Czas oczekiwania na mieszkanie z City Council band C

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Moj partner nie jest zorientowany poniewaz nigdy nie byl w sytuacji ze potrzebowal korzystac z socjala, akurat tak sie nam zdazylo teraz. Co do pasozytow to dajmy se spokoj, unioslam sie, juz mi przeszlo spoko, moze Cie zle zrozumialam. Co do koncertu zyczen to ja chcialabym domek ale nie tutaj tylko w Grecji :D Ja rozwazam rozne opcje miedzy innymi mieszkanie z councilu, spoldzielnie mieszkaniowe, dodatek od panstwa na depozyt aby wynajac prywatnie. Moze uda sie cos wymyslic bez pomocy z councilu. W kazdym razie w tym pokoju z malym dzieckiem zostac nie mozemy bo landlord powiedzial ze sie nie zgadza, a oszednosci obecnie nie mamy. To tyle.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

nawet jak do tej pry nie miał takiej sytuacji to pewnie jemu jest prościej się coś dowiedziec,tak? chociażby że nie ma bariery językowej,tak?
Wracając do tematu,skoro landlord nie wypowiedział wam umowy to znaczy że nie jesteście zagrożeni bezdomnością a jak się sami wyprowadzicie i nie będzieci mieli gdzie mieszkać to się wtedy kwalifikuje jako bezdomność na własne życzenie a wtedy nici z pomocy...Ja na wszym miejscu postarałabym się o wynajem czegoś swojego,nawet kawalerki z możliwością rozłożenia depozytu(wiem że takie opcje też istnieją) i czekała dalej spokojnie na liście.Stresującą dość opcją ,chyba jest,czekanie aż landlord zdecyduje się was wyrzuc przez sąd i wtedy gdzieś trafić może do hostelu...bo nikt nie gwarantuje wam że nawet jako faktycznie bezdomni mieliby dla was od razu jakieś mieszkanie...

dox
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 17 Oct 2011, 08:46
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

wybacz ale to co ty czasami wypisujesz nie ma najmniejszego sensu. nie wazne czy twoj jest anglikiem czy kimkolwiek jak ty to w kolko podkreslasz. wypisujac do kogos czy ta osoba chcialaby bys usunela ciaze itd. ogarnij sie troche wyjdz na swieze powietrze i pozalatwiaj to co masz bo siedzenie w domu nic ci nie pomoze. jezeli masz problem idz do citizen advice tam ktos cie pokieruje co i jak :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

malenkagdz, forum jest po to mi sie zdaje aby pisac i czytac i sie moze czegos ciekawego dowiedziec. Po to zastalo stworzone tak mi sie zdaje. Wyszlabym na to swieze powietrze ale mysle ze juz troche pozno dzisiaj ;) co do prawnikow to jest chyba niezly pomysl.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

nie mowie ze teraz i to nie byla zadna zlosliwosc z mojej strony ale co ma dowiedzenie sie czegos ciekawego to zarzucenia komus czegos takiego jesli rozumiesz o co mi chodzi . tu nikt ci zle nie zyczy ale tez naskoczylas na kogos bez potrzeby :)
a i citizen advice to nie prawnicy
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

dox, Moj sie dowiaduje jasne ze. Tylko ja tez moze bym sie chciala cos dowiedziec albo nawet z nudow popisac. Moj poza tym nie ma tyle czasu co ja na grzebanie w necie, bo pracuje. Ja niestety nie.
Ciezko nam wynajac cos samemu wlasnie bo zalegamy z czynszem tutaj, najpierw to musimy splacic. Niby HB przyznal nam na moment kiedy nie mielismy zadnej pracy kase na prawie caly rent za tamten wlasnie miesiac, ale HB wstrzymano przez moj brak NIN i nie wyplacono. Jako ze moj teraz znalazl prace to bedzie musial to zglosic i cala procedura zacznie sie od nowa jaj dostarcze ten nin i nie wiem czy tak backdating nam przyznadza. Tak wiec ciezko cos wynajac z dlugami...

Dodano: -- 4 mar 2013, 00:21 --

malenkagdz, odnioslam wrazenie ze to ktos na mnie naskoczyl dlatego tak zareagowalam, ale mam nadzieje ze juz wyjasnione, zdenerwowalsm sie. Nie wiem czy rozumiem do konca o co Ci z tym chodzi?
To kim oni sa jesli nie prawnikami? Myslalam ze to cos jak porady prawnikow.

Dodano: -- 4 mar 2013, 00:37 --

podkreslam ze Moj jest Angikiem bo boje sie zostac zlinczowana tu na forum. W koncu ja nigdy w tym kraju nie pracowalam i nie odprowadzalam podatkow, Moj natomiast tak.

Dodano: -- 4 mar 2013, 01:16 --

Ja sie zbytnio nie sugeruje tym forum bo wiele tu bzdur i nieprawdy wyczytalam. Ale ciekawych rzeczy tez sie mozna dowiedziec tylko trzeba to jeszcze zweryfikowac i fajnie mi sie pisze to sie rozkrecilam hehhe. Co do bzdur wyczytalam tu kiedys ale to w starych postach chyba.. nie pamietam, ze HB to tylko na caly dom daja, na pokoj to nie i o co chodzi i duzo takich. Moj angielski nie jest super ale zazwyczaj czytam jednak str. w tym jezyku, a nie po polsku bo ciezko o wiarygodne info. I zazwyczaj rozumiem o co chodzi, a jak juz naprawde zawiklane to mi Moj tlumaczy tak abym zrozumiala. Nie myslcie wiec ze ja to forum jak wyrocznie traktuje bo tyle watkow zalozylam. Uznalam po prostu ze skoro sama nic nie moglam nieraz znalesc to fajnie by bylo poczytac tu. A troche pytan tez mam :)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

to sa osoby ktore maja pojecie o benefitach itd a nie prawnicy . poczytaj sobie strone citizen advice to bedziesz wiedziala co to jest i czym oni sie zajmuja.

a jezeli ktos bedzie chcial cie zlinczowac jak to mowisz to nie wazne czy twoj to anglik, ci..a czy inny, bedzie chcial to i tak to zrobi.
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

jeśli masz pokój masz gdzie mieszkac tak? partner pracuje / wiec moze zacznij odkladać z kazdej tygodniówki pooszczedzaj i do porodu zdązysz odłozyc na flata i depozyt proste

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

spoko tylko musimy najpierw splacic zalegly rent. Chyba wiesz ze w ciazy i przed narodzinami dziecka jest bardzo duzo wydatkow. Lozeczko, wozek, wanienki, pieluchy, cala masa. A my tu nawet mebli swoich nie mamy jak przyjdzie sie przeprowadzic, ze nie wspomne o lodowce i pralce. Ubranka dla dziecka, rzeczy dla mnie do szpitala. Jakos nie wyobrazam sobie abysmy zaoszczedzili. Na razie udalo nam sie zakupic 2kocyki jakies reczniczki, chusteczki, butelki i pare innych rzeczy z aldiego bo byly produkty dla noworodkow. A gdzie reszta. Watpie abysmy uzbierali na depozyt i oplate dla agencji na mieszkanie i jeszze rent. Po tym w agencji zycza sobie zyranta, poniewaz Moj nie ma stalej pracy. Nie wiem czy w kazdej, ale tam gdzie dzwonilismy tak powiedzieli. Chyba mam prawo licytowac skoro przyznali nam do tego prawo. Mamy tez prawo starac sie o HB i DHP i jesli to bysmy zalatwili to wtedy wynajmiemy prywatnie. Innej opcji nie widze dla nas w tym momencie. Moze za pol roku tak, ale nie teraz.
Aha nikomu nie mowie ze jestem bezdomna. Myslalam ze skoro kontrakt byl do 17.02. To sie skonczyl. Ale ktos tu mnie poinformowal na forum ze dalej jest wazny. Jedyne to landlord nie zyczy sobie mautkiego dziecka w tym domu. I oczywiscie powiedzial ze napisze nam list do councilu, rzecz tylko w tymmze musi znalesc czas. A ma go malo obecnie bo sam "urodzil". Dla sprostowania jest kobieta hehhe.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

ja wiem ile to kosztuje ale wozek np mozesz poszukać uzywany można na ebay złapać za grosze kojec kosztuje 35 f nowy ciuszki sa tanie w primarku buteleczki smoczki to tez nei tragiedia jak urodzisz dostaniesz 500 f od panstwa to sobie doposażycie myśle ze mozna odłozyc przynajmiej 50 f tygodniowo tylko trzeba sie zaprzeć i oszczedzic

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Co do "linczowania" wlasnie widze ze juz sie zaczyna... Rady typu sprawdz w necie, zacznij odkladac. Tak jakbym z kosmosu spadla, nie wiedziala nic o zyciu i nie potrafila nic zalatwic. Ja tu nie pisze bo umieram z glodu i spie na ulicy i prosze o pomoc tylko aby sie czegos ciekawego dowiedziec, uzyskac jakies info, nie tylko dla mnie. Jest duzo ludzi ktorzy chetnie poczytaja i sie dowiedza.
No ale chyba rzeczywiscie za chwile zrezygnuje z pisania na tym forum, bo i po co jak wszyscy tacy jacys nieprzyjemni. Moze nie wszyscy.
Ja to glupia jestem, mieszkalam w tylu miejscach zagranica i zawsze z podloscia zazdoscia u Polakow byl problem. Jeden drugiemu nie potrafi pomoc, doradzic, tylko najchetniej opluje. Dobrze ze w realu nie mam tu polskich znajomych i po wrazeniach z tego forum chyba sobie daruje polskie towarzystwo. Przykre ale prawdziwe i dobrze o tym wiecie. Pozdrawiam

Dodano: -- 4 mar 2013, 09:18 --

Mam naprawde bardzo duzo wydatkow. Jak przez 3 miesiace oszczedzimy 600£ to myslisz ze nam wystarczy na depozyt,rent, przeprowadzke, a i oplate dla agencji?

Dodano: -- 4 mar 2013, 09:23 --

A co do becikowego to nie wiem czy tak dostane, a jak nie dostane? Nie mozemy liczyc na becikowe, w razie czego jesli bedziemy miec wszystko zakupione dla dziecka becikowe pojdzie na ten depozyt. Przeciez musimy miec wszystko wczesniej. Eh moj watek brzmi : mieszkanie z councilu zdaje mi sie, bo jestesmy na liscie i na ten temat chcialam uzyskac odpowiedzi. Pozdrawiam.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Po pierwsze po co tyle zlości , to była rada bez zlosliwosci ale widać nie potrafisz jej przyjąc nie wiem czego szukasz na forum ze ktos cie zaprowadzi za rączke do cansilu reweniu czy inne ?
Nie rozumiem Twoich postow kazdy z nas kiedyś tu przyjechał i zaczynał od zera tylko miał gorzej niz Ty bo musiał miec kase na dom czy flat nie umiał lub słabo znał angielki był w obcym państwie miał bagaz doswiadczeń dzieci na karku i nie beczał na forum a dzialał
Ja bez znajomości jezyka biegałam po szkołach urzedach by załatwić sobie i dzieciom nin szkołe prace itp z translejterem w ręku
Ogarnij sie trochę i najwięcej zlosliwości to ja widzę w twoich postach a nei naszych
Mówisz ze wszedzie patrzyłaś na zazdrosnych i podłych polaków widzisz ja takich nie spotykam otaczaja mnie tu sami fajni polacy wiec nei wiem czemu ty przyciagasz takich?
masz faceta angola niech wezmie duupe w krooki i ci pomoze !
marudzeniem na forum nic nie uzyskasz i nikt tu cie nie linczuje a piszę rady
lepiej odłożyc 600 f niz nic zawsze to juz cos do przodu flata mozesz wynajac juz za 350 f depozyt drugie tyle widzisz to brakuje ci tylko 100f łatwiej wtedy uzyskac te 100 niz 700 prawda? a miozesz wynajac prywatnie nie musisz przez agencje

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Co do teko dlaczego landlord nie zyczy sobie dziecka. Otoz ten landlord wynajmuje pokoje w domku, czy myslicie ze znajdzie wiecej chetnych przy placzacym niemowleciu? My nie prosimy o list od landlorda ona sama sie orientuje w sytuacji i ten list dla nas napisze. Druga sprawa jej rodzice ktorzy mieszkaja na dole w tym domu i na dobra sprawe to oni sa landlordami , tylko obecnie sa na polrocznych wakacjach, a nasza landlordka jest tylko corka i pelnomocnikiem, juz na pewno nie zycza sobie kobiety z dzieckiem. To staruszkowie kolo70. Wracaja na poczatku kwietnia.

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

moja mama ma 74 i moj tato 69 i nie powiedzialabym o nich staruszkowie
to pelni werwy ludzie a skoro piszesz ze saa w półrocznej podróze to mysle ze oni tez
co do płaczącego dziecka to nie kazde dziecko płacze:))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Ja nie marudze tylko sobie pisze, bo fajnie sie cos dowiedziec od kogos kto tu zyje jakis czas w Birmingham gdzie i mi obecnie przyszlo mieszkac . Ale jestem nowa tym kraju i miescie. Na pewno ciekawiej popisac na forum niz czytac tylko gov.uk.
Co do Polakow coz... Mieszkalam w kilku krajach i srednie mam wrazenia, ale nie w stosunku do wszystkich. Mam tez porownanie bo mam jeszcze druga narodowosc i oni nie sa tacy jak Polacy nie pluja na siebie nawzajem, moze lepiej z nimi utrzymywac kontakt.
Ja moze bez dzieci ale tez musialam sobie radzic w obcym kraju sama i to wiele razy i jakos sobie zawsze radzilam.
Pisanie na forum jest dla mnie forma rozrywki, odskoczni, ale i porzyteczne, bo inni pozniej moga sobie poczytac. Nie mam zbytniego kontaktu z j.polskim wiec i dlatego tu czytam i pisze. Ja nie prosze o pomoc, najwyzej doradcza, to sa po prostu ciekawe trmaty dla mnie.

Dodano: -- 4 mar 2013, 09:49 --

mam37, litosci ja nie mowie ze oni sa schorowani czy cos. mowie ze oni sobie dziecka nie zycza

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE