TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
nie dziwię się Anglikom,
czy tym którzy nie są, ale tu się urodzili i czują się jak u siebie,
mają dość emigrantów i politycznej poprawności,
większość podchodzi do tego spokojnie,
wiedząc, że nie emigranci są winni, tylko bezmyślni politycy,
ale i zdarzają się też takie przypadki jak na tym filmie,
dodam, że od samego filmu ciekawsze są komentarze na YT,
wystarczy wpisać: My Tram Experience Response,
większość krytykuje zachowanie tej kobiety,
ale są i tacy, co uważają, że jest bohaterką,
że choć była otoczona przez wrogów, podjęła walkę,
łoł, prawdziwa brytyjka! http://www.youtube.com/watch?v=zV2S2WFJ ... re=related

:mrgreen:
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
User avatar
testowy
Zaangażowany
 
 
Posts: 1028
Joined: 28 Sep 2008, 16:21
Location: i owszem, głównie w soboty
Reputation point: 78
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Luk4sz » 1 Dec 2011, 13:04 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Rozmawialem o tym filmie z moim kolega o bardzo prawicowych pogladach, ktory stwierdzil, ze nie ma on nic przeciwko emigrantom przyjezdzajacym do UK (byl dosc przekonujacy), ktorzy chca uczciwie pracowac. Byl on swiadomy tego, ze jest mnostwo pracy, ktora Anglicy nie chca wykonywac i wykonywac nie beda, a emigranci zacisna zeby i taka najmniej platna, mala interesujaca prace beda wykonywac. Ponadto Wlk Brytnia jest starzejacym sie spoleczenstwem i bez imigrantow nie byloby komu pracowac na pokolenia na emeryturze.

Natomiast co go najbardziej denerwuje to ludzie, zyjacy na benefitach, nasi rodacy tez. Ludzie ktorzy kombinuja jak oszkac panstwo i system. Emigranci pracujacy tutaj a bioracy benefity na dzieci w Polsce.

Ja sie z nim w tym punkcie zgadam nic mnie bardziej nie rozsierdza jak pytania 'swiezo' przyjezdzajacych tutaj naszych rodakow pytajcych jak otrzymac 'takie i takie' benefity.
Moim zdaniem ludziom powinny przyslugiwac benefity ale po przynajmniej kilku latach przepracowanych w UK.

Kolor skory nie ma najmniejszego znaczenia, jesli ludziom sie chce pracowac, a nie grac w system.

Luk4sz
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 21 Feb 2011, 17:13
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

wszedzie w kazdym kraju znajda sie ludzie/facowcy ktorzy za mniejsza stawke beda wykonywac to co inni woleliby za wyzsza.

jezeli ja sie nie zgodze na nizsza stawke to kto inny sie zgodzi..i ja zostane nadal bez pracy, a ten drugi bedzie zdobywal doswiadczenie i zarabial jakies tam pieniadze.

moze to zle rozumowanie...ale bez takiego nie mialabym pracy :( zaczynajac od niskiej stawki mam szanse rok w rok dostac podwyzke, a jak jej nie dostane to chociaz zdobede doswiadczenie. w raz z doswiadczeniem, wiadomo, wzrasta szansa na lepiej platna prace.

w Polsce jest tak samo- tam to nawet nie podaja stawki przed rozmowa kwalifikacyjna tylko pytaja potencjalnego kandydata za ile by pracowal....to mi przypomina licytacje kandytatow- kto da mniej ten dostanie prace :(
ciotka dorotka klotka :D
User avatar
dorotajab
Zaangażowany
 
 
Posts: 1110
Age: 41
Joined: 11 Oct 2006, 15:09
Location: Great Barr
Reputation point: 143
SzanowanySzanowany
Top
0

agg wrote:Dalijka napisał(a):prawie kazdy pracodawca woli zatrudnic tego ktoremu bedzie mniej placil,a niestety wiekszosc emigrantow zaniza stawke placy
kurcze, z tym zanizaniem stawek to jakas bajka dla mnie nigdy, ani ja, ani moi znajomi nie zarabialismy mniej, niz inni pracownicy na tym samym szczeblu. nie chce mi sie wierzyc, zeby dzialo sie to na jakas masowa skale. leci mi juz 7 rok w uk i nigdy nie spotkalam sie z tym osobiscie.
ja tez sie z tym nie sptkalam, no chyba ,ze mowa o tym ze nowo przybyly Polak wezmie kazda prace za najnizsza stawke , zeby sie gdzies zaczepic..zazwyczaj ta prace , ktora gardzi anglik..
A jesli isnieje gdzies problem na tle rasowym, wyzysk itd to powinno to byc zgloszone...
Jestem w stanie zrozumiec, ze wyzsze wynagodzenie dostanie ktos kto ma wyzsze wyksztalcenie i doswiadczenie w pracy, albo ktos kto w danej firmie ma wyrobiony juz jakis staz pracy...ale nie dopuszczam mysli , ze moze byc tak ze 2 rownych sobie pracownikow przychodzi do pracy i anglik dostaje 8£ a polak 7.50£ bo jest polakiem...no sorry... a jesli ktos sobie na takie cos pozwala to juz jest jego soobista sprawa , ze sie daje robic w balon..
"Krytyka jest jak lekarstwo, paskudne, ale trzeba ja przełknąć by zadziałała.."....
User avatar
bogini8
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2785
Age: 38
Joined: 21 Nov 2007, 23:55
Location: Solihull
Reputation point: 100
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Mike » 10 Dec 2011, 01:19 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Zeby nie zakladac nowego watku o rasistowskim incydencie, co myslicie o ponizszym przestepstwie i jakie bylyby jego kosekwencje gdyby role sie odwrocily?



http://www.dailymail.co.uk/news/article ... FREED.html
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
User avatar
Mike
Zadomowiony
 
 
Posts: 782
Joined: 22 Jun 2006, 10:14
Location: znienacka
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

Mike wrote:Zeby nie zakladac nowego watku o rasistowskim incydencie, co myslicie o ponizszym przestepstwie i jakie bylyby jego kosekwencje gdyby role sie odwrocily?



http://www.dailymail.co.uk/news/article ... FREED.html



szok szok szok .....
w drugą stronę napewno wyrok byłby inny ....
szok :neutral:
niewiarygodne argumenty, brak słów :roll:
ImageImageImage

adamirus
Stały Bywalec
 
 
Posts: 591
Age: 42
Joined: 8 Aug 2006, 20:54
Location: B-ham/Acocks Green
Reputation point: 21
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 10 Dec 2011, 15:19 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Bez przesady, widzieliście filmik? Somalijki dostały po pół roku w zawieszeniu, jaki wyrok chcielibyście usłyszeć za udział w takiej pijackiej szarpaninie? Argument o nie przyzwyczajeniu do alkoholu rzeczywiście śmieszny, no ale też prawdziwy - zupełnie nad sobą nie panowały. A jaki wyrok byłby w drugą stronę? No przecież widać chłopaka tej panny jak w ramach obrony bije i rzuca dziewczynami na chodnik. Usłyszał jakieś zarzuty? Nie.

Groteskowo byłoby gdyby ten sędzia miał sądzić Polaka który w pijackim szale narozrabiałby, i w uzasadnieniu wysokiego wyroku byłoby coś o tym że przecież Polacy mają głowę do picia, że to oni wynaleźli wódkę i generacje przodków alkoholików, etc. ;)
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

Ta kobieta jest ochydna i nie dobrze mi jak tego slucham Jak nie bylo problemow i anglicy mieli benefitow ile wlezie to siedzieli cicho ale nam imigrantom tak benefitow latwo nie dadza wiec zaczelismy pracowac, teraz jak sie ukrocilo z benefitami to nagle anglicy do pracy i oburzeni ze im zabralismy prace smieszni sa, ja tu za darmo nie mieszkam pracuje i place podatki.
:D

izka19870
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Dec 2011, 18:04
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dj T » 10 Dec 2011, 18:38 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Witam . Wiec ja wypowiem sie tak - nie chce byc zle zrozumiany ale nie dziwie sie tej kobiecie z metra i zobaczycie Anglicy juz maja dosc i to dopiero poczatek niestety.Postawcie sie na jej miejscu no moze zle to ujalem ale gdybysmy mymieli w PL taki dobrobyt jak byl w Angli do 2006 i nazjezdzalo by sie tyle ludu gdzie wiekszosc(nie wszyscy) doi tylko ten kraj i zmienia wszystko na okolo siedzielibyscie cicho???Czy chcielibyscie cos zrobic?Wcale sie nie dziwie ze wkoncu angole sie budza kazdy jest tolerancyjny do czasu . CO do tych 3 Somalijek - odrazu deportacja z calymi rodzinami!!!Nie umiesz zyc w cywilizowanym swiecie -PACK YOUR STAFF AND FUCK OFF:))!!
Pozatym co to za wymowka z religia??SILLY!
Europa jak i UK bylo zawsze katolicke (przynajmniej od I wojny swiatowej) to ze ich tolerujemy nie oznacza ze sie bedziemy bac oraz ponizac!

Z innej beczki wydarzenie Dnia - CAMERON zawetowal zmiany w Unii:))BRAWO:)poruszalem to w innym temacie:))

Z krytyka prosze na priva:)))
Pozdrawiam serdecznie
Healing process complete . Keep Moving
User avatar
Dj T
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 43
Joined: 14 Aug 2011, 18:30
Location: Edgbaston
Reputation point: 77
Poczciwy
Top
1

MalePostNapisane by Mike » 10 Dec 2011, 21:21 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

-eMPe- wrote:No przecież widać chłopaka tej panny jak w ramach obrony bije i rzuca dziewczynami na chodnik. Usłyszał jakieś zarzuty? Nie.


omg! Ty tak na powaznie?... mam nadzieje ze jest to jakas forma trollingu
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
User avatar
Mike
Zadomowiony
 
 
Posts: 782
Joined: 22 Jun 2006, 10:14
Location: znienacka
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 10 Dec 2011, 22:42 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Mike wrote:
-eMPe- wrote:No przecież widać chłopaka tej panny jak w ramach obrony bije i rzuca dziewczynami na chodnik. Usłyszał jakieś zarzuty? Nie.


omg! Ty tak na powaznie?... mam nadzieje ze jest to jakas forma trollingu


No poważnie. Przecież nagranie z CCTV jest dołączone do artykułu, każdy może sobie obejrzeć. Ponoć chłopak rzucał rasistowskie teksty, ale prokurator nie podjął tematu. No i bardzo dobrze. Bo była zwykła pijacka szarpanina, która trafiła do mediów z powodu uzasadnienia wyroku - te słowa o muzułmankach nienawykłych do alkoholu. Ale ogólnie wyrok uznaje za sprawiedliwy. A to że pobita uważa że straciła pracę z powodu tej szarpaniny.. Różne psychiki mają ludzie, a i dziennikarze też ciekawi.. Pewna Polka kilka dni temu siedziała godzinę w kartonowym pudle modląc się o życie, pierścionkiem skrobała ściany, zamiast normalnie pudło kopnąć i rozpierdzielić. Zwyczajnie, gdy czytam takie historie, i widzę jak dziennikarze starają się grać na moich emocjach, to włącza się we mnie "jakaś forma trollingu" ;) A może zdrowy rozsądek i niedowierzanie.

Co do tematu głównego. Słyszę często opowieści o dostępności pracy i zarobkach przed rokiem 2004, 2005. O stawkach 15 Ł/h pracy operatora wózka widłowego np... Słucha się tego jak jakiejś baśni. Potem pogarszało się do stanu dzisiejszego. Przeciętny posiadacz brytyjskiego paszportu widzi że od tamtego czasu pracy i pieniędzy ubyło, a przybyło Polaków i innych. Pani narzekająca w wagonie jest bardzo irytująca, ale ... i tak uważam że w UK jest olbrzymia i chyba niespotykana gdzie indziej tolerancja dla emigrantów. I nie podzielam opinii o tym że to początek czegoś, że "teraz się zacznie", że będzie coraz gorzej dla emigrantów. Walkę z emigrantami brytyjskie społeczeństwo, lub jego część może, prowadziło dekady temu. Wtedy były rasistowskie zamieszki, pobicia, morderstwa itd. A teraz jakaś menelka drąca się w kolejce, wielkie mi mecyje.
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Dj T » 11 Dec 2011, 00:12 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

-eMPe- wrote:Bo była zwykła pijacka szarpanina, która trafiła do mediów z powodu uzasadnienia wyroku - te słowa o muzułmankach nienawykłych do alkoholu. Ale ogólnie wyrok uznaje za sprawiedliwy.


Stary co z toba nie tak??A ty jak bys sie zachowal?

Uznajesz wyrok za sprawiedliwy?WTF?:(??????
Healing process complete . Keep Moving
User avatar
Dj T
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 43
Joined: 14 Aug 2011, 18:30
Location: Edgbaston
Reputation point: 77
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Mike » 11 Dec 2011, 00:14 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

-eMPe- wrote:Przecież nagranie z CCTV jest dołączone do artykułu, każdy może sobie obejrzeć.


Powaznie nagranie z CCTV jest? przeciez ja tu ten artykul wklejalem lol :D

Probowal zwalczac napastnikow na poczatku zajscia, pozniej nie robil doslownie nic by skutecznie bronic swoja partnerke! Nie wiem czy dlatego ze byl tak pijany czy chcial byc poprawny politycznie bo jakiekolwiek dzialanie z jego strony byloby uzasadnione przy takiej liczbie napastnikow.

-eMPe- wrote:Ponoć chłopak rzucał rasistowskie teksty


to dlaczego atakowaly ja a nie jego?

-eMPe- wrote:Ale ogólnie wyrok uznaje za sprawiedliwy.


no tak. bo jako muzulmanki byly nie przezwyczajone do alkoholu. Jak mnie kiedys zatrzyma policja gdy prowadze po pijaku (czego nigdy nie robie) to im powiem ze do tej pory bylem abstynentem, pierwszy raz sie napilem i mi jakies glosy mowily bym wsiadl do samochodu, przejdzie?
Ofrece tu sonrisa
No cuesta dinero
Intentalo!
User avatar
Mike
Zadomowiony
 
 
Posts: 782
Joined: 22 Jun 2006, 10:14
Location: znienacka
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

-eMPe- wrote:Wtedy były rasistowskie zamieszki, pobicia, morderstwa itd. A teraz jakaś menelka drąca się w kolejce, wielkie mi mecyje.

normy prawne, etyczne i obyczajowe sie zmieniają.To, że nie było najlepiej nie jest w żadnym stopniu wykładnią; punktem odniesienia dla współczesnych zachowań.
To może cofniemy się jeszcze wcześniej i powiemy, że w Stanach Zjednoczonych murzyni nie mieli prawa uczęszczać do jednej szkoły z dziećmi białymi, a teraz robią tam aferę jak kogoś publicznie nazwą nigga?
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 11 Dec 2011, 00:35 Re: TO chyba widzieli wszyscy.A co wy myślicie?

Nie wiem czym się bulwersujecie, pijaczki dostały wyroki w zawieszeniu. Ja też bym ich do więzienia od razu nie wrzucał, i tyle. Nie koniecznie dlatego że są nienawykłe do alkoholu, ale dlatego że ta bójka nie wydaje mi się wystarczającym powodem do zamknięcia kogoś. Do chłopaka nic nie mam, uważam że powinien zachować się nawet bardziej stanowczo, to czy rzucał rasistowskie teksty czy nie, mam gdzieś. Prokurator też miał gdzieś, nie wniósł oskarżeń. Wg mnie sędzia był ok, prokurator ok, a adwokaci robili swoją robotę i wymyślili usprawiedliwienie takie a nie inne.

Dodano: -- 11 gru 2011, o 00:51 --

krisbrumm wrote:
-eMPe- wrote:Wtedy były rasistowskie zamieszki, pobicia, morderstwa itd. A teraz jakaś menelka drąca się w kolejce, wielkie mi mecyje.

normy prawne, etyczne i obyczajowe sie zmieniają.To, że nie było najlepiej nie jest w żadnym stopniu wykładnią; punktem odniesienia dla współczesnych zachowań.
To może cofniemy się jeszcze wcześniej i powiemy, że w Stanach Zjednoczonych murzyni nie mieli prawa uczęszczać do jednej szkoły z dziećmi białymi, a teraz robią tam aferę jak kogoś publicznie nazwą nigga?


Dlaczego nie ma być wykładnią i punktem odniesienia?? No to może współczesny stosunek Niemców z exDDR-u do polskich emigrantów ma być? Rozwiń swoją myśl. Bo według mnie to nikt już naprawdę w tym kraju nie ma ochoty na prawdziwą walkę z emigrantami. Przyzwyczaili się do nich. Nikt nie bije emigrantów. O zniszczeniach mienia dawno nie czytałem. Zostaje już tylko bezsilne narzekanie.
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK