Koszta energi i wody w mieszkaniu dla dwóch osób

Rozmowy na temat mieszkań o tym jak mieszkacie, jakie dzielnice polecacie itd...
Witam wszystkich. Planujemy z chłopakiem wynająć studio flat w centrum birmingham. Czynsz około 500F. Jednak nie wiem ile można się spodziewać dodatkowych opłat. Wiadomo, council tax ok 85f miesięcznie. Gdybyście mogli napisać ile mniej więcej przy metrażu kawalerki można zapłacić za elektryczność i wodę dla dwóch osób.

Z góry wielkie dzięki. Pozdrowienia: )
User avatar
natalieponiatowska
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Age: 31
Joined: 10 Sep 2012, 07:50
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

wiesz to chyba zalezy ile i jak gospodarujecie
ja na kawalerce w dwie osoby płaciłam 30 za prad i 50 za gaz miesiecznie z ogrzewaniem co dla mnie bylo szokiem taniochy;) teraz mieszkam w domku 3 sypialnie i płace 30 za prad i 80 za gaz zimą a w pozostale pory roku place kolo 30-45 za gaz liczniki mam na karte;) council 85 ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Hej my z dziewczyna wynajmujemy mieszkanie jedno sypialniowe. Teraz przyszedł rachunek Za prąd za 3 miesiące 100 funtów w domu mamy wszystko na prąd ogrzewanie ciepła wodę itp... W okresie grzewczym rachunki są wyższe to logiczne. Bardzo dużo zależy od tego czy to nowe czy stare budownictwo jeśli stare to trzeba wiecej grzać. mieszkamy w budynku, który został oddany do użytku w 2010 roku. Licznik nie jest na karte tylko co trzy miesiące wysyłamy jego stan ewentualnie co jakiś czas przychodzi ktoś od dostawcy prądu sprawdzić czy nie oszukujemy podobno takie rozwiazanie jest tańsze od licznika prądu na karte ale tak słyszałem tylko z opowieści naszym dostawca prądu jest e-on. Co do wody płacimy 15-20 funtów miesięcznie ale to tez już indywidualna sprawa jedni biorą prysznic inni potrzebują pełna wannie wody itd... Jeszcze jest opłata za telewizor płacimy za caly rok 150 funtów nie wiem jak to wychodzi miesięcznie

Guest
 
 
Top
0

natalieponiatowska Z tego co piszsz rozumiem, że wszystko będziecie mieć na prąd. Ja wynajmowałam kiedyś z mężem 1 bedroom flat.
Prąd 20f/mc, gaz (ogrzewanie) 25f/msc i 45f/ mc w okresie grzewczym, woda 30f/mc (licznik był dla całego budynku).
Czyli opłaty śmieszne w porównaniu z domem :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MIESZKANIE