Polacy i wybory

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 19 Jan 2014, 01:13 Re: Polacy i wybory

Ale ani jedne ani drugie nie mają _najmniejszego_ wpływu na politykę wewnętrzną UK...

No, może pośrednią - ale baaaaaaardzo małą.

Przestańcie się łudzić i albo idźcie i składajcie wnioski o paszporty (jesli na prawdę chcecie coś działać) albo przestańcie narzekać... Bez paszportów jestesmy tylko gośćmi.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 19 Jan 2014, 06:12

Znalazłem stronkę która zachęca do glosowania warto przejrzeć http://glosuj-vote.org/2013/10/14/gloso ... -moj-kraj/

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 19 Jan 2014, 13:07 Re: Polacy i wybory

... i wyjaśnia dlaczego dzieje to co się dzieje. Sami sobie jesteśmy winni. Gdybyśmy od razu chodzili na wybory, a nie marne 19%, bylibyśmy traktowani poważnie aż do dziś. A tak... Sami sobie nawazyliśmy tego piwa i teraz tylko narzekamy. Typowo polskie.
Jedynym problemem jest to, że trzebaby mieć na kogo głosować. A jak nie ma na kogo to trzeba i tak pójść na wybory i zagłosować metodą "mniejszego zla".

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 19 Jan 2014, 14:34 Re: Polacy i wybory

Na wybory iść trzeba, nawet jeśli nie wiadomo na kogo głosować. W internecie jest mnóstwo źródeł po polsku na temat angielskich partii politycznych, np. wikipedia. Nie zgodzę się z Toba Adam, że wybory do europarlamentu czy samorządowe nie mają większego znaczenia. Chodzi o pokazanie potencjału wyborczego wśród polskich imigrantów.

Cameron jedzie po imigrantach z EE bo w tej sytuacji rachunek jest prosty. Uzyska w ten sposób więcej głosów zarówno elektoraru skrajnej prawicy, jak i imigrantów z poza UE. I nie uważam, żeby w grę wchodziły jego osobiste preferencje, bo dobrze wie, że czego by na nas nie powiedział to i tak będziemy tak samo pracować, płacić podatki i DOKŁADAĆ do brytyjskiej gospodarki.

Każda partia to biznes jak każdy inny, liczą się zyski - wyniki, a te są dzięki klientom (wyborcom). Jeśli ktoś zauważy w nas (emigrantach EE), dużą grupę klientów, zacznie się nami interesować. Póki co jesteśmy tylko tymi "co wchodzą do sklepu i oglądają towar ale go nie kupują". Idąc na wybory możemy to zmienić.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
2

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 19 Jan 2014, 18:30 Re: Polacy i wybory

lesny69 wrote:(...) Nie zgodzę się z Toba Adam, że wybory do europarlamentu czy samorządowe nie mają większego znaczenia. Chodzi o pokazanie potencjału wyborczego wśród polskich imigrantów.
(...)

Mieszkam na Aston. Tutaj na listach wyborczych są same mohamedy Mohhamady i inne takie. Wziąć udział w wyborach = zagłosować na kogoś. Na kogo?
I jeszcze jedno - mamy MARNY potencjał wyborczy, bo większość uważa Brytyjski paszport za coś strasznego i zdradę ojczyzny. I jak napisałem - jako tacy NIE LICZYMY się i nie będziemy liczyć.
Bez paszportów jesteśmy tylko gośćmi. Na krócej-dłużej ale tylko gośćmi.

Wybory do europarlamentu to inna para kaloszy.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 19 Jan 2014, 18:44 Re: Polacy i wybory

AdamBoltryk wrote:Mieszkam na Aston. Tutaj na listach wyborczych są same mohamedy Mohhamady i inne takie. Wziąć udział w wyborach = zagłosować na kogoś. Na kogo?

AdamBoltryk, właśnie po to założyłem temat żeby się dowiedzieć na kogo.
AdamBoltryk wrote:I jeszcze jedno - mamy MARNY potencjał wyborczy, bo większość uważa Brytyjski paszport za coś strasznego i zdradę ojczyzny. I jak napisałem - jako tacy NIE LICZYMY się i nie będziemy liczyć.
Bez paszportów jesteśmy tylko gośćmi. Na krócej-dłużej ale tylko gośćmi.


Zacznijmy od tego ze większość z nas nie może się jeszcze starać o paszporty. A ci co je mają lub dostaną już nie będą mieli takiej potrzeby żeby głosować bo bo wyjście z Unii nie będzie dla nich straszne.

Myślę ze najlepiej będzie jeśli w tym temacie się ograniczmy do przybliżenia kandydatów i informacji na temat wyborów. Jeśli natomiast chcesz dyskutować o paszportach lub o winie tych co przez tyle lat nie głosowali proponuje abyś założył własny temat. Będzie wtedy przejrzyściej.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by madchen_ » 19 Jan 2014, 19:07 Re: Polacy i wybory

na miejscu tych, ktorzy tak sie rwa do glosowania ale nie wiedza na kogo, radzilabym sie powstrzymac i poswiecic troche czasu aby przyblizyc sobie wszystkich startujacych.
opinie na forum nie beda miarodajne. chyba ze ludzie kieruja sie zasada ze ktos glosuje na pana X to ja tez :)
User avatar
madchen_
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 19 Jan 2014, 14:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 20 Jan 2014, 08:51 Re: Polacy i wybory

jarocin wrote:(...)
Zacznijmy od tego ze większość z nas nie może się jeszcze starać o paszporty. A ci co je (...)

... dostali lub chcieli sie o nie starać zostali zmieszani z błotem na tym forum.
Pogrzeb trochę na forum i się przekonaj.

madchen_ wrote:na miejscu tych, ktorzy tak sie rwa do glosowania ale nie wiedza na kogo, radzilabym sie powstrzymac i poswiecic troche czasu aby przyblizyc sobie wszystkich startujacych.

Aż jestem ciekawy co Ci wyjdzie z tej analizy. Ale jak widzę jesteś jeszcze młoda i wierzysz w to co piszą kandydaci w ulotkach/życiorysach. Ja już dawno przestałem.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by madchen_ » 20 Jan 2014, 08:54 Re: Polacy i wybory

Nie mialam na mysli ulotek. Chociaz jesli ktos sie obudzil teraz to fakt, jedynie zostaja mu ulotki.
Mialam na mysli ciagle sledzenie poczynan politykow, jak to sie robi w PL.
A pojscie i oddanie glosu na kogos, bo ktos tez tak glosuje albo ktos mi tak powiedzial powinno byc niedopuszczalne.
User avatar
madchen_
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 19 Jan 2014, 14:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 20 Jan 2014, 09:21 Re: Polacy i wybory

AdamBoltryk wrote:dostali lub chcieli sie o nie starać zostali zmieszani z błotem na tym forum.
Pogrzeb trochę na forum i się przekonaj.

Nie ma to dla mnie ani dla tego wątku żadnego znaczenia. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

na miejscu tych, ktorzy tak sie rwa do glosowania ale nie wiedza na kogo, radzilabym sie powstrzymac i poswiecic troche czasu aby przyblizyc sobie wszystkich startujacych.
opinie na forum nie beda miarodajne. chyba ze ludzie kieruja sie zasada ze ktos glosuje na pana X to ja tez :)


Na pewno dobra rada ale nie każdy chce się to bawić.
Tak w skrócie to najważniejsze aby nie głosować na ludzi, którzy szkodzą nam i pokazać się ze też tu jesteśmy.

madchen_, a Ty jesteś w temacie? masz jakiś kandydatów?

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by madchen_ » 20 Jan 2014, 09:32 Re: Polacy i wybory

Nie mam swojego faworyta, bo nawet nie mam chwili,zeby poswiecic na zaznajomienie sie ze startujacymi.
User avatar
madchen_
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 19 Jan 2014, 14:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Magnus » 20 Jan 2014, 14:50 Re: Polacy i wybory

Na kogo głosować? Wybór jest prosty. Partia Pracy (Labour Party) jest najbardziej życzliwą dla emigracji, więc głosowanie na kandydatów tej partii jest w naszym interesie.

Magnus
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 12 Oct 2012, 14:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 20 Jan 2014, 16:17 Re: Polacy i wybory

madchen_ wrote:Nie mialam na mysli ulotek. Chociaz jesli ktos sie obudzil teraz to fakt, jedynie zostaja mu ulotki.
Mialam na mysli ciagle sledzenie poczynan politykow, jak to sie robi w PL.
A pojscie i oddanie glosu na kogos, bo ktos tez tak glosuje albo ktos mi tak powiedzial powinno byc niedopuszczalne.

Jeszcze raz - mówimy o wyborach samorządowych - lokalnych i do europarlamentu.
W Polsce gazety śledzą i opisują poczynania wszystkich radnych miejskich/gminnych/wojewódzkich? No to się chyba coś zmieniło odkąd byłem, bo za moich czasów informacja o nich pojawiała się w gazecie raz na ruski rok.
Magnus Głosowanie na partię, a nie na kandydata to jest wyjście, ale znów - moim zdanem ma znaczenie w wyborach parlamentarnych, a nie samorządowych. Może do europarlamentu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by marek55 » 20 Jan 2014, 20:56 Re: Polacy i wybory

http://www.polishexpr...../ktora-pa ... migrantow/ ja mysle ze najbardzie sprzyjajaca nam partia jest Labour Party ja juz od 1o lat na nich glosuje polska nazwa to Partia pracy

marek55
Raczkujący
 
 
Posts: 81
Joined: 23 May 2010, 21:04
Location: west bromwich
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by jaarecki » 21 Jan 2014, 21:12 Re: Polacy i wybory

AdamBoltryk nApisał : "a żeby głosować, trzeba mieć brytyjski paszport czyli obywatelstwo.
Proste jak fajka."
W wyborach do Parlamentu Europejskiegi wyborach lokanych czyli samorządowych nie trzeba mieć obywatelstwa, do Parlamentu UK trzeba. By głosować potzrebna jest rejestracja, czyni to zawsze specjalna komórka, można pytać o to w Councilu lokalnym. Zresztą sama rejestracja z tego co wiem jest obowiązkowa i dotyczy każdego z nas.
Pan Cameron zadbał już o nas i pokazał kim będzie w przyszłości, losów UK nie zmienimy, ale w Parlamencie Unii możemy namieszać. Ja nie zamierzałem iśc na te wybory, ale po intensywnej ostatnio kampanii wyborczej pana Camerona zmieniłem zamiar.

jaarecki
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 4 Jul 2009, 16:39
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK