Page 1 of 1

Pytania odnośnie wynajmu mieszkania

PostPosted: 18 Jun 2012, 12:35
by matcyk
Mam problem, jakiś czas temu z Kilkoma osobami podpisałem umowe na wynajem mieszkania, Teraz jednak z przyczyn niezależnych Ode mnie musze zjechac na dłuższy czas do Polski. Dla tego mam Kilka pyt. jako że nie jestem zbytnio zorientowany w Tym wszystkim. chciałbym zapytać co powinienem zrobić tego co wiem za anulowanie Umowy musiałbym zabulić 1000 Funtów.Także kilka rachunków jest adresowanych na mnie.
Czy w razie zaginięcia jakiegoś rachunku (dodam tu że nie bardzo ufam swoim współlokatorom) to ja będę mieć kłopoty?
czy moge zmienić adresata do tych rachunków bez jakiś problemów,jeśli tak to jak to zrobić
bądź co powinienem zrobić by sie zabezpieczyć??

Re: Pytania odnośnie wynajmu mieszkania

PostPosted: 18 Jun 2012, 14:00
by AdamBoltryk
Powiadom wszystkich dostawców, od których przychodzą rachunki na Twoje nazwisko, że z dniem takim a takim opuszczasz lokal, podaj stan liczników na dany dzień i cześć. Oczywiście dopilnuj zapłacenia wszystkiego.
Co do umowy na wynajem mieszkania - jesteś JEDYNY na tej umowie? jak nie, to zawsze można zrobić zmianę do umowy. 2 lata temu za zmianę (dopisanie mnie do umowy) płaciliśmy 60 funtów. Ale wszyscy zainteresowani muszą się stawić w agencji - i ci co już są na tej umowie i Ci, którzy mają się na niej znaleźć.

Pozdrawiam

Re: Pytania odnośnie wynajmu mieszkania

PostPosted: 18 Jun 2012, 19:24
by sandru$
tak jak napisal klega wyzej wszystko co jest na Ciebie zadzwon i zakoncz, niech ktos inny wezmie to na siebie co do umowy o mieszkanie to z agencjaja podpisywales czy bezposrednio z wlascicielem? napewno nie musisz jej uniewazniac wyjasnij jaka jest sytuacja i dodaj to do umowy a pamietaj o kopii dla siebie jak nie ufasz znajomym:) Wszystko czego nie zalatwisz bedzie sie za Toba ciaglo wiec nie warto ryzykowac, powodzenia