Dokument o Polakach żyjących na Wyspach [film]

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by Thomas » 8 Jan 2015, 22:31 Dokument o Polakach żyjących na Wyspach [film]

Co sadzicie o filmie i samym przesłaniu?

http://bham.pl/wiadomosci/polska-swiat/ ... -emigracji
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Bardzo prawdziwy. Chcialabym, zeby brytyjczycy go obejrzeli i sprobowali nas zrozumiec, a nie objezdzac. Bo wiekszosc polakow tutaj pracuje i uczciwie placi podatki a mimo tego caly czas jestesmy obiektem atakow.

Orchidea86
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 28 Jun 2013, 16:02
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Bardzo dobry dokument. Ja bym chciała żeby poza Brytyjczykami obejrzał go nasz rząd i może jeszcze premier UK . Może Pan Tusk i reszta naszej "elity rządzącej" przestała by mydlić oczy ludziom o polskim eldorado. Bo to prawda niestety że większość z nas szuka na imigracji normalności , pracy za wynagrodzenie które pozwala utrzymać rodzinę. Niestety nasza ojczyzna nam tego nie zapewnia...przykre ,ale prawdziwe....

efka74
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 17 Jun 2013, 22:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

O jest screen z moim bratem i narzeczoną na promie do Norwegii :)
Właśnie go odstawiłem na lotnisko - jedzie tam na stałe.
Dzięki za linka. Obejrzę sobie całość w wolnej chwili.
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

Jest w tym wiele prawdy, ale nie ze wszystkim się zgodzę. Ja już przestałem tęsknić za Polską nic mnie do niej nie ciągnie w 2014 roku byłem raz poleciałem w piątek, a w poniedziałek wróciłem i dlatego, że miałem pewną rzecz do załatwienia w 2015 nie wybieram się wcale.
Fajnie o tym wszystkim wypowiadał się ten facet w szarej koszulce stał tak profilem do kamery.

Guest
 
 
Top
0

xxxx wrote:Jest w tym wiele prawdy, ale nie ze wszystkim się zgodzę. Ja już przestałem tęsknić za Polską nic mnie do niej nie ciągnie w 2014 roku byłem raz poleciałem w piątek, a w poniedziałek wróciłem i dlatego, że miałem pewną rzecz do załatwienia w 2015 nie wybieram się wcale.
Fajnie o tym wszystkim wypowiadał się ten facet w szarej koszulce stał tak profilem do kamery.

Zdecydowanie ten był z tych bystrzejszych jeszcze ta laska co wróciła do wrocka.
Ja musze z bulem serca przyznać ze należę do tej nieszczęśliwej grupy polaków "romantyków" którzy cierpią z tęsknoty za tym co zostawili w Polsce.
Tak jak oni na nowo rekalkuluje za i przeciw bycia tutaj.... miec kase i proste zycie ale zyc u kogoś byc obcym czy miec wszystko prócz kasy....

Mam nadzieje ze w koncu faktycznie ktoś wyjdzie z tłumu i zmobilizuje nasze społeczeństwo do jakiegoś przewrotu chociaż wiem ze zmiana rządu nic nie da jesli i my sie nie zmienimy.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

efka74 wrote:(...) obejrzał go nasz rząd i może jeszcze premier UK . Może Pan Tusk(...)

Ależ Pan Tusk już jakiś czas nie jest w rządzie...

Ale może to tylko plotka.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Film bardzo dobry... duzo sensownej prawdy powiedzial wlasnie ten koles z irl w koszulce black&jones, polska blondynka co postanowila wrocic plus ten dziennikarz, ktory nie godzil sie na uklady i wyjechal by pracowac fizycznie... w Polsce jest beton, ktory bedzie ciezko rozbic... blokuje to wlasnie UE, bo polacy mieli i maja wyjscie, nie musza wychodzic na ulice, moga przeciez wyjechac i zyc gdzie indziej... to co sie dzieje w kraju nad Wisla to jedno wielkie kurestwo i zlodziejstwo... ludzie zyja za ochlapy a wladza sie bawi i rucha ich w dupe kazdego dnia... mowi sie ludziom jak maja inwestowac swoje pieniadze na emeryture, mowi sie im w jakiej walucie maja brac kredyty, a ost wybory to byl juz szczyt cynizmu, a ludzie dalej niz z tym nie robia. Kiedy 2 stycznia bylem w zabce kupic kilka sztang fajek, pani ekspedietka mowi ze mam szczescie bo byla podwyzka beda po 15zl ponad, a ja na to: TEN KRAJ JEST POJEBANY (sam nie pale ale chodzi i sam fakt przeciez co roku jest podwyzka 15% na fajki). A pani ekspedientka lekko oburzona, lekko smutnym glosem ze Polak mowi tak ojczyznie odpowiedziala: prosze, niech pan tak nie mowi... to pokazuje jak rodacy dalej sa w letargu, dalej nie rozumieja jak powinno wygladac normalne zycie i ze powinno byc lepiej...
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 39
Joined: 3 Mar 2013, 13:45
Location: B23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

a jak wam się podobał ten mistrz w białej bluzie i jego kolega? Najlepsze było stwierdzenie "wystarczy wejść na jakiś portal internetowy i przeczytać nagłówki" i jeszcze taka parka jeden w okularach przeciwsłonecznych?

Guest
 
 
Top
0

Polecam!!!! Film godny uwagi zwlaszcza dla emigrantow. A wszystkich wystepujacych zapraszam do pogawedki jak temu wszystkiemu mozna by bylo zaradzic aby Polska nie umierala nam na naszych oczach ogladajac to z odleglosci dwoch tysiecy kilometrow od niej.

HANYS
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 28 Aug 2011, 11:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Przykre to, ale niestety prawdziwe. Zgadzam się co do tego, że trzeba pokazywać wyspiarzom cel naszej emigracji, jej prawdziwe oblicze, ale nie tylko im. Polakom siedzącym w kraju też. Po przeczytaniu komentarzy pod filmem na youtube jestem jeszcze bardziej przerażony jaka jest opinia o nas u rodaków w Polsce, że za granicę to wyjeżdżają same ofermy, nieudacznicy, lenie, zmywaki, czyściciele kibli itp. i przyznaję, że sam nie do końca zdawałem sobie sprawę jak ta polska emigracja wygląda dopóki sam jej nie zasmakowałem, a polskie media pokazują to niekoniecznie z dobrej strony (za niektórych rodaków i ich zachowanie mi tu wstyd, ale to osobny temat). Często czytam anonimowe wpisy w necie, że kto wyjechał ten śmieć i zdrajca. Do niektórych nie dociera, że młodzi (i starsi) ludzie niekoniecznie chcą w tej naszej uciemiężonej ojczyźnie tyrać na ten nieudolny postkomunistyczny system, który nic w zamian za ciężką pracę i poświęcenie ludziom nie oferuje. Może nie każdemu odpowiada życie w kraju, gdzie wszystko załatwia się kombinatorstwem i kolesiostwem, a nie porządną uczciwą pracą.
User avatar
michal8
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 20 Aug 2013, 08:44
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

Dokument całkiem, całkiem ale...
Byłby zdecydowanie lepszy bez wstawek propagandowych Pis, czyli...winny rząd ...nie my
Jest tragicznie...bo rząd, dajcie mi bombę...bo rząd.
Trudno spodziewać się aby ich nie było, skoro dokument był tworzony przez Gazetę Polską.

Nie mniej jednak, ja też należę do grupy romanytyków wracających :D

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

wielkimar wrote:Dokument całkiem, całkiem ale...
Byłby zdecydowanie lepszy bez wstawek propagandowych Pis, czyli...winny rząd ...nie my
Jest tragicznie...bo rząd, dajcie mi bombę...bo rząd.
Trudno spodziewać się aby ich nie było, skoro dokument był tworzony przez Gazetę Polską.

Nie mniej jednak, ja też należę do grupy romanytyków wracających


Tak masz racje wyraźnie można odczuć pewna tendencje do PiS i kleru ale mówiąc "rząd" mieli chyba na myśli wszystkie rządy od czasów kiedy Bolek zdecydował się przeskoczyć przez plot.
Odkąd żyję i pamiętam w rządzie są te same gęby które średnio co 4 do 8 lat zmieniają partie wiec szanse na zmiany są nikle.
Musieliby zmienić ordynacje wyborcza tak żeby obywatel wybierał konkretnego posła z partii wtedy wszystko by się zmieniło...ale to im nie po drodze.

Apropo obecnego rządu to dziwie się ze ludzie wybierają partie która dba o interesy około 20% najzamożniejszej grupy naszego społeczeństwa...no ale z drugiej strony kogo wybrac innego?
Pis ogólnie miałby dobry program gdyby nie kaczorek i jego kilku przydupasów razem cierpiących na schizofrenie i do tego to nieustanne mieszanie kościoła w sprawy świeckiego państwa.
SLD można by rzec ze partia ludzi, tylko jakoś ostatnimi czasy bez pomysłu na siebie.
Dodam tylko ze co do SLD denerwuje mnie ta propaganda która spowodowała ze nowe pokolenia nie mogące pamiętać zamieszlych czasów lat 80-tych, ma wpojone ze to komuchy sługusy ruskich itd.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by ksm » 10 Jan 2015, 00:52 Re: Dokument o Polakach żyjących na Wyspach [film]

KOleś w bluzie Everlasta ma dostać Oskara a jego kolega w glacach nagrode Nobla.Film ok ale czy kogoś prócz nas to interesuję.....
User avatar
ksm
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 4 Dec 2014, 22:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

AdamBoltryk wrote:
efka74 wrote:(...) obejrzał go nasz rząd i może jeszcze premier UK . Może Pan Tusk(...)

Ależ Pan Tusk już jakiś czas nie jest w rządzie...

Ale może to tylko plotka.

Pozdrawiam


Jak wiemy to nie plotka i dużo się czyta , przynajmniej ja czytałam czemu (komu) zawdzięcza po części awans europejski, a jak wiemy dosyć nie dawno to się stało. Zbiegiem okoliczności , krótko po poparciu jego kandydatury w UK nastąpiły spore zmiany dotyczące imigrantów i na pewno nie ostatnie i nie na lepsze .
Bynajmniej nie jestem za żerowaniu na zasiłkach, opieraniu się rękami i nogami od jakiejkolwiek pracy , bo wiemy wszyscy że i takich ludzi nie brakuje bez względu na to czy są imigrantami , czy nie , i skąd pochodzą. Pozdrawiam również.
Ja też należę do tych tęskniących , ale nie za Polską jako taką , ale za rodziną , bo większość przyjaciół mam tu i jednak za świadomością że jednak tam jesteśmy "u siebie". Rozumiem też polityków UK, też nie mają w końcu budżetu z gumy.

efka74
Początkujący
 
 
Posts: 31
Joined: 17 Jun 2013, 22:23
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK