Koszty ogrzewania 3 bed house?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by bogini8 » 29 Nov 2012, 13:40 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka wrote:Kurde to ja płacę 547f rocznie
to duzo strasznie!!! a ile osob mieszka w domu i jak duze to mieszkanie, oni jakos na podstawie wielkosci domu,liczby bedroomow oraz osob mieszkajacych wyliczaja.Ja myslalam ze place duzo...bo moi znajomi to kolo 250 na rok.... a jakiego masz dostawce wody?
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 29 Nov 2012, 22:52 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

bogini To 3 bedroom house, mieszkamy w trójkę: ja, mąż i synio :wink: Dostawaca to Severn Trent Water. Płacę miesięcznie przez DD.

Gaba76 Nie sądzę, aby nam coś źle wyliczyli. Za prąd wychodzi około 20f miesięcznie. Za gaz płaciliśmy 55f miesięcznie, teraz zmienili na 34f :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 30 Nov 2012, 17:31 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

my tez 3 bed i w trójke a za wode co 6 miesiecy 115 F z podlewaniem ogrodu latem bezograniczenia
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 30 Nov 2012, 18:19 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Witam

Oplata za wode jest uzalezniona od kodu pocztowego i nie mozna zmienic dostwcy. Czesc miasta obsluguje severn trent, czesc south staffordshire water. Oczywiscie wielkosc domu czy mieszkania tez ma znaczenie, ale nie ilosc osob, ktore mieszkaja w danym mieszkaniu.

Jesli chodzi o liczniki- to nie oplaca sie ich montowac bo oplaty wzrastaja. Juz lepiej placic te stala oplate i wiedziec, ze nie bedzie niespodzianki gdy przyjdzie rachunek. Pamietam jak kiedys jeden landlord opowiadal mi jak zalozyl liczniki i pozniej mial problem, zeby przejsc na stala oplate. Chcial zmienic, bo jego lokatorzy mieli wysokie rachunki i toczyl batalie z south staff wlasnie. Ogolnie mam wrazenie, ze severn trent jest tansze, ale Ty bogini u siebie w solihull juz za sama nazwe chyba masz drozsza wode:) Z tego co pamietam moja znajoma na Castle Bromwich miala cos ok 700 na rok za 3 bed house.

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
4

FemalePostNapisane by mam37 » 30 Nov 2012, 18:28 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

witam
ja za wodę płace 28 f miesiecznie gaz mam na karte i placę około 15 f tygodniowe teraz mam dom 3 bedroom za prąd 10 f tygodniowo
kita nie wiem jakie masz mieszkanie ale te kwoty co podajesz są smiesznie niskie moze to za okre wiosna lato ale na pewno nie za zimę
10 f za tydzien za gaż? to chyba sie nie grzeje chyba ze masz pokoj z kuchnia razem i włanczasz tylko na noc a cały dzien was nie ma
jeśli sie grzeje to sie zużywa
jak mieszkalam w Londynie to płacilam co 2.5 miesiaca abonament i wtedy za gaz mialam ponad 300 f a pread około 120
pzodrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 30 Nov 2012, 20:32 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

mam37 Na temat opłat za gaz, prąd i w jakim domu mieszkam pisałam kilka postów wcześniej, ale widzę, że nie doczytałeś :roll:
Płacę tyle ile mi wyliczyli po roku mieszkania :wink: Mieszkam w 3 bedroom house, gaz mam na licznik, prąd ładuję sama. Faktycznie w tym roku (listopad-listopad) nie grzaliśmy dużo może dlatego taki mamy teraz rachunek (pisałam o tym). Co do prądu to mam wszystko energooszczędne i żarówki LED w całym domu co procentuje, jak widać :wink: Przecież kwot sobie nie wymyślam :wink:

agna78 Dzięki trochę mi rozjaśniłaś. Wczoraj weszłam na stronę mojego dostawcy wody i właśnie zauważyłam, że można liczniki założyć i już się nawet nad tym zastanawiałam. Jednak teraz juz jakoś inaczej na to patrzę :wink: Jednak ogórdek w lato będzie pochłaniał trochę wody :|
Może faktycznie wiekość domu też ma znaczenie, bo mały to on nie jest.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by artur82 » 22 Jan 2013, 21:17 Re: Koszty ogrzewania flata

czy kto sie orientuje ile koszuje utrzymanie flata mając ogrzewanie tylko elektryczne

artur82
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 27 Apr 2011, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wojtalisk » 30 Jan 2013, 23:05 Re: Koszty ogrzewania flata

artur82 wrote:czy kto sie orientuje ile koszuje utrzymanie flata mając ogrzewanie tylko elektryczne

Przez rok mieszkałem w mieszkaniu w którym w ogóle nie było gazu, wszystko na prąd. Dostawca (Spark Energy) wyznaczył zryczałtowane opłaty na 40f miesięcznie. Gdy przyszło rozliczenie, okazało się, że trochę niedoszacowali i przyszło mi zapłacić prawie 400f wyrównania. Można więc powiedzieć, że koszt utrzymania takiego mieszkania powinien zamknąć się w 70 funtach miesięcznie.

wojtalisk
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 26 Jan 2013, 00:00
Location: Birmingham
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 16 Apr 2013, 22:02 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

I jak tam ludziska Wasze rachunki po tej dluuuuugiej zimie? :roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 17 Apr 2013, 09:33 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Zima była perfidna to fakt :evil:
Z rachunkami za gaz chyba nie najgorzej jednak. Płacilismy 34f miesięcznie, od marca zmiana na 58f miesięcznie. Dopłacić musimy 107f, ale nic nie płacę teraz, bo samo się pokryje z kolejnych wyższych wpłat.
Grzalismy od 5-tej rano do 24-tej i w tym czasie utrzymywaliśmy temperaturę 20,5 stopnia. W czasie dużych mrozów w nocy również grzałam, bo maluszek w domu i za bardzo się wychładzało.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ewanowakowska » 4 Sep 2013, 06:59 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

nasze koszty ogrzewaia 3-bed, wysokie sufity, stare pojedyncze okna, stara instalacja, 10-letni bojler, 2 salony, kuchnia i lazienka. Placimy okolo £80 w sezonie letnim ( prad i gaz ) ...lecz od £200 - £270 w sezonie zimowym. Ogrzewanie idzie na minimum, tylko w dzien, wlacza sie o 5 rano - wylacza o 22. Moj dostawca to Utility warehouse. Z edf kosztowalo nas to £140 w sezonie letnim i £260 w zimie. Zaznaczam ze pralka chodzi okolo 6 razy w tygodniu ( tylko szybkie pranie, nowa pralka aa+) bez suszenia, non stop tv( bajki ) i laptop. Nie chodzimy glodni ani w brudnych ubraniach. Planuje przeprowadzke do domku z nowymi oknami i nowszym bojlerem bo ten dom nas po prostu zzera...cieplo ucieka z kazdej strony a z okien wieje:( landlord nie wyraza zgody aby wstawic nam nowe - podwojne okna, bojlera rowniez. Tyle placimy na MIESIAC.:(
Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

ewanowakowska
Raczkujący
 
 
Posts: 61
Joined: 3 Feb 2012, 17:33
Location: Walsall
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 4 Sep 2013, 14:54 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Ciekawa jestem ile nas wyniesie sezon grzewczy :roll:
Dom 3 bed. Ogrzewanie gazowe,cała reszta na prąd,żarówki energooszczędne.
Dostawcą gazu i prądu jest Npower,teraz wychodzi: gaz ok 10f tygodniowo,prąd 10 funtów na 2 tygodnie.
Dostawcą wody jest Severn Trent Water i naliczyli 46,53 miesięcznie,(poprzedni dostawca w regionie Sandwell:South Staffs Water-35,36 miesięcznie) róznica w stosunku rocznym spora,ale niestety,dostawcy zmienić nie możemy.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ann11281 » 1 Oct 2013, 14:24 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

nam wychodzi ok 1000 prad i gas rocznie
User avatar
ann11281
Rozeznany
 
 
Posts: 270
Joined: 14 Nov 2007, 16:12
Location: Oldbury
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 1 Oct 2013, 14:32 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

U nas też gaz i prąd ciut ponad 1000 rocznie :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE