Policja konfiskuje europejskie auta

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by kruper86 » 18 Nov 2014, 18:56 Policja konfiskuje europejskie auta

Witam serdecznie,
Temat jest pewnie każdemu znany, ktoś stracił "ostatnio" auto, odebrał, musiał wrócić nim do polski ?
Operacja "Trivium" jakiś czas temu miała ogromne skutki, szczególnie na hanswordzie...

Sam "jeszcze" poruszam sie polskim autem i zamierzam tak do marca (jade do polski sprzedac auto).
Nie mam możliwości wyjazdu na ten moment do kraju.

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 19 Nov 2014, 12:25 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Do marca to jeszcze kawalek czasu,lepiej go schowaj gdzies ostatnio na west bromwich duzo aut zatrzymali i na smetwicku ,a koszty odbioru sa duze i to bez prawa poruszania sie nim

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by n0rb » 19 Nov 2014, 16:15 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Zdaję sobie sprawie z tego ze mi sie dostanie ale mimo wszystko napiszę, w końcu Policja się tym zajęła.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
8

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 19 Nov 2014, 16:30 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Żeby się zajeli tymi co nie umieją jeździć.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 19 Nov 2014, 17:49 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Tak masz racje dobrze ze wreszcie sie tym zajeli,prawa trzeba przestrzegac,czy to w Polsce czy w UK.A jesli sie nie podoba komus to niech wraca do Polski i tam lamie prawo

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kruper86 » 19 Nov 2014, 17:53 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Czy ja sie pytam czy powinno tak być ? Swoje żale i smutki to nie w tym temacie :shock: .
Chciałem podzielić się informacjami z osobami które zostały poszkodowane, a nie słuchać pretensji... Nie od dzisiaj mówią, że polak polakowi wrogiem za granicą. :shock:

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 19 Nov 2014, 20:18 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Ja pierdziele jacy janusze... prawa trzeba przestrzegać... sami prawi obywatele.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by kruper86 » 19 Nov 2014, 20:22 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

O to chodzi. Sami podkopali by dołek po każdym...
Zero wyrozumiałości, aby tylko dowalić. Czy ja powiedziałem, że to jest akurat wporządku, że polak stara się zaoszczedzić na polskim ubezpieczeniu/podatku drogowym ? Paranoja...

kruper86
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 18 Feb 2014, 18:06
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 19 Nov 2014, 22:17 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Polacy samo są sobie winni. 9 lat temu tez jeździły samochody na polskich blachach ale nikt nie zwracał na nich uwagi, ale nie raz bylem świadkiem kiedy jadąc samochodem (na polskich blachach) wyprzedzał mnie rodak ze znacznie wyższa prędkością grubo przekraczając maxymalna prędkość i to na fotce.
Wiec tych zdjęć pewnie sporo się nagromadziło wiec postanowili się za to wziasc.

A wystarczyło myśleć! Skoro jeździsz na polskich blachach to staraj się nie rzucać w oczy a ujdzie ci na sucho, ale nie po co przecież mandat i tak nie dojdzie....
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Brunet+7 » 19 Nov 2014, 22:41 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Jestem nowy w UK, więc może mnie ktoś oświeci dlaczego konfiskują te polskie auta ?
Ile tu wg prawa można jezdzić na polskich blachach ?

Brunet+7
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 15 Sep 2014, 12:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by n0rb » 20 Nov 2014, 00:45 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

kruper86 jakie zale i smutki. Chcesz rabac rzad po kieszeni, twoja sprawa tylko rob to tak zeby z kilometra nie bylo widac skad jestes i na koniec nie daj sie zlapac bo w The Sun wyladujesz na pierwszej stronie a to innym rodaka nie pomaga.

n0rb
Rozeznany
 
 
Posts: 149
Joined: 3 Mar 2010, 09:23
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 20 Nov 2014, 14:19 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Brunet+7 wrote:Jestem nowy w UK, więc może mnie ktoś oświeci dlaczego konfiskują te polskie auta ?
Ile tu wg prawa można jezdzić na polskich blachach ?

Jeżeli przyjechałeś w celach turystycznych - do 6 miesięcy.
Jeżeli przyjechałeś pracować - masz nakaz przerejestrowania samochodu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 20 Nov 2014, 14:36 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Ja potrafię zrozumieć ludzi, którzy dopiero tutaj przyjechali i zaczynaja swoją przygodę z UK (sam jeździłem rok czasu polskim autem). Jednak jeśli ktoś tutaj mieszka kilka lat i ma zamiar zostać kolejne kilka to nawet dla własnego spokoju i wygody powinien zmienic auto. Czy te kilka setek £ jest tego warte, żeby mijając policję za każdym razem mieć serce w gardle, a autem z kierownica po prawej stronie jeździ sie tutaj łatwiej i przyjemniej.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 20 Nov 2014, 15:43 Re: Policja konfiskuje europejskie auta

Zależy jak kto lubi. Jeździłem tu autami z kierownicami po obu stronach i wolę jednak kierownicę po lewej.

Generalnie to z tego co czytam to wyspiarze sami nie wiedzą, gdzie mają problem. Jednym chodzi o to, że auta bez przeglądu jeżdżą, drugim o ubezpieczenia a innym o road tax. Jeżeli psy zatrzymają was za ubezpieczenie to: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 32005L0014 i "1. Państwa Członkowskie odstępują od kontrolowania ubezpieczenia w zakresie odpowiedzialności cywilnej w przypadku samochodów, które mają zwykłe miejsce postoju na terytorium innego Państwa Członkowskiego oraz w przypadku pojazdów, które wjeżdżają na ich terytorium z terytorium innego Państwa Członkowskiego i mają zwykłe miejsce postoju na terytorium państwa trzeciego. Państwa Członkowskie mogą jednak prowadzić niesystematyczne kontrole ubezpieczenia pod warunkiem, że nie są one dyskryminacyjne i są dokonywane w ramach kontroli, której wyłącznym celem nie jest sprawdzenie ubezpieczenia".
Jeżeli masz zgłoszone w ubezpieczalni, że auto przebywa w innym kraju UE to nie mają prawa zatrzymać Ci za to auta. Przegląd... no szanujmy się. Road Tax... jedyny problem.

Po angielsku: "1. Member States shall refrain from making checks on insurance against civil liability in respect of vehicles normally based in the territory of another Member State and in respect of vehicles normally based in the territory of a third country entering their territory from the territory of another Member State. However, they may carry out non-systematic checks on insurance provided that they are not discriminatory and are carried out as part of a control which is not aimed exclusively at insurance verification.": http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... 14&from=PL

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by Thomas » 20 Nov 2014, 16:09

Krzysiek tylko pomijasz fakt ze zgodnie z PL prawem mozna poruszac sie pojazdem ubrzpieczonym w Pl poza granica polski bodajrze do 6 miesiecy powyzej tego okresu powinienes powiadomic ubezpieczyciela.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK