha8 » 6 Dec 2014, 09:30 Re: Mieszkanie z consil

Właśnie w tym rzecz, że jestem 2, już zamknięta jest lista. Wiem, że mieszkanie było wystawione również ok. 3 tygodnie temu i była wyznaczona data oglądania. Zastanawiam się, czy nikt go nie bidował, czy wszyscy odmówili i wtedy udostępnili np. dla osób którzy mają przeznaczoną mniejszą ilość sypialni. Nie wiem czy wcześniej też miało status otwarty dla osób poszukujących 1 sypialnię. Choć drugie mieszkanie w bloku obok ma identyczną sytuację, ale drugi raz nie dostało możliwości bidowania przez osoby, które poszukują mniejszą ilość sypialni.
Czy wiesz w jakim stanie było to mieszkanie Twoich znajomych, którzy bez dzieci dostali 3 sypialnie? Jak im się tam mieszka? Z czego to może wynikać, że udostępniają mieszkania z większą ilością sypialni niż powinno przysługiwać?

martha8
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 5 Dec 2014, 12:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 6 Dec 2014, 13:55 Re: Mieszkanie z consil

Jeżeli jesteś 2 na liście to pierwszeństwo mają osoby 1,odbywa się to tak 1 osoba na liście dostaje termin i wraz z pracownikiem consilu ogląda mieszkanie jeżeli jej odpowiada dostaje to mieszkanie.Natomiast jeżeli zrezygnuje to dopiero ty masz do tego prawo i odbywa się to w podobny sposób.Należy pamiętać że 3-krotne odmówienie łączy się z przerzuceniem niżej na listę co wydłuża okres oczekiwania.Jeżeli było wystawione 3 tygodnie temu może było mało chętnych i każdy zrezygnował i zostało ponownie wystawione do bidowania.Na ogół Anglicy nie chcą mieszkać w blokach dla tego jest tyle wolnych mieszkań.Znajomi mieszkają w dużym bloku tam 50% mieszkań od dawna jest wolna.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

Next

Return to MIESZKANIE