Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 14 Apr 2016, 07:03 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Agent_007 wrote:ja zaczynam czytać książki po ang :D jeszcze rozumiem tak 50/50.
teraz czytam The Bone Collector. Znam film i ksiązke po polsku, więc lepiej się rozumie


Polecam trylogię
- The Girl with the Dragon Tatoo
- The Girl who Played with Fire
- The Girl who Kicked Hornet Nest
Suuuuuper.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Ogrzyca 36 » 17 May 2016, 15:43 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Właśnie skończyłam "czarne wzgorza" Nory Roberts i w związku z tym, że trochę mi źle i smutno wróciłam do "Lesia "

Ogrzyca 36
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 10 May 2016, 15:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 17 May 2016, 17:24 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Ostatni sezon Gry o tron w HBO zaczęty, więc ja zacząłem czytać :)

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 19 May 2016, 15:27 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

No to ja wczoraj zakupiłem kolejne ebooki. Tym razem kończę drugą część trylogii Remigiusza Mroza i zaczynam Trawers, dodatkowo kupiłem Kropki od Włodka Markowicza (youtuber) bo bardzo szanuję chłopaka i żonie dokupiłem Sagę Puszczy Białowieskiej o Simonie Kossak
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by K.J. » 20 Aug 2016, 14:55 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Ja czytam głównie ebooki, książek papierowych już nie kupuję bo nie mam na nie miejsca. Ale czy to ebook czy papier, nie robi mi to większej różnicy. Obecnie mam czytnik Kindle Voyage ale za niedługo ma pojawić się w sprzedaży Kobo Aura One. Prawie 8 cali, 300ppi i ekran Carta.

Co do książek to z fantastyki naprawdę warto pochylić się nad dwoma nazwiskami: Brandon Sanderson i Peter V. Brett. Droga Królów Sandersona ma średnią rodem z kosmosu zarówno na lubimyczytać jak i na goodreads. Ale z tą książką jest taki problem, że jest to nowy cykl i trzeba niestety czekać średnio dwa lata na kolejny tom. Peter V. Brett z kolei to genialny autor Demonicznego Cyklu, który otwiera powieść pt Malowany człowiek. Naprawdę mocna i bardzo oryginalna rzecz. W 2017 ma wyjść piąty ostatni tom serii.

No a na chwilę obecną czytam Człowiek o 24 twarzach. Jest to oparta na faktach historia Billiego Milligana, który cierpiał na rozszczepienie osobowości. Posiadał aż 24 odrębne tożsamości, które różniły się pomiędzy sobą diametralnie. Jedne z nich to byli drobni oszuści i przestępcy, inne z kolei mówiły z obcym akcentem. Jedna z jego tożsamości potrafiła nawet czytać i pisać po arabsku. Kolejna mówiła po angielsku z serbskim akcentem, a była nawet i taka, która malowała obrazy. Fascynująca książka. Jest to ponadto jeden z najlepiej udokumentowanych przypadków tego schorzenia.
Ja sam nie wiem co o tym myśleć. Na pierwszy rzut oka wydaje się to być mało realne, w sumie brzmi to bardziej jak jakieś opętanie niż rozszczepienie osobowości. Mimo wszystko naprawdę polecam tę książkę.
Bhamvegas
User avatar
K.J.
Stały Bywalec
 
 
Posts: 516
Age: 39
Joined: 6 Feb 2008, 20:55
Location: Birmingham
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Marlena454 » 23 Jun 2018, 13:51 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Owszem czytam, i to sporo. Mam całą kolekcje książek, ostatnio przeczytałam ''Pachnidło''. Piękna opowieść. Polecam dodatkowo wszystkie części ''Greya".

Marlena454
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 22 Jun 2018, 20:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by edmun » 25 Jun 2018, 10:08 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Grey'a?
Ehh przebrąłem przez 3 części. O ile pierwsza to jeszcze jakoś się czyta, tak druga i trzecia to już tragedia jeśli chodzi o "pióro" :/
User avatar
edmun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 444
Joined: 27 Oct 2011, 19:06
Reputation point: 48
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Szwierzak » 14 Oct 2018, 15:01 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Przyznam szczerze, że kompletnie przestałem czytać książki odkąd poznałem audiobooki. Na czytanie nie mam czasu i oczy już nie te co kiedyś ;) Teraz tylko audiobooki w pracy. Właśnie skończyłem "48 rules of power"- jak ktoś lubi ciekawostki na temat mniej znanych a ważnych wydarzeń historycznych to jest tam tego sporo. Generalnie jak ktoś ma mało czasu, a na przykład traci dużo czasu na dojazdy do pracy to polecam telefon z nielimitowanym internetem + słuchawki + youtube. Wpisujesz audiobook lub audiobook po polsku i masz tysiące pozycji do wyboru.

Szwierzak
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 14 Oct 2018, 14:53
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by rogucka00 » 25 May 2021, 13:44 Re: Czytacie? Co czytacie w tej chwili?

Ja teraz czytam, a właściwie dopiero zaczęłam czytać książkę Deadline. Przeżyj ten rok, jakby miał być twoim ostatnim. Super się zapowiada i myślę, że za kilka dni już będę po lekturze

rogucka00
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 20 May 2021, 13:16
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK