Uważajcie na Polaków !

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

PostNapisane by Guest » 26 Aug 2013, 02:05 Uważajcie na Polaków !

Tytuł trochę prowokujący ale taki ma właśnie być.
Do napisania tego wątku skłoniły mnie wypowiedzi wielu osób głównie tutaj na forum.
Chodzi o ostrzeganie innych przed rodakami.
Miałem zamiar przytoczyć niektóre wypowiedzi z innych wątków żeby zobrazować temat ale myślę że to nie potrzebne. Każdy wie o co chodzi i każdy pewnie nie raz czytał.
Skoro jest taki problem to porozmawiajmy o tym.
Jestem niezmiernie ciekawy jakie sytuacje życiowe sprawiły że stajemy się tak nieufni co do rodaków.
Dlaczego czujemy się zawiedzeni, oszukani, sfrustrowani, samotni itp.
Proszę o jakieś przykłady, które pomogą zobrazować problem i uczulą niektórych,
szczególnie tych nowo przybyłych na określone sytuacje.
Co takiego tutaj za granicą dzieje się z ludźmi, że się zmieniają na gorsze.
Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by mepsi » 26 Aug 2013, 02:50 Re: Uważajcie na Polaków !

to moze zaczniemy od Ciebie?

mepsi
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 16 Dec 2011, 03:42
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by kurier1111 » 26 Aug 2013, 07:45 Re: Uważajcie na Polaków !

nauczylem sie wlasnie tu nikomu nie ufac .. szczegolnie "naszym rodakom " .. nie mowie o wszystkich,ale wiekszosc jak juz tu przyjedzie,zdobedzie troszke wiecej kasy,zobaczy jak tu jest fajnie,odsuwa sie od tych co maja gorzej,takie jak dla mnie wywyzszanie jest glupie. Brak szacunku dla tych co maja gorzej,a sami tu przyjechali z miejsc gdzie byli sami tacy jak ci "gorsi" .. moglbym tu wymieniac duzo przykladow na ten temat,ale poprostu mi sie nie chce.. pzdr.
...
User avatar
kurier1111
Rozeznany
 
 
Posts: 132
Joined: 27 Nov 2011, 09:46
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 26 Aug 2013, 08:18 Re: Uważajcie na Polaków !

Miałem kilka sympatycznych przygód z polakami, których raczej nie będę przytaczał bo komu by się chciało to czytać. Ogólnie rzecz biorąc dotyczyły wynajmu lokali (zarówno przez agencje jak i prywatnie), przesympatycznych wyłudzaczy benefitów których poznałem na swojej krótkiej drodze w UK. Osobiście uważam, że powinni ich palić na stosach za to (ale angole i pakistańczycy nie są lepsi w tej kwestii). O opowieściech z wielkich zakładów pracy gdzie dominują polacy to już nie wspomnę.

Naszym problemem jest to, że się nie wspieramy i nie trzymamy się razem tak jak robią to inni. Kiedy ktoś do czegoś dojdzie to wielu z zazdrości utopiło by go w kałuży.

Oczywiście nie można wszystkich pakować do jednego worka. Przecież nie każdy polak od razu Cię oszuka, ale zdecydowanie jesteśmy grupą podwyższonego ryzyka ;)
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
2

FemalePostNapisane by mooffinka » 26 Aug 2013, 08:44 Re: Uważajcie na Polaków !

Niestety, ale pieniadze zmieniaja czlowieka.. Tym bardziej, ze w Polsce zapewne wiekszosci z nas zylo sie co najwyzej srednio. Ale jakos mialo sie znajomych. Tu z kolei mam wrazenie, ze rodzi sie jakas durna konkurencja o to, kto ma lepiej, a kto gorzej. Coz, czasy sie zmieniaja, teraz zamiast zbierac znajomych, zbiera sie pieniadze. Ktore i tak sie kiedys skoncza! A przyjazn nie.

Zauwazyliscie, ze w Polsce powstal stereotyp "Polaka w UK"? Przyjezdza do kraju na urlop wielki pan, ale sloma z butow wystaje.. Skad to wynika? Z pogoni za pieniadzem... Czuje sie lepszy, bo zarabia wiecej (mimo, ze i tak pracuje za najnizsza krajowa w fabryce), ma lepsze ciuchy (z primarka), lepsze auto (uzywane, kupione na przydroznym skupie).

Zeby nie bylo, ze sie wymadrzam.. Znam osobiscie kilka osob, ktore otworzyly tutaj wlasna firme, a teraz udaja, ze nikogo nie znaja. Kasa w glowie przewraca. Niestety.

Moim marzeniem jest, zeby nadszedl taki dzien, gdy Polacy w koncu zaczynaja trzymac sie razem :) bez zawisci, bez zazdrosci.

mooffinka
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 8 Jul 2011, 17:13
Reputation point: 5
Neutralny
Top
-1

FemalePostNapisane by joannanobig5 » 26 Aug 2013, 09:49 Re: Uważajcie na Polaków !

moja opinia i doswiadczenia:
- obecnie pracuje z samymi Anglikami (kilkanascie osob). praca spokojnie,na luzie,bez pospiechu, bez zazdrosci i zawisci, bez norm do wyrobienia,bez stwarzania sobie problemow i bez wyglupiania sie w stylu - pokaze ile to ja potrafie zrobic
wczesniej pracowalam rok w hotelu w Amsterdamie sprzatajac pokoje. wyzysk, wysrubowane normy, niektore rzeczy do zrobienia za darmo jak np.dodatkowe lozko w pokoju. atmosfera??? szkoda gadac. obgadywanie, zazdrosc, robienie sobie na zlosc - np.zglaszanie supervisorowi,ze ktoras tam nie odkurzyla pokoju ktregos tam, podbieranie sobie np.czystych,zlozonych recznikow z trolei, walka o dodatkowe pokoje!!!, porownywanie sie ile kazda ma pokoi do zrobienia i pokazywanie przeloznym,ze da sie zrobic pokoj szybciej niz zakladala norma. dodatkowo oszukiwanie przy wyplatach- chodzilo o wyrobione godziny - jak nie hotel to agencja - polska agencja!! czesto brakowal 2-3 godzin do zaplaty. Holendrzy patrzac na nas i nasze zachowanie (pisze ogolnie) mieli o nas takie zdanie ,jakie sobie wyrobilysmy - niekorzystne. brak szacunku. jak oni mieli miec szacunek do nas jak my nie mielismy go do siebie??!!!
Polak przewaznie to nie patrzy w pracy na innych, byle sam mial dobrze. za awans zrobi wszystko i doniesie na rodakow nawet ci..a i arabom. ja jak zostalam przeniesiona ze sprzatania pokoi na public area bylam na ustach wszystkich. zasluzylam sobie sumienna praca, znajomoscia angielskiego ale odbilo sie mi czkawka - po moim "awansie" odwrocila sie ode mnie najlepsza kolezanka , z zazdrosci. powiedziala wszystkim o sprawach,o ktorych rozmawialysmy sobie we dwie. przykre to bylo. rzucialam ta robote po roku bo mialam dosyc psychicznie.
- inny przyklad. na samym poczatku mieszkalam z Polakami. wynajmowalismy domek w 6 osob. o ile chlopaki byli ok, pracowali i nie bylo z nim problemow o tyle dwie dziewczyny,ktore nie pracowaly a byly utrzymywane przez swoich facetow non stop robily mi pod gorke. ja przyjechalam z angielskim, one nie znaly a siedzialy w Anglii od niemal roku. siedzialy w domu i ogladaly polska telewizje calymi dniami. ja znalazlam prace po 3 tyg po przyjezdzie i wtedy zaczely sie problemy. chowanie mi roznych rzeczy, obgadywanie za plecami. znalazlam ogloszenie o wynajeciu pokoju . wyprowadzilam sie i mieszkam z Anglikami obecnie. mam spokoj.
- kiedys pomoglam czterem osobom dostac prace. tylko od jednej uslyszalam slowo dziekuje. z jedna osoba chodzilam tu w Anglii po agencjach pytajac o prace w jej imieniu i otworzylam jej konto w banku. jak spytalam czy wybierzemy sie na miasto,pochodzic po sklepach odp ,ze nie jest zainteresowana i nie ma czasu wiec ja olalalm i z tego co wiem, zjechala do kraju. powiedzialam sobie - nigdy wiecej. w tamtym roku szef pytal mnie czy znam kogos do pracy do nas, na kontrakt,na stale, powiedzialam,ze nie. moglabym dac ogloszenie ale po co? jest dobrze jak jest. nikt mi za to nie podziekuje a potem jeszcze mnie obgada albo pokaze Anglikom jak mozna pracowac i ile mozna zrobic jak sie chce. po co mi to?
- nastepna sprawa ,ze wszyscy tu sa tacy interesowni. szukaja korzysci w znajomosciach. jak ktos jest im nieuzyteczny to nie maja czasu dla takiej osoby. ja mialam prosby o tlumaczenia, o znalezienie pracy dla kogos tam. kiedys spotkalam sie z dwoma chlopakami poznamymi przez neta,ktorzy oczekiwali,ze ja bede za wszystko placic bo dobrze zarabiam!!! a w du... ze sie tak wyraze.
takie sa moje doswiadczenia. w Polsce jest rywalizacja o prace a tu za granica jest jeszcze gorzej. niektorzy to "sprzedadza" wlasna rodzine by im bylo lepiej.
oczywiscie sa i wyjatki od tej reguly. sa tez osoby uczciwe, przyjazne dla innych i ktore pomagaja bezinteresownie ale jest ich bardzo malo
ja po swoich doswiadczeniach juz dawno skonczylam z zalatwianiem innym pracy. mi nikt nie pomogl. niech kazdy liczy na siebie.
ps. nie wszystkim sie spodoba to,co napisalam. moze wielu bedzie mialo odrebne zdanie. no coz...
kazdy ma inne doswiadczenia zyciowe, inne spojrzenie na swiat i ludzi. to byla moja opinia. kazdy moze wyrazic swoja. nikt sie nie musi zgadzac z moja .
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 17 Jun 2012, 15:06
Reputation point: 10
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by mbros » 26 Aug 2013, 09:51 Re: Uważajcie na Polaków !

moffinka. świeta racja. cała prawda o polakach

mbros
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 23 Feb 2013, 17:29
Reputation point: 2
Neutralny
Top
2

FemalePostNapisane by agg » 26 Aug 2013, 11:57 Re: Uważajcie na Polaków !

Ja sie tak do konca nie zgadzam. Dlaczego? Bo bedac tu ponad 8 lat poznalam wiele osob, z roznych rejonow polski, z miast, wsi itd. Kazdy z nas jest inny, kazdy ma inna przeszlosc I przyjechal z innych powodow.
Nie kazdy pochodzi ze wsi czy to malego miasta I musi "szpanowac"...
Znam ludzi, ktorzy tworza swietne, zgrane pazki od lat. Sama poznalam wiele, sympatycznych osob, z ktorymi nawiazalam przyjaznie, jak rowniez takie, na ktorych sie "przejechalam". Najczesciej to chyba na forum spotykalam sie z "buractwem" w postaci obrazania innych.

Na szczescie mam swoj rozum, nigdy nie musialam polegac na innych. Niezdrowe znajomosci po prostu koncze.

Problem to maja ci, ktorzy innych oceniaja swoja miara...

Zycze wszystkim samych zyczliwych ludzi na swojej drodze :roza:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
5

FemalePostNapisane by agnieszkapolonia89 » 26 Aug 2013, 13:32 Re: Uważajcie na Polaków !

mi sie wydaje ze tak jak kolezanka wyzej napisała kazdy jest tu z innych powodów i w dodatku kazdy orze jak moze. Kazdy z nas musi zapierniczac i dlatego uwazam ze przez to ludzie są zazdrośni np moj sąsiad polak kupil sobie auto , inni sasiedzi mu zazdroszczą ale np nie wiedza ile on musiał odkladac na auto albo zapierniczac w fabryce...nikt sobie nie pomaga bo malo osob ma na to czas.. przychodzi sie z pracy i dzien mija w prędkosci światła... kazdy chce wyjsc na swoje..oczywiście znam kilka osób ktore na prawde sa wporzo i przyjdą bezintersownie pomóc.. i ja również im pomagam.. mozna pogadac, wspólnie wyjść ..i są tu tez ludzie którzy zrobią wszystko zeby cie zniszczyc bo nie maja tego co ty..i chcieli by miec lepiej w zyciu.. zycie jest ciezkie ...to jeden wielki wyscig szczurów..a ludzie są rózni i czasem lepiej sie wystrzegac niektórych ludzi bo na prawde nie warto..uwazam ze najlepiej trzymac z ludzmi którzy ci chca pomóc i którym ty chcesz w zamian pomoc zeby zylo nam sie lepiej ..oczywiscie fajnie by było jak by wszyscy polacy byli mili sympatyczni i pomocni ale takie jest zycie.. szkoda ze jest tylko garstka takich fajnych ludzi.. no ale cóż zycie ...

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 26 Aug 2013, 13:32 Re: Uważajcie na Polaków !

Też miałam tutaj masę sytuacji, które gorzko wspominam. Napatrzyłam się też na postępowanie Polaków w pracy. Jesteś najlepszym kumplem dopóki masz coś do zaoferowania - nie ważne czy są to pozyczane pieniądze, pomoc w sprawach urzedowych, tłumaczeniu. Kiedy tobie powinie się noga ci, którzy utrzymuja z tobą znajomość wyłącznie dla jakichś korzyści odchodzą, zapominają gdzie mieszkasz, przestają dzwonić. Moim zdaniem wynika to ze strachu, ze teraz ty możesz poprosić o pomoc. Zostają z tobą tylko osoby, którym zalezy na tobie jako człowieku i moim zdaniem to jest dobre. Następuje naturalna selekcja wśród poznanych osób.
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by agnieszkapolonia89 » 26 Aug 2013, 13:33 Re: Uważajcie na Polaków !

dokładnie..bawa 31 dobrze pisze.. nie watro sie wysilac dla takich ludzi i trzymac z nimi.. i tak cie potem oleja jak załatwią swoje sprawy twoim kosztem..

Dodano: -- 26 sie 2013, 13:35 --

ps chyba ze sa ludzie którzy na prawde potrzebuja pomocy bo nie umieją czegoś załatwić ale niech kiedys sie do ciebie odezwą zaproszą bezinteresownie na kawe czy zaoferują swoją pomoc a nie oleją...

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Wojcieszekk » 26 Aug 2013, 14:03 Re: Uważajcie na Polaków !

Co mnie trochę dziwi to to, że w każdej nacji są ludzie gorsi i lepsi, stereotyp "polaka w UK nie ma w moim mniemaniu sensu". Czy to co mówicie oznacza, że ludzie którzy tu przyjechali to w większości chamstwo i buractwo?
Przyjechałem cztery miesiące temu, nie miałem tu nikogo, po prostu kupiłem bilet a pokoju szukałem przez gumtree, pracy w jobcentre. Niby go znalazłem ale po przyjeździe okazało się, że to zagrzybiała dziura z łóżkiem i niczym więcej za prawie 300f miesięcznie, landlord - ciapek w sportowym audi, no cóż, nie będę generalizował, na takiego trafiłem. Po godzinie od przylotu do UK okazało się, że mój pierwszy zaklepany pokój nie jest dobrym pomysłem, do drugiego zaklepanego jakoś nie mogłem się dodzwonić. Włączyłem laptopa, gumtree i jakoś tak się złożyło podczas rozmowy, że dzwonię w sprawie pokoju właśnie do polki. Mieszkam do dziś, nie powiem złego słowa, mogłem liczyć na pomoc, wiadomo jak wyglądają początki. Potem wprowadziła się jeszcze jedna polka i tu znowu - nie mogę powiedzieć nic złego.
W pracy, może nie mam wielkiego kontaktu z polakami bo to niewielka firma, jakieś 15 osób, jest dwóch polaków i obaj są naprawdę pomocni, żadnego wpuszczania na minę, całkiem dobrze się solidaryzujemy ;-)
Dalej około trzech polaków poznanych "po drodze", wiadomo, nie są to znajomości gdzie jestem w stanie stwierdzić, że kogoś znam ale można całkiem fajnie porozmawiać. Może przy dłuższym kontakcie wyszłoby coś więcej, tego nie jestem w stanie stwierdzić.
Teraz pytanie, czy mam zacząć grać w totka?
Czy nie jest aż tak źle jak piszecie :)?
A może po prostu nie trafiłem na tych "polskich milionerów" w uk?
Czy fakt, że któreś z was trafiło na polaka który chciał was zrobić na mieszkanie czy polaka w agencji któremu płacą za to, żeby również was na coś zrobić źle o nas świadczy? To jest chyba jakiś promil ludzi tu mieszkających... Gdybyście byli innej narodowości to oznacza z automatu, że do takich sytuacji by nie doszło ;-)?

Wojcieszekk
Początkujący
 
 
Posts: 28
Age: 33
Joined: 26 Mar 2013, 16:11
Location: Selly Oak
Reputation point: 6
Neutralny
Top
2

FemalePostNapisane by mooffinka » 26 Aug 2013, 14:03 Re: Uważajcie na Polaków !

Zgadzam sie z kazdym slowem, ktore piszecie. I chcialabym zaznaczyc, ze nie generalizuje, ze nie wrzucam WSZYSTKICH Polakow do jednego worka, ze WSZYSCY sa zli, zazdrosni, pelni zawisci.. Jestem pewna, ze sporo tu ludzi naprawde godnych zaufania. Znam takie dwie :D Dobre i te dwie, przez spedzone moje ponad 2 lata tutaj. Wiem, ze jeszcze nieraz sie przejade, ale naprawde mi przykro, ze wiekszosc rzuca ci klody pod nogi albo pluje jadem. Pozdrawiam cala reszte milych, sympatycznych, cieplo nastawionych do drugiego czlowieka i pomocnych Polakow, mam nadzieje, ze kiedys sie spotkamy :)

mooffinka
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 8 Jul 2011, 17:13
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 26 Aug 2013, 15:24 Re: Uważajcie na Polaków !

Sposób myślenia dużej części Polaków:
- On się dorobił. Dlaczego się ze mną nie podzieli? Dorobkiewicz i skąpiradło.
- Wynajmuje mieszkanie od Polaka - nie chce spuścić ani grosza. Dusigrosz i burak
- Mam Polaka jako brygadzistę. Nie pozwala mi się opierdalać w robocie. Palant i słoma z butów.

I bzdurą jest, że inne nacje są inne. Może jedynie kwestia skali.
To są kwestie indywidualne.
A rasistami/nacjonalistami jest większość ludzi, bez względu na kolor skóry.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
4

FemalePostNapisane by agnieszkapolonia89 » 26 Aug 2013, 16:07 Re: Uważajcie na Polaków !

hehe:)

agnieszkapolonia89
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Joined: 16 Jan 2013, 23:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK