Koszty ogrzewania 3 bed house?

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 13:51 Koszty ogrzewania 3 bed house?

Jestem ciekawa ile płacicie za ogrzewanie gazowe domu 3 bed, (duże pomieszczenia)?
Grzejecie cały czas może cyklicznie i co z nocą?
Płacę 55f miesięcznie całym rokiem, czekam na pierwsze rozliczenie i jestem strasznie ciekawa tego rachunku :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by b37 » 26 Oct 2012, 14:02 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

mam flata dwa pokoje dlui przed pokoj duza lazienka kuchania i ogromny salon wraz z conserwatory ..ogrzewanie wlacza sie gdy temperatura spada ponizej 23 stopni w nocy w dzien..za ostatnie 6 miesiecy wynioslo nas okolo 130f przez mpower...domyslam sie ze masz "riczalt" i masz stala kwote za ogrzewanie czy tez prad...nie stety "riczalt" nie jest odpowiednim rozwiazaniem przy takim ukladzie mieszkania :) oplaca sie to dopiero wtedy gdy mamy piec pokoi i male szkraby co smigaja nam po podlodze ;) pozdrowka z b37
Do sukcesy nie ma żadnej windy. Trzeba iść po schodach.

b37
Początkujący
 
 
Posts: 31
Age: 31
Joined: 24 May 2012, 17:41
Location: Solihull
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ankacyganka » 26 Oct 2012, 14:34 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

b37 wrote:za ostatnie 6 miesiecy wynioslo nas okolo 130f przez mpower...

nie wydaje mi sie aby pytanie dotyczylo oplaty za gaz poza sezonem grzewczym. Domyslam sie ze £130 zl to koszt zurzycia gazu za ostanie pol roku, a ten prawdopodobnie miedzy majem a pazdziernikiem urzywaliscie glownie do innych celow, zaleznie od uzadzen w Waszym domu (kuchenka, piekarnik, ogrzewanie wody)


b37 wrote:"riczalt"
- co to jest? tego slowa nie ma ani w jezyku polskim ani angielskim

b37 wrote:nie stety "riczalt" nie jest odpowiednim rozwiazaniem przy takim ukladzie mieszkania :) oplaca sie to dopiero wtedy gdy mamy piec pokoi i male szkraby co smigaja nam po podlodze ;)

Mi sie wydaje ze osoby decydujace sie placic zryczaltowana kwote przez caly rok, nie mysla o tym czy to sie oplaca czy nie, (zreszta nie tego dotyczylo pytanie Kitki),
Ryczalt to rozwiaznie dla tych, ktorzy chca uniknac wysokich rachunkow w sezonie grzewczym. Oplata zryczaltowana pomaga planowac budzet, podobnie jak liczniki na karte, ktore tym bardziej z punktu widzenia ekonomi nie sa najlepsze.

Wracajac do pytania Kitki:
Mysle ze koszty ogrzewania zaleza od wielu czynnikow, nie tylko od ilosci sypilani, kluczowe znaczenie bedzie tu mial typ bojlera, jego wiek i calej instalacji, sposob programowania bojlera, to czy dom jest dobrze zaizolowany (wlaczajac w to poddasze, przez ktore moze uciekac duzo ciepla), to czy pomieszczenia sa wysokie ( w wiktorianskich domach sa bardzo wysokie) czy nie, ilosc i jakosc okien i to jaka jest nasza temperatura komfortu (czy np w nocy lub w czasie naszej nieobecnosci) ogrzewanie jest ustawione na nizsza temperature).
Warto sprawdzic kozystajac z jednej z porownywarek cen czy firma badz firmy ktore Wam dostarczaja gaz i prad sa najtansze z dostepnych.

Mysmy w starym domu mieli bojer z takim smiesznym wylacznikiem czasowym. W nocy i kiedy nas nie bylo (czesto) nie grzalismy chyba ze bylo bardzo zimno. DOm stary, duzy i nieszczelny i w zimie kosztowalo nas to powyzej £100 na miesiac (npower), a i tak niektore pomieszczenia bywaly niedogrzane (zle zaprojektowana instalacja grzewcza i kilka roznych problemow z zatrzymaniem tego ciepla w domu).
Wiosna przeprowadzilismy sie do wlasnego domu, zainwestowalismy w nowy bojler, grzejniki i cala instalacje, dodatkowa izolacje scian zewnetrznych , czujnik temperatury z elektronicznym programatorem i mamy szczera nadzieje ze we wlasnym domu bedzie cieplej niz w wynajmowanym i ze bedzie nas to taniej kosztowac..

ankacyganka
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 17 Jun 2007, 08:32
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Dalijka » 26 Oct 2012, 15:07 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

My za okrez grzewczy placimy jakies 260f jest to oplata za trzy miesiace,grzejemy non stop,ale mamy ustawione na minimum,w domu jest cieplutko.Mamy dom z 3 sypialniami duzym salonem lazienka i kuchnia.Za miesiace gdy nie grzejemy placimy okolo 80-90f
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
User avatar
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 44
Joined: 4 Dec 2010, 16:54
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 15:13 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

To może bardziej opiszę dom :wink:
Wejście bezpośrednio do salonu, kuchnia za salonem bez drzwi, z kuchni wyjście do utility room, wc i ogrodu, całość dość spora powierzchnia. Na górze 3 sypianlie i łazienka. Poddasze ocieplone w tym roku, cavity wall insulation zrobiona. Wysokość sufitów normalna to nie witoriański dom.
Instalacja i boiler kilku letni, okna plastikowe mają 6 lat.

Na razie nie grzeję w domu cały czas. Praktycznie grzejniki na górze mam skręcone (oprócz pokoju synka), bo jak grzeje na dole to tam jest około 19 stopni, a my i tak zazwyczaj jesteśmy na dole. Wystarcza nam temperatura 20 stopni i taką utrzymuje na dole.
Jak nas nie ma to jest wyłączone, na szczęście szybko się nagrzewa po przyjściu. W nocy też jeszcze nie grzeję, bo jak spadnie do 17 to tragedi nie ma, przed wstaniem się nagrzeje :wink: Pewnie, jak temeratura na dworzu spadnie bardziej to będę podgrzewać.


ankacyganka Zainteresowałaś mnie tym czujnikiem temperatury. Możesz podać nazwę bądź linka. Chciałabym taki czujnik, który sam uruchamia ogrzewanie, kiedy temeratura spadnie poniżej danej temperatury. Wiem, że takie czujniki mozna podłączyć pod praktycznie każdy boiler. Niestety mój boiler tak nie ma :?
ankacyganka wrote:Mi sie wydaje ze osoby decydujace sie placic zryczaltowana kwote przez caly rok, nie mysla o tym czy to sie oplaca czy nie, (zreszta nie tego dotyczylo pytanie Kitki),
Ryczalt to rozwiaznie dla tych, ktorzy chca uniknac wysokich rachunkow w sezonie grzewczym. Oplata zryczaltowana pomaga planowac budzet, podobnie jak liczniki na karte, ktore tym bardziej z punktu widzenia ekonomi nie sa najlepsze.

Zgadza się! Dlatego chcę całym rokiem płacić tyle samo :wink:

b37 Myślę jednak że kosztów ogrzewania domu, a flata nie można porównywać. Mieszkałam we flacie 3 lata :wink: Zawsze płaciłam ryczałtem za ogrzewanie i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem. Kiedy mieszkaliśmy na flacie dostaliśmy zwrot, jak za dużo płacilismy wszystko się wyrównywało. Potem zmnijszyli nam miesięczna płatność Wszystkie nasze rachunki (oprócz prądu) schodzą automatycznie z konta, nie myślę o płatnościach.

Dalijka Dzieki za odpowiedź! Minimum to znaczy, ile macie w domku stopni :wink: Sporo Wam wychodzi chyba :? Z jakiej firmy macie gaz? Ciekawe czy te 55 funtów miesięcznie całym rokiem wystarczy :? aaaa kuchenkę mam elektryczną i prysznic też. Woda w kranach do wanny, umywalek na gaz :wink:
Last edited by Kitka on 26 Oct 2012, 15:23, edited 1 time in total.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Dalijka » 26 Oct 2012, 15:21 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka, w domu mamy jakies 21 stopni a na minimum mamy piecyk ustawiony jest tam taka opcja,a nasz dostawca to British gas
Daily
NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK GENIUSZ,NIEKTÓRZY Z NAS SĄ TYLKO MNIEJ UPOŚLEDZENI NIŻ INNI.
User avatar
Dalijka
Rozeznany
 
 
Posts: 185
Age: 44
Joined: 4 Dec 2010, 16:54
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 15:31 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Dalijka Ja mam ustawione na trochę powyżej minimum, na boilerze jest między 50 a 55 stopni pokazane. My mamy energie z Eon.

Może mi ktoś podać link do strony gdzie mogę porównać ceny dostawców?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 26 Oct 2012, 15:45 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

ja mam 3 bed house w sezonie płace 80 funtów miesiecznie za gaz poza sezonem 20 ale na poprzednim domu....az strach wspominac płaciłam stała opłate 120 za gaz i prad...i po pół roku przyszło do zapłacenia dodatkowo 700 funtów.... takze nigdy wiecej stałej opłaty teraz mam liczniki na karte wiem ile płace ile wydaje i posiadam czujnik poboru mozna dostac go za free z E-on
nie oszczedzam na grzaniu bo mam dziecko w domu 22- 23 stopnie zima zawsze ;) moim dostawca jest N power dodam ze nie mam plastików...ani grzyba,ani wilgoci ani pary ;)

nie zgadzam sie z opiniami ze liczniki na karte sa nieekonomiczne....jesli nie ma w chałupie licznika na karte to mnie napewno tam nie znajdziecie ale sa gusta i guścika jeden woli zone drugi tesciową
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 15:59 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Iwoneczka Mój synio przy 23 stopniach chodziłby spocony, nie jeśmy przyzwyczajony do takich temperatur :wink: Niezłe opłaty miałaś na poprzednim domu :shock:
Prąd mam na kartę, ale ciekawa jestem czy normalnym liczaniku nie było by takiej :?
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by iwona38 » 26 Oct 2012, 16:23 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

\my wprowadzilismy sie w sierpniu do3 bedroom,tez sie zastanawiam jakie oplaty beda mam ustawina tempereture na 18-20stopni jak sie dom wyziebia to ogrzewanie sie wlacza,oplate mam ustalona na 60funtow miesiecznie z British Gas(od pazdziernika) zoboaczymy jak bedzie po 3-ch miesiacach ogrzewania,

iwona38
Rozeznany
 
 
Posts: 267
Joined: 28 Apr 2008, 10:53
Location: Krakow/Pensnett
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ankacyganka » 26 Oct 2012, 16:47 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka wrote:.


ankacyganka Zainteresowałaś mnie tym czujnikiem temperatury. Możesz podać nazwę bądź linka. Chciałabym taki czujnik, który sam uruchamia ogrzewanie, kiedy temeratura spadnie poniżej danej temperatury. Wiem, że takie czujniki mozna podłączyć pod praktycznie każdy boiler. Niestety mój boiler tak nie ma :?


Podam Ci link do produktow dostepnych w B&Q: http://www.diy.com/nav/fix/plumbing/plu ... rogrammers
choc my kupowalismy gdzie indziej i wiekszosc branzowych sklepow ma takie czujki w swojej ofercie.
Warto kupic bezprzewodowe urzadzenie (odrobine drozsze niz to na kablu), gdyz kwestia doboru pomieszczenia ma znaczenie dla dzialania systemu. Niektore pomieszczenia w domu sa cieplejsze, inne chlodniejsze, zaleznie od stron swiata, wielkosci okien itp, My po kilku probach w innych pokojach mamy teraz czujke w najzimniejszym pokoju, a indywidulana regulacja na kaloryferach w kazdym z pokoi z osobna staramy sie wyrownac roznice.

Mysle ze takie czujki sa swietne, pozwalaja na pewno oszczedzic pieniadze, podgrzac dom zanim wstaniemy, badz wrocimy z pracy, ustawic inna temperature na inne pory dnia, a nawet tygodnia
(musza byc opisane jako programowalne na 7 dni). Uwazam ze opcja programowania na 7 dni jest przydatna, gdyz zwykle praca i inne obowiazki moga wyznaczac rozne pory przebywania w domu w poszczegolne dni tygodnia. My mamy zaprogramowane pon -pt te sama ustawienia , a inne dla weekendu.

ankacyganka
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 17 Jun 2007, 08:32
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Czarna123 » 26 Oct 2012, 17:05 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

British gas jest chyba najtanszy jak myslicie??

Czarna123
Rozeznany
 
 
Posts: 191
Joined: 31 May 2012, 17:52
Reputation point: 9
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 17:26 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

ankacyganka Dziękuje Ci bardzo! Powiedź mi jak się orientujesz w jaki sposób to się z boilerem łączy :oops: :) :?: Wolałabym bezprzewodowy, bo powinnam zamontować go w salonie, to najchłodniejsze miejsce w domu.
Mądrze i rzeczowo piszesz :grin:

iwona Daj znać, jakie opłaty Ci wyjdą.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ivoneczka23 » 26 Oct 2012, 18:01 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

ja jestem domownikiem ciepłolubnym...na dworze wiosna lato jeslien zima smigam w plaskaczach bez skarpet ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ankacyganka » 26 Oct 2012, 19:38 Re: Koszty ogrzewania 3 bed house?

Kitka wrote:ankacyganka Powiedź mi jak się orientujesz w jaki sposób to się z boilerem łączy :oops: :) :?: (...)
Mądrze i rzeczowo piszesz :grin:


Dzieki, ciesze sie ze moge pomoc,
Pomimo szczerych checi na temat laczenia czujki z bojlerem niestety nie moge Ci rzeczowo odpowiedziec.
Nie wiem nawet czy jest co cos co jestescie w stanie zrobic we wlasnym zakresie czy tez hydraulik bedzie potrzebny. Moze warto pogooglac, albo do B&Q podjechac i tam podpytac.
Gdybys potrzebowala hydraulika moge na priv polecic osobe, ktora nasz bojler podlaczala i instalacje testowala.

Jesli masz bojler w kuchni, na pewno nie warto tam czujnika instalowac, gdyz kuchenne zmiany temperatury maja sie nijak do calego domu.
Napisalam wczesniej ze teraz trzymamy nasza czujke w najzimniejeszym pomieszczeniu, ktorym jest salon, niemniej nie wszedzie musi sie to sprawdzic. Mysle ze warto poeksperymentowac. Na pewno powinno byc to pomieszczenie w ktorym spedza sie sporo czasu w ciagu dnia, na ktore inne zrodla temperatury niz kaloryfery nie maja wplywu ( z dala od drzwi zewnetrznych, kuchennych zrodel ciepla, w lazience tez podnosimy temperare biorac kapiel, ew ogrzewaniem podlogowym itp.)
Ja pracuje nad tym jak optymalnie nagrzac dom maksymalnie wykorztujac gaz, za ktory placimy.


Czarna123 wrote:British gas jest chyba najtanszy jak myslicie??

to zalezy od zuzycia i chyba tez od lokalizacji
My teraz mamy gaz i prad od Southern Electric i w naszym przypadku to najtansze rozwiazanie

W necie pelno jest narzedzi ktorymi mozna porownac aktualna oferte rynkowa
https://www.google.co.uk/#hl=en&output= ... 80&bih=949

Pewno warto to co jakis czas psrawdzic, bo dostawcy "zagluja" cenami.

ankacyganka
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 17 Jun 2007, 08:32
Reputation point: 4
Neutralny
Top
1

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE