Zwracam sie z apelem do Polakow....

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane by alojzy » 9 Nov 2009, 09:08 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

sorki, co Wy tak z tymi benefitm,z zazdrościci czy co?Przeciż Ci co je przyznają to sprawdzają,czy się należy,czy nie.Dlaczego mamy być gorsi?
wielkimar wrote:Co do benefitów to nie rozumiem czemu wylewacie żale ,że ktoś bierze a ktoś nie ?


nie rozmawiamy o benefitach tylko o uświadamianiu ludzi ze benefity są złe. Jak widać nie którzy tego mocno potrzebują.

DD ja rzadko pomagam nieznajomym, a jeśli pomagam to tylko za free.
Nie zamierzam tworzyć żadnej partii konkurencyjnej, czy tym podobne, porostu wyraziłem swoje zdanie na ten temat.

alojzy
 
 
Top
0

MalePostNapisane by testowy » 9 Nov 2009, 09:28 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

wielu Polaków zostanie na stałe w UK,
z pewnością stowarzyszenie albo wręcz partia polityczna jest potrzebna,
by reprezentować interesy polskiej społeczności w UK,
ale zdaje się, że już taki twór powstał,
http://labourfriendsofpoland.wordpress.com/
nie jest to niezależna partia, ale na początek już coś,
jak ktoś ma czas i zacięcie do działalności społecznej,
to nic nie szkodzi by zacząć działać,
co do stowarzyszenie mającego pomagać rodakom,
to mamy to forum,
działa i przede wszystkim nie wymaga stałego zaangażowania,
kto chce, ten się udziela,
ale jeżeli ktoś chce zrobić coś więcej,
to popieram,
a ile nie jest to kolejna zakamuflowana reklama...
All tragedies are finished by death; all comedies are ended by a marriage (Bayron).
User avatar
testowy
Zaangażowany
 
 
Posts: 1028
Joined: 28 Sep 2008, 16:21
Location: i owszem, głównie w soboty
Reputation point: 78
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by alojzy » 9 Nov 2009, 13:08 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

DD wrote:widzisz 33studio, chodzi o to, ze coniektorzy nie pomoga za free ale kogos kto bierze za pomoc pieniadze jada z gory na dol.


Jeśli ktoś bierze za pomoc pieniądze to nie jest pomoc tylko płatna usługa.
Jeśli ktoś mówi o zrzeszeniu które ma pomagać ludziom, to rozumiem przez to ze nie będzie brał za tą pomoc pieniędzy, bo inaczej powinien napisać o usługach. Trzeba rzeczy nazywać po imieniu.
DD wrote:a jesli nie to moze podpowiedz gdzie Ci biedni potrzebujacy maja sie skierowac? za free nikt nie pomaga

Wystarczy przejrzeć strony dla polaków na emigracji, jest wiele instytucji rządowych które pomagają w rożnych problemach. Myślę ze na takiej zasadzie powinna działać organizacja o której mowa.

alojzy
 
 
Top
0

MalePostNapisane by DD » 9 Nov 2009, 13:23 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

alojzy wrote:Wystarczy przejrzeć strony dla polaków na emigracji, jest wiele instytucji rządowych które pomagają w rożnych problemach. Myślę ze na takiej zasadzie powinna działać organizacja o której mowa.


instytucji rzadowych powiadasz... jesli masz pytanie/problem co robisz? dzwonisz/idziesz do urzedu czy moze pytasz znajomych z forum gdzie dowiesz sie nie tylko co i jak zalatwic ale dostac mozesz rozne inne wskazowki czego sie wystrzegac itp.?

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PostNapisane by alojzy » 9 Nov 2009, 13:31 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

DD wrote:instytucji rzadowych powiadasz... jesli masz pytanie/problem co robisz? dzwonisz/idziesz do urzedu czy moze pytasz znajomych z forum gdzie dowiesz sie nie tylko co i jak zalatwic ale dostac mozesz rozne inne wskazowki czego sie wystrzegac itp.?

a co to ma do rzeczy?

wszystko zależy od rodzaju problemu, jedno nie wyklucza drugiego.
Jednak w poważnych problemach, wole oczywiście skorzystać z rad instytucji, bo odpowiedzi na forum czesto są błedne a przynajmniej niejednoznaczne.

alojzy
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by gosiulek » 9 Nov 2009, 20:56 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

Zwierzak skad tyle takich pewnych informacji o mnie :grin:
gosiulek dlaczego nie zapiszesz sie do jakiegos college'u, wezmiesz dzieci ze soba, tam sie chwile ktos nimi zajmie a Ty sie w czyms wyszkolisz, znajdziesz prace, wyslesz dzieci do przedszkola i bedzie OK. a moze benefity sa lepsze, bo nic nie musisz robic, przerzucasz kanaly na Polsacie i jest tez OK.
Jezeli chodzi o prawde to uczeszczam do collegu, moje dzieci chodza do szkoly a ja w czasie wolnym pracuje w wolontariacie?i coTy na to? Teraz potrzebnqa jestem dzieciom tego jestem pewna i wiem ze z moimi kwalifikacjami nawet w wieku 40 lat moge rozpoczac tutaj prace.Ale nie kasa jest teraz dla mnie najwazniejsza, nei zamierzam placic za swietlice dla dzieci zeby tam siedzialy do wieczora badz oplacac opiekunke zeby w odpowiednim czasie je zaprowadzala i odprowadzala do szkoly wyznaczonym czasie , badz tez podrzucac je roznym znajomym.Wole zyc skromnie i byc dla nich .To jest moj wybor i nikomu zasie do tego...a jeseli chodzi o telewizje nie jest ona moja pasja..nie mam i nie bede miala polskiej telewizji.Pozdrawiam wszytkich zyczliwych rodakow ktorzy tak wiele wiedza o sobei nawzajem i wiecznei sie oceniaja i oczerniaja....

gosiulek
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 6 May 2008, 12:28
Location: bIRMINGHAM-BYDGOSZCZ
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by domel220 » 11 Nov 2009, 18:51 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

swieta racija niech zyje pilsucki 11 listopada

domel220
Przyczajony
 
 
Posts: 7
Joined: 10 Jan 2008, 19:29
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kucza21 » 12 Nov 2009, 17:49 Re: Zwracam sie z apelem do Polakow....

Póki co to żadna partia, zero konkretów, żadnej idei, wspomnienie coś o benefitach, też mi coś :/ Akurat takie rzeczy wszędzie można załatwić.
W 100% popieram alojzego, jest masa różnych innych rzeczy, ważniejszych niż załatwianie benefitów :/
'Iść Swoją Drogą Nie Dać Satysfakcji Wrogom'

PSTRYK PSTRYK PSTRYK :)

kucza21
Rozeznany
 
 
Posts: 115
Age: 37
Joined: 4 Mar 2008, 01:45
Location: Walsall / Silesia
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK