polsko piekarnie w UK

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 4 Sep 2009, 09:37 Re: polsko piekarnie w UK

Jadlam taki chlebek z maszyny,moja mama robila kiedys :-) byl pyszniutki.DD czy orientujesz sie gdzie mozna kupic taka maszyne?wiem,ze kiedys byla w Lidlu ale teraz nie wiem czy sa tam jeszcze no i jak juz bedzie taka maszyna to gdzie maki mozna kupic??
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agg » 4 Sep 2009, 15:52 Re: polsko piekarnie w UK

chyba w kazdym wiekszym sklepie typu comet czy currys mozna kupic. kiedys byla w argosie tez, kupilismy koledze w prezencie :-)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by DD » 4 Sep 2009, 18:13 prosze bardzo

np. wybor z Tesco:
http://direct.tesco.com/search/default.aspx?search=bread

maki rowniez w Tesco, Asda czy innym wiekszym spozywnioku nabedziesz.

A chleb mozna z marchewka zrobic, z oliwkami... pyycha.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kindzulinaa » 4 Sep 2009, 18:59 Re: polsko piekarnie w UK

Ooo prosze do wyboru do koloru ;) dzieki za odpowiedz.Moze sobie nabede taki sprzeciorek do kuchni hihi
User avatar
kindzulinaa
Zadomowiony
 
 
Posts: 877
Age: 37
Joined: 28 Jun 2007, 22:48
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by lili :) » 11 Oct 2009, 21:58 Re: polsko piekarnie w UK

A ja jestem już tu 4 lata i ciągle nie umiem się przyzwyczaić do tej angielskiej gliny ale cóż zrobić nie wszystko można mieć :( więc wybieram bułeczki są dużo lepsze niż ten chleb ...
User avatar
lili :)
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 10 Oct 2009, 21:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by ruda.alicja » 12 Oct 2009, 10:52 Piekarni jeszcze nie namierzyam

Ja mam trzy rozwiazania:

Pierwsze - dla odmiany czasami zaserwowac sobie sandwicha - super sprawa. Chodzi o robienie takich kanapek na cieplo w tzw. sandwich'erze. Sa pyszne. Dostalismy takie cudo w prezencie na 4 kanapki - ekstra rzecz. Polecam!
http://www.currys.co.uk/product.php?sku ... id=froogle

Druga sprawa - mozna piec samemu chleb w piekarniku, w necie jest mnoswo przepisow i nie sa dosc skomplikowane. Tu przykladowy przepis na taki wiejski chlebek domowego wypieku. - http://mojekucharzenie.blox.pl/2008/05/ ... ejski.html
Sama tez sprobuje upiec wg tego przepisu. Dam znac, co z tego wyjdzie.

Trzecie - najlatwiejszy sposob na polski wypiek w warunkach domowych; zakupic automat do pieczenia chleba. To jest rewelacja, sama jeszcze nie posiadam, ale jadlam taki chleb i jest pyyyszny. Latwy do zrobienia, bo wystarczy wszystkie skladniki wsypac do formy i reszta sama sie robi. Polecam!!! Sama tez czekam na okazje, zeby sobie takie cudo nabyc.

http://www.eibmarkt.com/cgi-bin/eibmark ... gleBase_EN - przykladowy link do takiej machinerii, cena jedna z nizszych. Cena rosnie wraz z roznymi funkcjami jak np.:
- wielkosc wypieku,
- stopien przypieczenia skorki (mniej lub bardziej),
- ustawianie wypieku chleba na okreslona godzine, tzn. wsypujemy skladniki wieczorem i nastawiamy program, ze chleb ma sie upiec np. na godz. 9:30 i rano budzi nas niesamowity zapach upieczonego chleba
- i takie tam inne bajery.

A tu praktyczne porady dla przyszlych uzytkownikow takich machinerii: http://www.wielkiezarcie.com/article48521.html

Co z czlowieka robi tesknota za polskim, pachnacym chlebem z chrupiaca skorka. Mnnniiiaamm!
Attachments
BM3986_1.jpg
Umieszczamy w maszynie wszystkie skladniki
BM3986_1.jpg (28.4 KiB) Viewed 42243 times
BM3986_2.jpg
Maszyneria wykonuje za nas mieszanie i takie tam inne czynosci, zeby ciasto wyroslo
BM3986_2.jpg (26.4 KiB) Viewed 42243 times
BM3986_3.jpg
Gotowy wypiek - pewnie za pierwszym razem to moze taki nie wychodzi, ale to pewnie kwestia wprawy w doborze proporcji skladnikow.
BM3986_3.jpg (20.24 KiB) Viewed 42243 times
'Sukces osiąga się tylko wtedy, kiedy robi się, to co lubi najbardziej'
User avatar
ruda.alicja
Raczkujący
 
 
Posts: 70
Age: 48
Joined: 10 Jun 2006, 11:45
Location: Dickens Heath
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by maddy0220 » 23 Nov 2009, 15:37 Re: jest sposob

Najlepszy pomysl na wlasne zachcianki , to upiec samemu pyszny chlebek na zakwasie.
Nie jest to nic skomplikowanego, w internecie jest pelno stronek pocwieconym pieczeniu chleba. Masz jaki chcesz razowy, pszeno-zytni, ze slonecznikiem, z otrebami, z sezamem... itd..itd...
http://chlebdomowejroboty.blox.pl/html
User avatar
maddy0220
Początkujący
 
 
Posts: 46
Age: 37
Joined: 5 Nov 2009, 21:22
Location: cos na O ..OHIO
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Mariola87 » 30 Nov 2016, 11:53 Re: polsko piekarnie w UK

To jest wina Polskich sklepów , piekarnie mają bardzo dużo rodzajów chleba. Przedstawiają ofertę sklepom i sklep wybiera sobie kilka gatunków, dlatego jest tak mały wybór.

Mariola87
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 10 Feb 2015, 20:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 18 Jun 2017, 06:49

Z mojego doświadczenia najbardziej popularne piekarnie w bham to Olivia i mazowsze. Oliwia to syf. Nie dosyć ze chleb jest beznadziejny to jedyna piekarnia która skupuje czerstwy chleb żeby przerobić go na nowo. Ale przez to są najtańsi wiec wszystkie polsko-ciapackie sklepu je biorą.
Co do mazowsze, zwykły chleb niczym się imponuje ale za to mają świetne chleby zytnie, do tego z czosnkiem czy że śliwkami. Trudniej ich znaleźć bo jakość kosztuje wiec wiadomo...


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK