Nielegalne podnajmowanie mieszkan/pokoi na bham.pl

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
Witam

jak wszyscy wiecie to forum ma dzial 'wynajme pokoj, mieszkanie' gdzie szacuje jakas polowa ludzi wynajmuje mieszkanie, pokoj ktorego nie powinna wynajmowac.

Czesto jest to mieszkanie councilowskie albo inne, na ktore pobierany jest housing benefit i czesto nowi ludzie, przyjezdzajacy tutaj nie wiedza ze na ogol wynajecie takiego mieszkania oznacza spore problemy i chcialbym napisac jak ich sie ustrzec.

Jesli wchodzicie na mieszkanie, a wlasciciel czy tez landlord mowi, ze 'nie daje umowy' nie wchodzcie w to! Znajdzcie sobie inne u takiego, co daje potwierdzenie, umowe. Na 100 procent bedziecie mieli klopoty jak wynajmiecie taki pokoj i ciezko wam bedzie wyegzekwowac swoje prawa!

Jakie klopoty to moga byc? rozne, typu zaplacicie komus z gory a za kilka dni puka agencja, czy prawdziwy landlord bo chce wynajac mieszkanie komus innemu. Ewentualnie glosni sasiedzi, byle element moze wynajac takie mieszkanie bodepozyt jest niski i wszelkiej masci kryminalisci z Polski mieszkaja z wami, nie wiecie z kim mieszkacie

Zdecydowanie wiecej dolozyc i wynajac normalnie, z umowa, ewentualnie zamieszkac jakis czas u znajomych, uzbiierac na depozyt i fru. Ewentualnie skladac na councilowskie, sa takie councile gdzie daja praktycznie od reki albo po kilku tygodniach - byle nie w Sandwellu!

Tutaj otwarta prosba do administracji forum. Rozmawialem juz na ten temat z policja i councilem i generalnie nie bedzie problemem wylapanie takich 'landlordow' to samo forum jesli nie wprowadzicie jakiejs weryfikacji wynajmujacych moze miec problem z powodu umozliwiania dokonywania 'fraud' na swoich stronach i mozecie miec nieciekawie. Wasz wybor

O ile wiem, ze administratorzy forum nie zajmuja sie lewym wynajmowaniem councilowskich domow tudziez oszukiwaniem nowo przybylych rodakow, to jednak widze ze rozpanoszylo sie tutaj talatajstwo ktore trzeba i mozna bedzie zadeptac bez problemu.

Osoby ktore chca podnajmowac mieszkanie councilowskie na benefitach niech sie dwa razy zastanowia po przeczytaniu tego tekstu, poniewaz w najblizszych tygodniach moze byc operacja przeciwko takim 'cwaniaczkom' i lepiej dla nich bedzie jak zdejma lewe mieszkania z tablicy ogloszen.

Uczciwi, jakich pelno, nie maja sie czego bac.


Natomiast do administracji apeluje o wdrozenie rozwiazan, ktore beda mialy na celu weryfikacje uczciwych landlordow - moga to byc dokumenty, cokolwiek, nie moze byc tak ze byle cygan czy jaki cwaniaczek zalozy tu sobie konto i bedzie wypuszczal tony ogloszen na zabenefitowane chaty

Mam nadzieje jasno sie wyrazilem, tutaj prosze o publiczna odpowiedz administracji forum na ten temat. Ewentualne dalsze kroki zaleza od Waszej postawy


Pozdrawiam :)

Szczesliwego Nowego Roku

Dodano: -- 2 sty 2017, 03:10 --

PS ja nie zartuje :grin:

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
-4

chlopie za robote sie jakas wez bo te twoje zalosne posty wrecz smiesza , "rozmawialem z policja" :lol: :lol: :lol:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Juz w watku 'Agencje pracy' udowodnil, ze jest uposledzony umyslowo...niestety znalazl sie ktos, kto chcial z nim jeszcze wchodzic w dyskusje wiec zasmiecili caly watek jakimis bzdetami...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

Kolega jest trochę oderwany od rzeczywistości więc w imieniu moderatorów portalu ( a nie jestem w żaden sposób związany z portalem bham.pl), odniosę się do proponowanego przez kolegę obowiązku sprawdzania legalności zamieszczanych ogłoszeń o wynajem lokum mieszkaniowych przez administratora portalu :
Z regulaminu portalu Bham.pl (dostępny na stronie):
Rozdział V Zasady Korzystania z Ogłoszeń;
Podrozdział Korzystanie z Ogłoszeń;
pkt.14.
"Portal bham.pl nie bierze odpowiedzialności za treści umieszczane w ogłoszeniach i transakcje pomiędzy Użytkownikami."
pkt. 18.
"Portal bham.pl nie ponosi odpowiedzialności, za jakość, bezpieczeństwo lub legalność towarów bądź usług sprzedawanych w ramach ogłoszenia, prawdziwość i rzetelność ich opisu, zdolności Użytkownika wystawiającego ogłoszenie do ich sprzedaży oraz wypłacalności Użytkowników składających oferty kupna."
ponadto w pewnym zakresie maja zastosowania przepisy punktów:
pkt.19
"Portal bham.pl, jego przedstawiciele oraz pracownicy nie ponoszą odpowiedzialności za jakąkolwiek transakcję zawartą za pomocą serwisu ogłoszeniowego Portalu bham.pl, wliczając w to m.in. wszelkie roszczenia związane z towarami i usługami sprzedawanymi w ramach ogłoszeń, również te dotyczące niezgodności towarów z opisem oraz wysokości ofert cenowych."
W myśl postanowienia określonego w Rozdziale I "Postanowienia ogólne", podrozdział 1, przypis 2 ("Korzystając i rejestrując się na BHAM.PL Użytkownik akceptuje wszystkie warunki zawarte w Regulaminie. Użytkownik, który nie akceptuje Regulaminu powinien powstrzymać się od korzystania z Portalu bham.pl."),
oznacza, że administrator nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń i nie mają obowiązku sprawdzenia ich legalności.
Moim zdaniem nie można wyręczać naiwnych, niedoinformowanych, lekkomyślnych czy po prostu głupich ludzi i próbować uchronić ich przed efektami ich płytkiej mentalności przy dokonywanych decyzjach.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

Bham.pl moze sobie pisac dyrdymaly jakie chce w regulaminach, problem polega dla nich na tym ze sa zarejestrowani w Anglii i dzialaja w oparciu o prawo angielskie i sa zobowiazani do jego przestrzegania

I poniosa wszelkie konsekwencje jego nieprzestrzegania. Proponuje kontakt z prawnikiem to ich uswiadomi, jakie konsekwencje moga grozic z powodu udostepniania platformy sluzacej do lamania prawa.

Macie do konca tygodnia czas na ustosunkowanie sie do powyzszych zalecen i apelu, potem zostana zainteresowane odpowiednie sluzby, nie pomoze chowanie sie za pazuche jakichs szczekaczek.

Czekam na oficjalna odpowiedz administracji forum, tutaj, publicznie, na zadne zaczepki i prowokacje nie bede reagowal.


Porzadek musi byc, mi zalezy na dobru szarego uzytkownika, nie chce zeby zostal ofiara oszustwa i chce zeby wynajmowaniem pokoi zajmowali sie wylacznie uczciwi ludzie wiec pobudki moje raczej nie sa zle.

Ale tyu chodzi o administracje forum, jak mowie, daje wam czas do konca tygodnia zanim zadzialam odpowiednio i wkrotce juz zadne ogloszenie w sprawie wynajecia pokoju juz sie tutaj nie pojawi.

To co najmniej sie stanie, co jeszcze moze sie stac to nie chce mi sie wnikac i wyjasniac


 ! Adam wrote:
Dyrdymały, o których napisał ArturD to jest regulamin portalu bham.pl. Tylko osoby, które go zaakceptują mogą korzystać z bham.pl. Jeśli Ktoś uważa ze regulamin narusza prawo powinien to zgłosić do odpowiednich instytucji a nie ośmieszać się zastraszając administracje policją. W związku z tym ze posty użytkownika ArturD były wielokrotnie zgłaszane i otrzymywaliśmy wiele skarg a dodatkowo w ostatniej wypowiedzi próbuje zastraszyć administrację, użytkownik ten został zabanowany. Temat zostaje otwarty

ArturD
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 6 Nov 2016, 11:35
Reputation point: -7
Wyśmiewca
Top
0

Nie ma na tym forum jakiegos admina zeby zablokowac tego gamonia po adresie ip i tyle?
Przez takiego rozwydrzonego dzieciaka az nie chce sie ostatnio tutaj zagladac...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

ludzik50 wrote:Nie ma na tym forum jakiegos admina zeby zablokowac tego gamonia po adresie ip i tyle?
Przez takiego rozwydrzonego dzieciaka az nie chce sie ostatnio tutaj zagladac...


I kto to mowi hehe

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

ArturD wrote:Bham.pl moze sobie pisac dyrdymaly jakie chce w regulaminach, problem polega dla nich na tym ze sa zarejestrowani w Anglii i dzialaja w oparciu o prawo angielskie i sa zobowiazani do jego przestrzegania

I poniosa wszelkie konsekwencje jego nieprzestrzegania. Proponuje kontakt z prawnikiem to ich uswiadomi, jakie konsekwencje moga grozic z powodu udostepniania platformy sluzacej do lamania prawa.

Macie do konca tygodnia czas na ustosunkowanie sie do powyzszych zalecen i apelu, potem zostana zainteresowane odpowiednie sluzby, nie pomoze chowanie sie za pazuche jakichs szczekaczek.

Czekam na oficjalna odpowiedz administracji forum, tutaj, publicznie, na zadne zaczepki i prowokacje nie bede reagowal.


Porzadek musi byc, mi zalezy na dobru szarego uzytkownika, nie chce zeby zostal ofiara oszustwa i chce zeby wynajmowaniem pokoi zajmowali sie wylacznie uczciwi ludzie wiec pobudki moje raczej nie sa zle.

Ale tyu chodzi o administracje forum, jak mowie, daje wam czas do konca tygodnia zanim zadzialam odpowiednio i wkrotce juz zadne ogloszenie w sprawie wynajecia pokoju juz sie tutaj nie pojawi.

To co najmniej sie stanie, co jeszcze moze sie stac to nie chce mi sie wnikac i wyjasniac






:rozwalkompa: :rozwalkompa:
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

ArturD wrote:(...)

Zachowujesz się jak rasowy politruk wkraczający z 'polską armią' na polskie ziemie i zaprowadzający porządek. Zostałeś wyśmiany i olany przez praktycznie wszystkich dyskutantów - nie liczę 2ch czytaczy, od których dostałeś lajki, bo nawet nie raczyli się odezwać w żadnej z toczonych przez ciebie 'dyskusji'. Ale oni tak mają bardzo często, z tego co zauważyłem. No więc jak to rasowy dzieciak pomyślałeś sobie 'ja im pokażę'. Ano pokazuj... kim jesteś...

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
-3

Normalnie nie potrafie uwierzyc ze na tym swiecie sa tacy debile.

To ja proponuje zeby admistracja sprawdzala paragony zeby mieć pewnosc że ludzie nie sprzedaja kradzionych rzeczy.

I to jest zart ;))))))

JarekPiwko
Początkujący
 
 
Posts: 23
Joined: 3 Jun 2015, 21:10
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

A ja sie zgadzam z zalozycielem tematu.
Pienicie sie i bluzgacie na niego a teraz mzoe zajrzycie na inne tematy, w ktorych to tyle osob zostalo oszukanych, nie dostalo zwrotu depozytu lub tez zostalo okradzionych w wynajomowanym pokoju.

Jesli w umowie najmu jest napisane ze NIEMA MOZLIWOSCI PODNAJMU POKOJU/MIESZKANIA OSOBOM TRZECIM to kazde podnajecie takiego mieszkania lub podzielenie go na oddzielne pokoje jest wbrew umowie.

Wyspecjalizowala sie w tym sniada czesc "Polakow" (ej bracie moze perfumki do tego), ktora chetnie ofertuje pokoje na West Brom, Tipton itp. Oczywiscie bez papieru bo legalnie tego zrobic nie moga.

Dodatkowo sam bham.pl tez nie jest bez winy bo jest niesamowicie stronniczy. Bardzo prosty przyklad, ktory tyczy sie osobiscie mojej osoby. Zamieszczalem oglosznia w dziale motoryzacja w zwiazku z prowadzona firma (ogloszenia z autami). Nie wiecej niz 2 na raz. Mozliwosc dodawania takich ogloszen zostala mi zablokowana i otrzymalem cennik dla klientow biznesowych (smieszny bo cena wyzsza niz na portalach ogloszeniowych). A teraz wystarczy przyjrzec sie na ogloszenia w dziale motoryzacja. Dziwnym trafem cygnaskie handlarzyki sprzedajace autka spod domu (oczyiscie nie swojego) maja po kilka ogoszen i przewijaja sie non stop.

Parodia.

Wracajac do tematu oczywiscie grubo przesadzony i raczej temat troll ale porusza za to wazna kwestie nielegalnego podnajmu pokoi/mieszkan wiec zamiast toczyc piane pogrzebcie po forum i wyciagnijcie tematy gdzie ludzie mieli przez to problemy. Moze wtedy cos w glowie blysnie.

Pozdrawiam
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

Temat ciekawy ze wzgl. na możliwe nadużycia a czy ma ciąg dalszy? Czy kolega Artur popienił się popienił i tyle czy też przestał żartować

Tima
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 26 Oct 2016, 23:25
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK