Kanalami po Birmingham :)

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by stillinback » 15 Jul 2013, 12:33 Kanalami po Birmingham :)

Siemka.

Chcialam sie Was zapytac, czy moze korzystaliscie z mozliwosci przeplyniecia sie kanalami Bham. Kiedys widzialam staly (nie wiem jak to nazwac :P ) statki, promy. Nie wiem tylko czy sa takie "rejsy" :) ile kosztuja, no i przede wszystkim czy warto? Mam nadzieje, ze pogoda sie utrzyma przez jeszcze najblizsze 3 tygodnie ;) 2-5 sierpnia przyjezdzaja rodzice i chcialabym cos fajnego zorganizowac :) a nie spacery po Bull Ringu :P
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 15 Jul 2013, 15:41 Re: Kanalami po Birmingham :)

Jak przejdziesz przez budynek filharmonii (ten przy bibliotece) to tam "stacjonują" barki wycieczkowe, tam sie kupuje bilety itd.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ps » 15 Jul 2013, 16:47 Re: Kanalami po Birmingham :)

korzystalem kiedys z takiego rejsu...trwal ok 1-1.5 i byl bardzo przyjemny....taka przyjazna lodka wygodne siedzenia, mozliwosc robienia zdjec lub filmowania...jezeli chodzi o widoki to wiekszosc to roslinnosc jakies stare budynki..troszke widokow w miescie...moze zrobic wrazenie a szczegolnie na osobach przyjezdnych...w sumie polecam...
tak jak napisal kolega jak przejdziesz filiharmonie to stoja zazwyczaj dwie lajby....

Dodano: -- 15 lip 2013, o 16:56 --

jezeli posiadacie jakis transport typu np auto :grin: to polecam wypad do LICHFIELD, niewielkie urokliwe miasteczko a polecam obejrzenie miejscowej katedry ktora swoja wielkoscia robi wrazenie..
mozna trafic na koncert choru...myslalem ze nudnawy bedzie ale w atmosferze katedry milo bylo posluchac...na miejscu jest niedrogi parking...
aha i w miasteczku jest kilka b. starych zabytkowych kamienic-budynkow...i bardzo fajna lodziarnia...na glownym pasazu....
polecam
User avatar
ps
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 25 Nov 2007, 16:33
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
2

FemalePostNapisane by stillinback » 15 Jul 2013, 21:23 Re: Kanalami po Birmingham :)

Super! Dzieki wielkie za informacje, a pamietasz moze ile kosztowal taki rejsik? :D
Ja zaplanowalam tez wypad do Coventry do tego muzeum ze starymi autami ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ps » 15 Jul 2013, 22:12 Re: Kanalami po Birmingham :)

sorki nie pamietam ile kosztowaly jedna byla drozsza druga wieksza tansza....cos ok.6-8 funiakow...
museum w coventry jest b. fajne wlasciwie dla kazdego..jest bezplatne.
polecam museum RAF-u (samoloty) ekspozycja na zewnatrz na plycie lotniska i w hangarach..eksponaty z 2-giej wojny i nowsze oraz starsze tez bezplatne.
adres; Crosford Shropshire TF11 8UP ok 27 mil autem lub kolejka...
milego zwiedzania i podziwiania :lol:
User avatar
ps
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 25 Nov 2007, 16:33
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 16 Jul 2013, 13:11 Re: Kanalami po Birmingham :)

Super!! Dzieki za info :) Teraz tylko czekac na gosci :)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
3

MalePostNapisane by K4mi1 » 16 Jul 2013, 16:04 Re: Kanalami po Birmingham :)

Jakiś czas temu byłem z rodziną. Jak pogoda jest ładna to przyjemna, prosta wycieczka. Jeśli wybrać się w tygodniu to cała barka dla siebie.
http://www.sherbornewharf.co.uk/trips.html - wszystko jest opisane.

K4mi1
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Age: 33
Joined: 20 Oct 2012, 21:47
Location: Bham/Walsall
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 Jul 2013, 17:09 Re: Kanalami po Birmingham :)

ps wrote:(...)
polecam muZeum RAF-u (samoloty) ekspozycja na zewnatrz na plycie lotniska i w hangarach..eksponaty z 2-giej wojny i nowsze oraz starsze tez bezplatne.
adres; Crosford Shropshire TF11 8UP ok 27 mil autem lub kolejka...
(...)

Dla przyzwoitości powinieneś dodać, że owszem muzeum jest bezpłatne, ale parking dla samochodu już nie.
O ile pamiętam to jest 3 funty do 2h i 5 powyżej 2h. I te 2h to jest niewystarczająca ilość czasu :) chyba, że chce się przelecieć przez 4 hale z predkościa naddźwiękową :D Polecam od razu wykupić ten bilet na cały dzień - nigdzie sie nie musicie wtedy śpieszyć, jak cos zainteresuje albo będziecie chcieli posiedzieć przy kawce/ciasteczkach, albo weźmiecie sobie koszyk i zrobicie piknik na trawce :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ps » 16 Jul 2013, 17:36 Re: Kanalami po Birmingham :)

AdamBoltryk wrote:
ps wrote:(...)
polecam muZeum RAF-u (samoloty) ekspozycja na zewnatrz na plycie lotniska i w hangarach..eksponaty z 2-giej wojny i nowsze oraz starsze tez bezplatne.
adres; Crosford Shropshire TF11 8UP ok 27 mil autem lub kolejka...
(...)

Dla przyzwoitości powinieneś dodać, że owszem muzeum jest bezpłatne, ale parking dla samochodu już nie.
O ile pamiętam to jest 3 funty do 2h i 5 powyżej 2h. I te 2h to jest niewystarczająca ilość czasu :) chyba, że chce się przelecieć przez 4 hale z predkościa naddźwiękową :D Polecam od razu wykupić ten bilet na cały dzień - nigdzie sie nie musicie wtedy śpieszyć, jak cos zainteresuje albo będziecie chcieli posiedzieć przy kawce/ciasteczkach, albo weźmiecie sobie koszyk i zrobicie piknik na trawce :)

Pozdrawiam


dla twojej satysfakcji to s zamiast z to tak dla tego zebys sie zainteresowal...i poprawil..hahaha...a tak naprawde to taki kaprys moze makaronizm....poprostu tak lubie...pozatym museum mi sie bardziej podoba to tak zwraca na siebie uwage....

co do parkingu bylem tam dwukrotnie i to bylo dwa i wczesniej lat temu i byl parking bezplatny
teraz owszem jest platny
Parking fees are:
0-3 Hours - £2.50 per car
3-8 Hours - £3.50 per car

3-8 godzin chyba wystarczy???
sorki nie sprawdzilem...zmieniaja sie rozne okolicznosci....
ale chyba kazdego stac na niewielka oplate skoro wybiera sie do muzeum( :lol: ) ktore jest gratis...no i tyle eksponatow....

ps:AdasiuBoltryku nie wypada tak ciagle kogos poprawiac....to nie ladnie...to jest forum uzytkowe..to nie jest jakies rzadowe wazne forum...ludzie pochodza z roznych srodowisk, spolecznosci i jak swiat swiatem beda popelniac literowki i bledy....owszem kiedy masz sprawdzone info to milo ze sie udzielasz....
pozdrawiam....zimno bo jest upalnie...
szklanka zimnej wody dobrze nam obydwu zrobi..... :P
User avatar
ps
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 25 Nov 2007, 16:33
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
1

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 17 Jul 2013, 10:17 Re: Kanalami po Birmingham :)

ps wrote:co do parkingu bylem tam dwukrotnie i to bylo dwa i wczesniej lat temu i byl parking bezplatny
teraz owszem jest platny

Byłem rok temu i dwa lata temu i 4 też a pierwszy raz 5 czy 6 i zawsze był płatny

Pozdrawiam

PS. ps Nie cierpię "polangliszu". Nie lubię braku szacunku do rozmówcy. Nie znoszę wyimaginowanych wszelkiej maści dys-. I jak słusznie zauważyłeś jest to forum użytkowe i nie obowiązuje mnie język urzędowy i politycznie poprawny. Więc będę poprawiał i krytykował kiedy tylko mi przyjdzie ochota.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by ps » 17 Jul 2013, 14:38 Re: Kanalami po Birmingham :)

AdamBoltryk wrote:
ps wrote:co do parkingu bylem tam dwukrotnie i to bylo dwa i wczesniej lat temu i byl parking bezplatny
teraz owszem jest platny

Byłem rok temu i dwa lata temu i 4 też a pierwszy raz 5 czy 6 i zawsze był płatny

Pozdrawiam

PS. ps Nie cierpię "polangliszu". Nie lubię braku szacunku do rozmówcy. Nie znoszę wyimaginowanych wszelkiej maści dys-. I jak słusznie zauważyłeś jest to forum użytkowe i nie obowiązuje mnie język urzędowy i politycznie poprawny. Więc będę poprawiał i krytykował kiedy tylko mi przyjdzie ochota.


powodzenia....
z wyrazami szacunku
dla rozmowcy
User avatar
ps
Raczkujący
 
 
Posts: 83
Joined: 25 Nov 2007, 16:33
Location: Birmingham
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0


Return to HYDE PARK