Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by mam37 » 26 Nov 2013, 11:45 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

rad, albo po prostu zapisac tam dzieci koszt chyba 60 f na semestr będzie taniej:}}

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Myslalam ze jestesmy na forum dyskusyjnym.
Przepraszam, jesli jestem w bledzie.

RadZasugerowalam wczesniej, ze sa w UK swietnie dzialajace organizacje broniace praw Polakow, majace profesjonalne zaplecze do prowadzenia tego typu dzialalnosci.

Miedzy promocja kultury i edukacja a opieka nad dziecmi jest spora roznica, ale co tam....

Mam 37 Szkoly zakladac nie planuje, dziekuje za troske o moj stan finansow, a i do Walsall mi nie po drodze.
Dlatego wspomnialam dzialalnosc edukacyjna jako jedna z kilku dziedzin jaka organizacja dzialajaca lokalnie moglaby sie zajac.
Pielegnacja kultury, obyczajow, jezyka, edukacja dzieci urodzonych tutaj i integracja polonijna, ktora jest potrzebna nawet tym, ktorym udalo sie "wtopic w tlum".
(....)
Promocja polskiej kultury wsrod innych srodowisk niz polonijne to tez szeroki i wazny temat.


To sa jedynie pomysly, nikt nikogo nie zmusza do ich realizacji.
Myslalam, ze ktos myslacy o organizacji pozarzadowej powaznie sproboje przeprowadzic badanie marketingowe, a te zwykle zaczynaja sie od przeanalizowania wszelkich pomyslow przed wyciagnieciem ostatecznych wnioskow.


Mimo wszystko trzymam kciuki za rozwoj wydarzen

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 26 Nov 2013, 12:38 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

ktosienka, wszystko to są koszty. Piszesz iż są takie organizacje, posiadające profesjonalne zaplecze...
Gdzie One są? Jakoś nie widziałem, w prasie czy TV aby ktokolwiek z Nich stawał w Naszej obronie. A o to się rozchodzi z Tą ideą.
Owszem, to jest forum do dyskusji, lecz myślmy realnie. ..

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

rad wrote:Gdzie One są? Jakoś nie widziałem, w prasie czy TV aby ktokolwiek z Nich stawał w Naszej obronie.


https://www.google.co.uk/search?newwind ... 04&bih=927

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 26 Nov 2013, 12:50 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

ktosienka, czytaj z uwaga nic nie napisalam żebyś zakladała szkołe pisal to ktoś inny napisalam tylko że jak chcesz kogoś z wykształceniem pedagogicznym to można dzieci do szkoły zapisać i nie wiem czemu sie tak na to obruszyłaś

Dodano: -- 26 lis 2013, 13:53 --

a strone którą podała ktosienka mi niestety sie nie otwiera a wam?

Dodano: -- 26 lis 2013, 13:58 --

Ja osobiście też nie znam zadnej fundacji polonijnej broniących polaków w anglii ale chętnie je poznam
Jeśli zaś pomysł by taka organizację stworzyć to moze skoro kolega który sie oferowal zamilkł może spróbujmy zorganizować to sami
Im więcej głów będzie tym więcej pomysłów , mozemy spotkać sie u mnie w domu pomyśleć przedyskutować poszukać podpowiedzi itp
jak coś to piszcie
lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 26 Nov 2013, 12:59 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

ktosienka wrote:
rad wrote:Gdzie One są? Jakoś nie widziałem, w prasie czy TV aby ktokolwiek z Nich stawał w Naszej obronie.


https://www.google.co.uk/search?newwind ... 04&bih=927


Napiszę prostszym językiem. To że są, to wiem. Ale co One robią?
To było meritum mojego pytania.
Domyślam się, co mogą dla siebie robić, lecz mi chodzi, co dla Nas robią?

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
1

Raz jeszcze -trzymam kciuki za Wasz projekt,

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
1

Kolego rad kogo i przed czym mają bronić. Czy w UK Polakom dzieje się krzywda? Czy może dostali prawdopodobnie najlepszą możliwość poprawy jakości swojego życia? Czy to nie tak, ze niektórzy dostali palec, a chcieliby całą rękę. Nie jestem przeciwnikiem takiej organizacji, ale ciekawi mnie jakie miała by mieć konkretne cele. Może jakieś odniesienia do konkretnych sytuacji w przeszłości.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 26 Nov 2013, 21:26 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

mam37 wrote:a strone którą podała ktosienka mi niestety sie nie otwiera a wam?


Otwiera się.

lesny69, masz wyjaśnienie między innymi w pierwszym poście założyciela tematu. Także pisałem o Tym wcześniej.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

W pierwszym poscie jest napisane, że ktoś gdzieś, napisał coś o kimś. Żadnych konkretów. Pominę fakt, że nie wiadomo nawet o czym pisano. Warto się zastamowić kto to napisał. Jeśli artykuł znajduję się w codziennym brukowcu typu Sun to nawet nie warto na to zwracać uwagi tym bardziej reagować bo to tylko ich nakręci, a tam nie chodzi o przedstawienie tematu zgodnie z prawdą tylko narobienie szumu. To jest gazeta jak Fakt w Polsce.

Pisałeś o koledze który ma problem z córką w szkole, ale czy znasz szczegóły. Wiesz jakie kroki podjął, poza pouczeniem córki żeby "oddała" - swoja drogą bardzo rozsądne.

Zmierzam do tego, że największe problemy stwarzamy często my sami, i robimy do tego otoczkę jak to nie jesteśmy źle traktowani. Jakby tak każdy zrobił sobie rachunek sumienia, ile razy zrobił coś dla propagowania dobrego imienia polaków, a ile razy w myślach tylko bluzga na angoli uważając jaki to tempy naród brudasów i nierobów. Żaląc się wszyskim znajomym co go to znowu nie spotkało ze strony brytyjczyków, pakoli czy innych.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 27 Nov 2013, 09:09 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

lesny69, to ja do kolegi . co prawda pytanie było do rad ale myślę iż kolega się nie obrazi że ja odpowiem' . A więc jak dla mnie taka instytucja mogla by sie na przykład zająć pomocą dla Poalskich dzieci które uległy rasizmowi w szkołach. A więc przykład.
Moje 2 corki jak się tu przeprowadziłam (tu mówie o walsall) były atakowane przez inne dzieci z szkoły w tym kopane . wyzywane od polskich suk dziwek itp . rzucano w nie jedzeniem . i nie byl to problem tylko moich córeczek a i reszty Polskich dzieci w tej szkole a było ich około 8 osób. Szkola ze strachu przed ci..a ( bo nie byli to angole a ci..a) ignorowała problem . Byliśmy na kilku spotkaniach z dyrekcją . kilka razy na policji i NIC. Żadnej pomocy . Jedyne co zrobili to wypuszczali dzieci wcześniej przed końcem lekcji mówie wam Horror
Jedyne co mogłam zrobić to zabrać córki i przenieść do innej szkoły co też nei było łatwe . Szkola robiła mi problemy nie chciala wypuścić dzieci. Chciałam sprawę oddać do śadu bo mam listy do szkoły pisane , posiadam również nagrania z dyrekcją szkoły jak śmieją sie jak do nich mówię itp . Niestety koszt wniesienia sprawy do śądu jest ogromny do tego adwokaci chcą na swoje konto na dzień dobry 5000 tyś f plus kaucja do sądu 5000tyś od dziecka w razie przegranej . Nie stać mnie na to po prostu . Wiem że jakbym wygrała to dziewczynki dostały by odszkodowanie ja zwrot kaski ale trzeba najpierw mieć te 15000 tyś funtów . Myślę że gdyby istniała taka fundacja mogła by zając się tą sprawą . zająć się pomocą dzieciom polskim interweniować w takich przypadkach pomóc jakoś . A tak byłam z tym sama i zrobiłam tylko tyle że przeniosłam dziewczynki i teraz są szczęśliwe . ale kary i wniosków dla szkoły nie ma żadnych a szkoda . Bo może wtedy nie traktowali by naszych dzieci jak intruzów najbardziej mnie boli że to nie anglicy a ci..a ci którzy sami imigrowali .

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rad » 27 Nov 2013, 09:22 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

lesny69, bez urazy, lecz teraz to jest w Twoim wypadku szukanie dziury w całym. Przejrzyj wystąpienia Camerona, może zrozumiesz co miałem na myśli. Reprezentujesz typowego rodaka, który wszędzie widzi problem.
Przeczytaj posty na forum, odnośnie traktowania polaków, może zrozumiesz ideę takiej Instytucji. Albo lepiej i nie czytaj.
Pozdrawiam.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

A ja tak sobie mysle, ze sprawa jest bardzo sluszna, ale moze byc Wam trudno zbudowac cos konstruktywnego na bazie takiej ilosci negatywnych emocji jaka zdarzyla juz sie pojawic powyzej.
Organizacja ma z zalozenia walczyc ze sterotypami zwiazanymi z narodowoscia i rasizmem.
Niestety w wypowiedziach osob zainteresownych powolaniem do zycia tej organizacji sporo stereotypow i nagatywnych emocji wyplywajacych z rasizmu sie pojawia:

typowe angielskie zale

popatrz na twoich idolii (Brytyjczyków) ile wśród nich jest ignorantów, jak rośnie w siłę "angielski council" jak mają wszystko w d..zwłaszcza swoje dzieci.

Jak oddała czarnej, od razu podniósł się raban o rasizm,

Fakt, iż Polacy to cwaniaczki, i dupy wołowe, które nie potrafią się zorganizować. Pakole, i Hindusi, tak chętnie wyśmiewani, stają murem za swoimi,

Reprezentujesz typowego rodaka, który wszędzie widzi problem.

bo nie byli to angole a ci..a


Dzialalnosc organizacji , ktora ma bronic czyichs praw chyba powinna sie glownie opierac o PR
Z takimi pogladami i retoryka moze byc niezmiernie trudno zdzialac cos konstruktywnego.

Moim zdaniem jesli my Polacy chcemy aby nas szanowano sami musimy sie nauczyc szanowac zarowno siebie samych (innych Polakow) jak i inne narodowosci. A dopiero pozniej uswiadamiac innym, ze tez powinni dazyc nas szacunkiem...

Wczoraj przywolalam przyklad Zwiazku Polakow w UK i osoby Pana Pana Wiktora Moszczynskiego, ludzi, ktorzy z pelna duma z faktu ze sa Polakami umieja opowiadac o swojej Polskosci bez obrazania innych, badz budowania negatywnych stereotypow na temat innych mniejszosci etnicznych. Ludzie Ci reprezentuja moj kraj w sposob, ktorego nie musze sie wstydzic, a ktory jest dla mnie nawet powodem do dumy. Niemniej, ta organizacja ma dlugie tradycje i bazuje na wyksztalceniu i wieloletnim doswiadczeniu osob, ktore skupia.

Entuzjazmem mozna zdzialac wiele. Walesa na fali wlasnego entuzjazmu przez mur przeskoczyl, Lepper barykady stawial, ale w zetknieciu z powazna polityka nie bylo im zbyt lekko.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
5

To może najpierw odpowiem koledze rad

Proszę bardzo wypowiedź Camerona na temat polaków , imigrantów w wersji oryginalnej oraz interpretacja po polsku:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... meron.html

http://www.polishexpr...../art,dono ... ,7176.html

Czy widzisz w tym cokolwiek negatywnego? Bo mi się wydaję, że wręcz przeciwnie mówi On o tym, że młodzi Brytyjczycy nie są w stanie konkurować z Polakami. To im brakuje edukacji, a nie odwrotnie. Owszem stwierdza, że tak nie może być ale to chyba logiczne.

mam37 Są takie organizacje które mogły by pomóc w Twojej sytuacji. Super, że jako jedyna podałaś konkretny przykład. Czy próbowałaś w CBA? Oni też często kierują do organizacji ściśle zajmujących się danym problemem. przykłady:

http://www.srtrc.org/

http://diana-award.org.uk/anti-bullying

http://www.bullying.co.uk/

ktosienka wrote:Moim zdaniem jesli my Polacy chcemy aby nas szanowano sami musimy sie nauczyc szanowac zarowno siebie samych (innych Polakow) jak i inne narodowosci. A dopiero pozniej uswiadamiac innym, ze tez powinni dazyc nas szacunkiem...


To jest według mnie sedno sprawy.
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
4

FemalePostNapisane by mam37 » 28 Nov 2013, 08:04 Re: Brak organizacji broniacej polskich spraw w UK

lesny69, tak byłam w CAB niestety po za napisaniem listu do szkoły nic innego nie mogli bądz nie potrafili zrobić . Ale to już było i jakoś się z tym pogodziliśmy teraz dziewczynki są szczęśliwe . Integracja nas na obczyżnie jest ważna , ale jak szanować innych jak nie szanują nas ? Przecież ta zawiść skądś się bierze ,jestem tu żyje tu i nic więcej mi do szczęścia nie jest potrzebne jak święty spokój a nie potyczki z różnymi narodowościami.
Osobiście nie spotkalam się z agresją w moim kierunku , prócz incydentu w szkole , tyle tylko że to dzieci a dzieci wiadomo jakie są potrafią być okrutne i bardzo szczere .
pozdrawiam

Dodano: -- 28 lis 2013, 09:05 --

a za linki koledze dziękuję przejże i poczytam co tam piszą :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK