Koszty ogrzewania 3 bed house?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by malaroksi » 28 Oct 2012, 19:18 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Hej ,ja tak dla sprostowania dodam ,że gazem tylko ogrzewam dom , nie mam kominka wszędzie tylko grzejniki. Reszta jest na prąd i za prąd płacę 34 f miesięcznie (podnieśli mi o 4f direct debit) a prąd u mnie idzie cały czas na okrągło , tv ,piekarnik , toster, czajnik, piec , boiler,garnek do gotowania na parze,po kilka lampek w pokojach ,komputer , kino domowe ,dekoder itd.
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 28 Oct 2012, 20:13 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

malaroksi wrote:Hej ,ja tak dla sprostowania dodam ,że gazem tylko ogrzewam dom , nie mam kominka wszędzie tylko grzejniki. Reszta jest na prąd i za prąd płacę 34 f miesięcznie (podnieśli mi o 4f direct debit) a prąd u mnie idzie cały czas na okrągło , tv ,piekarnik , toster, czajnik, piec , boiler,garnek do gotowania na parze,po kilka lampek w pokojach ,komputer , kino domowe ,dekoder itd.

A jaki dostawca?

Dodano: -- 28 paź 2012, 21:13 --

malaroksi wrote:Hej ,ja tak dla sprostowania dodam ,że gazem tylko ogrzewam dom , nie mam kominka wszędzie tylko grzejniki. Reszta jest na prąd i za prąd płacę 34 f miesięcznie (podnieśli mi o 4f direct debit) a prąd u mnie idzie cały czas na okrągło , tv ,piekarnik , toster, czajnik, piec , boiler,garnek do gotowania na parze,po kilka lampek w pokojach ,komputer , kino domowe ,dekoder itd.

A jaki dostawca?

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 28 Oct 2012, 20:39 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

malaroksi Jeśli chcesz zmniejszyć opłaty za prąd polecam zmianę żarówek na LED, energooszczędne się do nich nie umywają. Teraz sa dostepne juz praktycznie ze wszystkimi końcówkami i mocą.
Koszt na początki spory, jak się chce wszystkie wymienić, ale jak różnica w zużyciu :roll: Wiekszość kupiłam w PL, ale ostatnio dokupiłam do nowej lampy przez ebay i są ok.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
4

FemalePostNapisane by malaroksi » 29 Oct 2012, 08:11 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Czarna123, N Power już pisałam w poprzednim poście.
Kitka, Faktycznie dobrze by było zmienić te żarówki, moje dzieci często bawią się lampkami , zostawiają włączone albo pstrykają kilka razy na minutę a to ponoć zużywa wtedy najwięcej energii. Ja do samego salonu potrzebuję 6 żarówek a gdzie reszta ,no ale na początek wymienie tam gdzie dzieci mają dostęp i gdzie się najczęsniej używa , a potem stopniowo co miesiąc po kilka żarówek ,dzięki jeszcze raz za radę :)
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by emilucha » 16 Nov 2012, 00:55 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

a ja podciagne swoje pytanie pod watek:

czy ktos moze zmienil z licznika prepayment na standardowy i czy jest duza roznica w rachunkach.

ja mam prepayment licznik i w sumie nie jestem do niego przekonana scottish power zazyczyl sobie £110 za zmiane licznikow ale advisor od razu mi powiedzial ze w pierwszym roku mi sie to nie zwroci - ale nie wiem czy im mozna ufac?

emilucha
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 40
Joined: 13 Sep 2010, 22:34
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Luk-rom » 17 Nov 2012, 10:22 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Mieszkamy w 3 bed extended house,
polowa z lat 30 nie ocieplona
druga z 2008 ocieplona
strych ocieplona nowa polowa
polowa wiekowych okien plastikowych +- 15lat
polowa nowych 2008
laczna powiezchnia calego domu 110m/kw
zarowek LED nie posiadam :P

mieszkamy w 5 osob, 3 na gorze 2 na dole

energia z EDF direct debit gaz+prad miesiecznie 103F
(za ostatni rok tak wyszlo wrzesien 11 - wrzesien 12)

uwazam iz jest to dobry rezultat

posiadamy nowy boiler wymieniony w grudniu 2011
i powiem ze widac roznice pomiedzy tym co mielismy
wczesniej +- 13letni

dodatkowo mamy przenosny termostat, czyli np jestem w
salonie ustawiam sobie 22 stopnie
ide spac ustawiam sobie w sypialni 20 stopni
aby sie zbyt mocno nie pocic :mrgreen:
podczas naszych godzin pracy zostawiam na 17-18 stopni

uwazam iz urzadzenie jest rewelacyjne i pozwala sporo zaoszczedzic
User avatar
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Joined: 4 Apr 2007, 07:37
Location: Augustów/Bham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 17 Nov 2012, 15:58 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Luk-rom Poprosze nazwę urządzenia lub link do niego, dzięki :grin:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by jaackoo » 17 Nov 2012, 18:06 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

emilucha wrote:a ja podciagne swoje pytanie pod watek:

czy ktos moze zmienil z licznika prepayment na standardowy i czy jest duza roznica w rachunkach.

ja mam prepayment licznik i w sumie nie jestem do niego przekonana scottish power zazyczyl sobie £110 za zmiane licznikow ale advisor od razu mi powiedzial ze w pierwszym roku mi sie to nie zwroci - ale nie wiem czy im mozna ufac?


mieszkajac we flacie posiadalismy licznik prepayment, w npower pobiera tzw standing charge który wynosi odpowiednio do taryfy z jakiej sie korzysta. Przy taryfie economy 7 pobieral ok. 35p dziennie za free. teraz mieszkamy w domu mamy normalne liczniki, dostawca byl utility:first, stawki za kWh byly sporo zanizone ale dodatkowa oplata standing charge zmusila nas do zmiany dostawcy, przenieslismy sie do npower, gdyz w mojej okolicy maja najnizsze stawki... mozna podawac stan licznika online lub telefonicznie, rachunek co miesiac, brak oplaty standing charge ale za to odpowiednio wyzsza stawka lecz i tak wychodzi taniej, bo nie placisz wtedy kiedy nie zuzywasz gazu czy tez pradu.
dodam ze jesli zgodzisz sie placic caly rok za prad i gaz poprzez dd, dostaniesz Ł100 od ww firmy oraz za paperless bill czyli rachunki online dodatkowo Ł10

jaackoo
Początkujący
 
 
Posts: 37
Joined: 23 Sep 2007, 19:54
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Luk-rom » 17 Nov 2012, 18:14 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Image



http://www.britishgas.co.uk/products-an ... stats.html


Instalator pytal sie gdzie go powiesic ja mu na to iz chce miec ruchomy wiec nie bylo problemu :)

pudelko po lewej to termostar krecisz kolkiem na dowolna temperature

(minus jest tylko taki iz przekreca sie co 1 stopien a moglby co 0,5
bo wyswietla co 0,5 C)

po prawej jest podlaczone do:

http://www.britishgas.co.uk/products-an ... trols.html

takiego kontrolera ktory jest podpiety do boilera



widze ze kolejny bajer sie pojawil zdalne sterowanie

szkoda ze nie bylo tego rok temu :?

http://www.britishgas.co.uk/products-an ... ntrol.html
User avatar
Luk-rom
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Joined: 4 Apr 2007, 07:37
Location: Augustów/Bham
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 28 Nov 2012, 13:46 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Mieszkam w 2 bedroom ok 90m`. Duży salon, kuchnia , lazienka na dole, 2 spore sypialnie na gorze.Okna nowe, ale dach kompletnie nieocieplony i wszystko przez to ucieka.Szybko sie nagrzewa, ale szybko robi sie chlodno, zwlaszcza na gorze.
Moim dostawca jest npower, place direct debit. Wczeniesniej bylo to 85L /miesiac za gaz + prad, teraz na zimowy okres zwiekszyli nam na 105L/miesiac,mniej wiecej pol na pol. Zawsze 2 polrocze nam zwiekszaja, ale na wiosne mam co roku jakis zwrot, plus 100L rocznie odejmuja do rachunkow za to ze place direct debit.
Temp w dzien staram sie utrzymywac kolo 21C. w nocy raczej nie grzeje, bo lepiej nam sie spi jak jest chodno, ogrzewanie wlacza sie na ok pol godziny o 3 w nocy i o 6 rano jak wstaje do pracy ;)

Dodano: -- 28 lis 2012, o 16:29 --

ciekawa jeszcze jestem ile placicie za wode? macie liczniki cz placicie stala kwote? mi sie wydaje , zemy mamy strarsznie wysoki rachunek...;/
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 28 Nov 2012, 18:13 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

bogini Po ociepleniu strychu góra nagrzewa się szybko i właściwie tylko na wieczór włączam tam kaloryfery. Grzeję tylko dół a kaloryfer, który jest przy schodach daje ciepło na górę w ciągu dnia to wystarcza. Jak przyjdą mrozy to pewnie to się trochę zmieni :wink:
Za wodę płacę stałą opłatę 45.60 msc, kilka miesięcy temu podnieśli :x

luk-rom Dzięki za info. Ja mam energię w E on, więc chyba inna firma nie będzie chciała załozyć mi takiego sprzętu :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bogini8 » 28 Nov 2012, 18:24 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka, mi za wode wychodzi 320 na rok z tego co pamietam., wiecmoze nie tak zle,aczkolwiek chyba majac liczniki wychodzi taniej, kiedys mielismy we flacie i wychodzilo duzo taniej. Ciekawe czy jest opcja ,zeby zalozyc sobie liczniki na wode. :roll:
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 28 Nov 2012, 22:53 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

bogini Mało płacisz! Ja na flacie płaciłam tez ustalona kwotę 31f msc. Nie sądzę, żeby można było sobie licznik na wode załozyć.
Tak w ogóle to jestem ciekawa na jakiej podstawie oni mi tą wodę wyliczają :? Dlaczego sa takie duże różnice w cenie. Kurde to ja płacę 547f rocznie :shock: :evil:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Gaba76 » 28 Nov 2012, 23:50 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka, slyszalam ostatnio w radio ze E on zle naliczal oplaty za energie i teraz sa winni swoim klientom ponad milion funtow.. szczegolow nie znam bo to byla tylko krotka informacja ale moze warto sie tym zainteresowac skoro sa Twoim dostawca :)
my sie przeprowadzilismy 2 miesiace temu na 1 pokojowe mieszkanie.. wszystko jest na prad.. dostawca EDF dostalismy juz list ze bedziemy placic Ł121 co 3 miesiace wiec chyba nie jest zle :)
pierwszy rachunek za wode za okolo 40 dni dostalismy w kwocie niecale Ł30 maja przychodzic tez co 3 miesiace wiec z tego co przeliczalam powinno wychodzic okolo Ł70.. to mi sie wydaje troche duzo.. na starej chacie mielismy na liczniki i co 3 miesiace rachunki byly po Ł56 Ł57 Ł58 tam to byl pietrowy domek kuchnia na dole lazienka u gory bojler w pokoju (tez u gory) to ta woda tam "kursowala" po rurach a tutaj.. bojler, kuchnia po jednej jego stronie a lazienka po drugiej to woda bardzo szybko dochodzi do kranow.. zreszta widac to po tym jak szybko leci ciepla po odkreceniu kurka
w sumie to nie bardzo wiem jak oni naliczaja ta wode.. 2 poprzednie mieszkania mielismy na liczniki wiec placilismy tyle ile zuzylismy.. wczesniej mialam na ryczalt Ł22 miesiecznie ale to bylo bardzo dawno temu a teraz to nie bardzo wiem na podstawie czego ten rachunek.. nie jest to ryczalt do licznikow tez nie mamy dostepu, nawet wlascicielka mieszkania nie wiedziala gdzie i czy wogole jest jakis licznik na wode :shock: chyba musze sie blizej przyjzec tej wodzie zebysmy wiedzieli za co placimy ;)
Gaba i czasami Rafii ;)

"Hate something? Change something... Make something better."
User avatar
Gaba76
Stały Bywalec
 
 
Posts: 339
Age: 47
Joined: 1 Sep 2011, 21:33
Location: Tipton
Reputation point: 49
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 29 Nov 2012, 09:57 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Hej a propo wody to faktycznie nie wiadomo o co chodzi...
Ja mam dostawcę south staff water i płacę 127f co 6 miesięcy . Raz w roku przychodzi mi rachunek z kwotą roczną ale podzielone na 2 części , więc nie mam licznika bo ta kwota się nie zmienia, a przecież zużywamy sporą ilość wody , zwłaszcza wiosną i latem na ogródku .
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE