Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by burak30 » 12 Aug 2011, 22:29 Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

Witam!
chciałem ostrzec wszystkich przed firmą transportową Tran***ke.co.uk ,która chwali się niskimi cenami- 30 kg za 20 funtów. Cena może i konkurencyjna,ale jakość niczym z czasów PRLu.
Kierowca tejże firmy,zostawił paczki pod moim domem,bez wcześniejszego uprzedzenia mnie telefonicznie i bez pokwitowania odbioru. Oczywiste jest to,że ktoś mógł je najnormalniej ukraść,ale zrządzeniem losu wróciłem dosyć wcześnie. Nie muszę dodawać,że deszczowa pogoda ostatnim czasem też zrobiłaby swoje. Jedna z paczek była rozwalona,ale na szczęście nic nie zginęło. Nie chce nawet myśleć,co robią z paczkami,ale chyba organizują sobie tam galę KSW - kierowca vs paczka/ki.
Oczywiście złożyłem reklamacje telefoniczną,ale po za tym,że się dowiedziałem,że to nie jego (właściciela) kierowcy to,że jestem chu*em i mam go całować w dupę.
Normalną praktyką tejże firmy jest także to,że kiedy odbierają paczki też się nie umawiają,tylko ktoś musi być cały czas w domu.

Reasumując właściciel "burak" w pełnym znaczeniu tego słowa a firma rodem z patologii....czasem warto dopłacić trochę więcej,ale mieć gwarancję jakości.

P.S.Opiszcie też swoje "przeboje" z firmami transportowymi/kurierskimi.

Pozdrawiam.

burak30
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2011, 22:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 14 Aug 2011, 23:35 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

i ty jako burak piszesz o innym buraku czy o sobie? bo juz nie rozumiem... poza tym jesli obylo sie bez potwierdzenia odbioru to zglos, ze paczka nie przyszla i niech placa, proste? a moze jestes ich konkurencja?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by foxrad » 15 Aug 2011, 21:56 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

ja osobiscie 2 razy wysylalem do polski paczki przez ta firme i nigdy nie mialem problemow a to co piszesz to chyba sobie wymysliles.
po pierwsze oni osobiscie tego nie odbieraja tylko maja umowe z DPD i kurier odbiera i dowozi na miejsce i nawet pomoze zaladowac paczki.
po drugie kazda paczka ma nadany numer i mozesz ja nawet sledzic przez neta, i teraz wyobraz sobie ze kurier dostarcza paczke do ciebie a ty nie podpisales odbioru bo nalezy to zrobic, to robisz tak jak kolega napisal (nie otrzymales paczki), zglaszasz dostajesz kaske i masz paczki w domu i napewno po takim czyms kurier tego nie powtorzy.
ja jestem zadowolony i polecam

foxrad
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 17 Mar 2011, 13:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by burak30 » 17 Aug 2011, 20:48 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

@Draco mam prośbę,zadzwoń do Pani od j.polskiego z podstawówki i przeproś,że jesteś taką pedagogiczna porażką,bo umiejętność czytania za zrozumieniem jest Ci obca...
Jak mam niby mam zgłosić,że paczki nie mam skoro już dzwoniłem,że są i jedna uszkodzona?
Tym bardziej namawiasz mnie do oszustwa,a ja nie jestem człowiekiem Twojego pokroju.
Właściciel "Burakiem" w mym mniemaniu jest, dlatego ,że podczas rozmowy reklamacyjnej leciały same k... i ch....
@Foxward widzę,że chyba jesteś z rodziny kolegi wyżej, bo w tych samych "wartościach kombinatorskich" jesteście wychowani...
Odpowiedz mi dodatkowo:Jak ma śledzić paczkę netem, skoro nie dostałem żadnego numeru referencyjnego podczas zakupu usługi przez ich stronę www,a na potwierdzeniu odbioru było napisane takim pismem, że najlepsi szyfranci ( wliczając Panią farmaceutkę) nie potrafili rozkodować treści.Paczki też nie pomógł wynieść do auta.
Mnie jako konsumenta nie interesuje, że firma zew. nie potrafi wykonać swojej usługi rzetelnie. Niestety "nieszanowny" właściciel bierze pełną odpowiedzialność za swoich podwykonawców.
Może Ci się firmy pomyliły?

Sprawa zgłoszona jest do Office of Fair Trading do prywatnego Consumer Advocate i najpewniej trafi do sądu...a was po prostu ostrzegam i zachęcam do wpisywania tu innych nie uczciwych firm.

burak30
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2011, 22:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
-2

PostNapisane by Guest » 18 Aug 2011, 05:47 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

burak30, jestes jak masz w nicku po prostu burak i prostak bo jesli nadalesz paczke to zadasz potwierdzenia nadania lacznie z numerem paczki, jesli tego nie dopelniles to sam jetes sobie winien, czytac ze zrozumieniem potrafie, ale nie znosze burakow, ktorzy osadzaja kogos bez konkretow, to samo ja moge wypisac o tobie i maja mi wszyscy uwierzyc? okaz dowody, zdjecia, numery przesylek, itp... itd... wtedy bedziesz wiarygodny. jak na chwile obecna to jestes dupa i tyle bo zgloszenie, ze paczka nie doszla nie jest oszustwem a jedynie nauczeniem firmy aby nie traktowala klienta jak osla...

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by foxrad » 18 Aug 2011, 08:26 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

wartosci to nie musisz mnie uczyc i z pewnoscia jestem uczciwym czlowiekiem, to byl tylko przyklad jak mogles postapic jesli ktos potraktowal cie w ten sposob ale przejdzmy dalej. zgloszenie internetowe to tylko oplata i zamowienie kuriera na dany dzien,dziwi mnie to ze kurier odbierajac paczke nie zostawil zadnego potwierdzenia i bardziej dziwie sie tobie ze ty owego potwierdzenia nie zazadales. NAPISALES"Niestety "nieszanowny" właściciel bierze pełną odpowiedzialność za swoich podwykonawców" a ja mysle ze nie ostrozny placi za swoje bledy.

foxrad
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 17 Mar 2011, 13:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

burak30, następnym razem skorzystaj z DHLu. Nie będziesz miał takich niespodzianek. Że co? Że drogo? No przecież wymagasz... To płać...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
-1

MalePostNapisane by artkor » 19 Aug 2011, 22:20 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

AdamBoltryk wrote:burak30, następnym razem skorzystaj z DHLu. Nie będziesz miał takich niespodzianek. Że co? Że drogo? No przecież wymagasz... To płać...


Przecież zapłacił to wymaga.

Widzę że masz AdamBoltryk, jakieś dziwne podejście do wszystkiego. Popsute jedzenie Ci nie przeszkadza, niedostarczone paczki - no problem, mało zapłacił to może być chu...o.

Widać ze mało wymagasz a zawsze masz dużo do powiedzenia.

artkor
Raczkujący
 
 
Posts: 99
Joined: 22 Jun 2010, 23:22
Reputation point: 16
Neutralny
Top
-2

artkor, po prostu jestem realistą i jeśli płacę normalnie, to wymagam. A jeśli zdecyduję się zapłacić dużo mniej, to nie mam pretensji do całego świata, bo doskonale sobie zdaję sprawę na czym "oszczędności" są robione.
Przecież zapłacił to wymaga.

Jak pójdziesz do schroniska za 10 funtów za łóżko to też oczekujesz 5 gwiazdkowej obsługi? Bez przesady.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by burak30 » 24 Aug 2011, 00:56 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

@Draco weź wywal głowę do kosza,bo dwie dupy ci nie potrzebne...zgłaszanie paczki,która doszła jako zaginionej jest oszustwem.Od okazywania dowodów jest sąd i ta drogą nauczę firmę transportową szacunku do klienta.
@foxrad dokładnie się z tobą zgodzę ,że nieostrożny płaci za swoje błędy..wszyscy co czytają Twoje posty robią błąd.
@AdamBoltryk myślę ,że post poniżej Twojego (tego o DHL'u) jest bardzo zbliżony do mojego stanowiska.

Na koniec tylko chciałem jeszcze dodać na "bezpłodne" przyszłe posty wyżej wymienionych Panów,że jeśli,komuś płacimy za usługę,to wymagamy od niego takiej jakości jak opisał w reklamie lub w swojej ofercie. Nie ma znaczenia czy dajesz 1 funta czy 200 - jesteś klientem...
Forum jest świetnym miejscem na zgłaszanie wszystkich nie prawidłowości i ostrzeganie innych,a czy mi uwierzycie to już wasza sprawa.

Pozdrawiam.

burak30
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 23 Jul 2011, 22:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by madziacz » 24 Sep 2011, 07:56 Niewiarygodna firma kurierska://////

Musze tu przedstawic firme na ktorej sie zawiadlam! LA Tr.....rt!!! niby wszystko tam funkcjonuje ok...paczki z uk do polski sa wysylane bez problemu...Lecz gdy sytuacja sie odwraca i chcemy nadac paczke w Polsce do Uk zaczynaja sie schody!! po prerwsze regulamin tak nieczytelny ...cos o tym by nie podawac kurierowi adresu w uk bo MY SIE NARAZAMY na pomylke za ktora mozemy zaplacic 100F jesli kurier wysle paczke na nasz adres!!:)???co za bezsens!!!jesli juz...powinno byc to rozpisane czarno na bialym gdzie co jak...jaki adres umiescic na paczce czy potrzebny bedzie nr zamowienia no nie wiem firma powinna sie zajac opracowaniem szczegolowej i jasnej tresci zawartych zasad w regulaminie!! Ehhh szkoda gadac tez o fakcie,ze po zlozeniu zamowienia na stronie w ciagu kolejnego tygodnia do ostatniego dnia odbioru paczki nikt sie nie zglosil...gdy osoba wysylajaca chciala sie skontaktowac z kurierem ten nie odbieral telefonu://??Gdy nadszedl dzien w ktorym mial sie pojawic kurier(nadawca) spedzil caly dzien czekajac na niego bo wiedzial ze moze sie pojawic miedzy 8-20 a ze sie nie dodzwonil do nich nie ruszal sie z domu by sie z nim nie minac!!!!!!!!!! w ten czas nadchodzi godzina 18:00 iiiii dzwonie kur...w*a SPEC FIRMA z informacja ze nikogo nie bylo w domu heehehe i ze juz nie beda wracac po paczke co oznacza ze jej juz nie nadadza!!!! I o czym tu dozo pisac/mowic!!! polaczki prowadza firme w uk wszystko jest okale jesli nie potraficie sie na tyle zorganizowac by wasze rami siegalo do polski to moze dajta sobie spokoj!!! bo jak dla mnie to jakas porazka a nie firma!!!!!!!!!!!!!!!i kur**a ogarnij swoja strone internetowa chlopie!!!!!!!!!!!!

madziacz
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 21 Jan 2009, 20:11
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Sebool_uk » 24 Sep 2011, 23:22 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

Hmm.. wysyłałem z L.A kilka razy paczki z UK do PL i na odwrót, nie było żadnych problemów. Zawsze gdy dzwoniłem do kuriera czy na magazyn to telefony były odbierane. We Środę nadałem paczkę do PL, wypełniłem formularz na stronie po czym minęły 2 godziny i dostałem w pracy telefon czy kurier może odebrać paczkę, powiedziałem, że tak bo wiedziałem, że ktoś będzie w domu. Bardzo szybko i przede wszystkim na czas. Na chwilę obecną jestem zadowolony, chodź nie wątpię, że taki incydent miał miejsce jak opisała koleżanka powyżej. Oby mniej takich wybryków i mam nadzieję, że mnie nie spotka taka sytuacja a co do strony to rzeczywiście jak na taką firmę to powinni mieć stronę profesjonalną i bardzo czytelną a nie taki kocioł jak jest teraz no cóż pożyjemy zobaczymy. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam
User avatar
Sebool_uk
Rozeznany
 
 
Posts: 161
Age: 34
Joined: 3 Feb 2010, 23:48
Location: Newtown/B'ham
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Drya » 25 Sep 2011, 01:35 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

Również wysyłałam paczki przez L.A i jakoś nie było problemów.Z polski paczka szła dłużej o czym byłam informowana na bieżąco i akurat rozumiałam sytuacje gdyż to okres był w czasie świąt lub przedwakacyjny.Nie przeczę tez ,że taki incydent mógł być,Zawiodłam się już kilka razy na firmach kurierskich alee jest to "ale" trzeb brać pod uwagę wiele "niespodziewanych" sytuacji.Kto jeździ samochodem do polski ten dobrze wie ,że nie raz trafi się "coś" po drodze.Nie tłumaczę tu nikogo ale -pośpiech to zły doradca.
Stronka internetowa fakt powinna być przejrzysta i zrozumiały regulamin,bez tego zamętu .Miejmy nadzieję,że to poprawią jeśli zależy im na klientach .
Pozdrawiam.

Drya
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 1 Jul 2011, 21:47
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ewela119 » 25 Sep 2011, 20:35 Re: Nieuczciwe firmy kurierskie/transportowe.

Ja wysyslam paczke z PL do UK przez L.A juz jakis czas temu i wszystko bylo ok, kurier odebral paczke w umowionym dniu, dostalam ja troche spozniona o czym bylam poinformowana ale wowczas ponoc na granicy Francji byly jakies problemy za co zostalam przeproszona i dostalam chyba jakis rabat, juz dokladnie nie pamietam bo to dawno bylo (juz ponad rok temu). Teraz tez mam do wyslania paczke z Pl do UK ale szczerze mowiac wlasnie ta ich pogmatwana strona i niejasny regulamin, jaki adres umiescic na paczce i fakt dodatkowej oplaty za odebranie paczki od nadawcy zniechecily mnie korzystana z ich uslug i bede szukac innego kuriera co raczej nie bedzie latwe ze zgledu na duzy rozmiar i wage paczki :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

http://www.mojecoventry.pl/index.php?mo ... 81&lang=pl uzywam od dawna i polecam...la transport masakra po prostu

agniecha500
Początkujący
 
 
Posts: 34
Age: 39
Joined: 11 May 2009, 10:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK

cron