Mamy tu już małą Polskę?

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

MalePostNapisane by Arek2 » 30 Mar 2013, 19:10 Mamy tu już małą Polskę?

Mamy polskie sklepy, polskiego dentystę, polskie półki w supermarketach. Mamy sklepy z polskimi odżywkami dla kulturystów, jest polskie przedszkole, polski fryzjer. Mogę przez neta zamówić sobie polskie książki od mieszczącej się w UK firmy.

Czy myślicie, że mamy tu już dostępne wszystko co trzeba? Czy mamy już "małą Polskę" w UK? Czy czegoś polskiego wam tu jeszcze brakuje? Jakiegoś towaru, jakiejś usługi?

Arek2
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 29 Oct 2012, 18:52
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fiodor » 30 Mar 2013, 19:34 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Brakuje mi polskiego rozwoju sportowego. Można niby trenować jakąś siatkówkę, ale czy każdy gra w siatkę? Nie.
Przydałoby się rozwinięcie sportu w większej ilości dziedzin sportowych.
A dla mnie sporty walki z polskim trenerem.
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lesny69 » 30 Mar 2013, 20:40 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Niestety mamy też sporo polskiego chamstwa, prostactwa, oszustw zarówno skierowanych w samych polaków jak i w społeczeństwo angielskie. Osobiście uważam, że brakuje przede wszystkim chęci do integracji czy nawet takiego minimum jak nauki języka angielskiego.

Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;)

Pozdrawiam
User avatar
lesny69
Rozeznany
 
 
Posts: 125
Age: 35
Joined: 27 Aug 2012, 06:47
Location: Quinton
Reputation point: 43
Pokojowy
Top
11

FemalePostNapisane by ona79 » 30 Mar 2013, 20:44 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Czego mi brakuje?.Normalnych ludzi,myślących podobnie jak ja :D .Zacytuję Ci moją córkę,miała wtedy 6 lat.Byłyśmy na zakupach,w koło rozmowy po polsku,moja córka powiedziała"mamo są dwie Polski,jedna jest tutaj a druga tam gdzie latamy".

ona79
Raczkujący
 
 
Posts: 93
Joined: 22 Dec 2011, 21:41
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Mar 2013, 21:02 Re: Mamy tu już małą Polskę?

No cóż. Mamy dwie Polski" niestety obie są obok nas. ONA79 Masz mądrą córeczkę. Moja córka zaczęła zauważać kiedy przyznać się że mówi po Polsku a kiedy nie. Prawda jest jedna że nawyki wyniesione z Ojczyzny przenosi się na obcy grunt i niestety sprawdzają się one doskonale. Między innymi nieufność, bo nie wyobrażam sobie zaprosić nowo poznanej osoby od razu na grilla czy też do domu. Co do integracji to kultywuje się dwa hasła" nie chce mi się" lub też " wolność Tomku w Swoim domku". Ale na szczęście są też ludzi bardziej otwarci na aktywność i spotkania co w statystyce bilans wyrównuje się do zera :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 31 Mar 2013, 01:17 Re: Mamy tu już małą Polskę?

No dobra. Tylko marudzimy, jacy to Polacy nie sa :P ale nie o tym mowa rzecz oczywista.

Mi tutaj brakuje dobrego polskiego miesa, zeberek... Wiem, jest wiele rzeznikow i w ogole, ale to nie to samo ;) ogolnie akurat tylko to mi sie nasunelo na mysl, ale pewnie w trakcie rozwijania tematu, cos sie przypomni ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Arek2 » 31 Mar 2013, 09:26 Re: Mamy tu już małą Polskę?

No właśnie o takie rzeczy mi chodziło jak Stillinback napisał/a... polskie produkty, usługi, itd.
Ale to ciekawa obserwacja, że każdy temat może się raptem zmienić w narzekanie na "polactwo" :)

Arek2
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 29 Oct 2012, 18:52
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by stillinback » 31 Mar 2013, 09:42 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Napisala ;) Bo Polacy to taki narod, co narzekaja na wszystko co sie da ;)
This board requires you to be registered and logged-in before you can view hidden messages
User avatar
stillinback
Rozeznany
 
 
Posts: 243
Joined: 24 Oct 2012, 15:52
Location: Walsall/Wlkp
Reputation point: 13
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 31 Mar 2013, 09:45 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Arek2, bo oprócz tych wymienionych przez ciebie rzeczy mamy tutaj także przyniesioną z kraju skłonność do psioczenia na wszystko i wszystkich. Za tym akurat wcale nie tęsknię ;) Zresztą za Polską także nie tęsknię co niektórych rodaków może oburzyć. Bez polskich sklepów, dentystów itd potrafię się obyć. Jedynie wspomniane przez kogoś polskie książki mnie interesują i zamawiam je w księgarni internetowej. Jestem dumna z polskiej historii i kultury, ale angielski naród też ma się czym poszczycić w tym względzie. Moje dzieci zawsze będą mówiły po polsku co nie znaczy, że nie będziemy się integrować. Żyjemy tutaj na dobre i złe, więc poznanie i zrozumienie wielokulturowego społeczeństwa angielskiego jest dla nas konieczne. Pozdrawiam :grin:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by boszka » 31 Mar 2013, 10:13 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Hej . Najbardziej brak mi moich znajomych , przyjaciół. Których zostawiłam w Polsce. Do wszystkiego mogę się przyzwyczaić, ale do braku towarzystwa nie,nie,nie i nie. :cry:

boszka
Raczkujący
 
 
Posts: 94
Joined: 6 Jan 2013, 11:54
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Arek2 » 31 Mar 2013, 10:28 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Ja nie mówię żeby nie narzekać czy krytykować - jak jest za co to nawet trzeba - ale tutaj akurat pytam o co innego :)

Arek2
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 29 Oct 2012, 18:52
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 31 Mar 2013, 11:12 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Mamy : Polskie sklepy(mięsne też) ,apteki ,księgarnie, taksówki,solarium ,fryzjerów,kosmetyczki,masażystki, przedszkola, szkółki,biura porad,fotografów,firmy budowlane, hurtownie alkoholi,spożywcze,materiałów budowlanych, meble z polski, ubrania , kościoły,restauracje,filmy w kinach, polskich instruktorów fitnes,nauki jazdy, polskich trenerów,dom kultury,salę królestwa, odżywki dla sportowców,biura podrózy, transfery pieniędzy,tłumaczy ,prawników,księgowych,agencje pracy,nieruchomości,agencje towarzyską,kurierów,ubezpieczycieli, mechaników, forum,kasjera w lidlu,możliwość kupna polskiej tv ,dekoderów,jest też sporo polskich dealerów, gangi ... Czego chcieć więcej ?
Faktycznie najbardziej brakuje dawnych dobrych czasów... Ale to już było i nie wróci wiecej ....
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by niemka » 31 Mar 2013, 13:18 Re: Mamy tu już małą Polskę?

najgorsze sa polskie dyskoteki. bylam raz i nigdy wiecej! czasem sie za nas wstydze...

niemka
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 31 Mar 2013, 12:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fiodor » 1 Apr 2013, 16:12 Re: Mamy tu już małą Polskę?

Mnie denerwuje, że Polacy którzy przyjechali tutaj za lepszym życiem chodzą i żebrzą od innych na alkohol mówiąc o dzieciach
Z lewej ręki zabijam, a prawej ręki sam się boje.
User avatar
Fiodor
Rozeznany
 
 
Posts: 101
Joined: 6 Aug 2012, 00:06
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 1 Apr 2013, 16:27 Re: Mamy tu już małą Polskę?

mnie rozwalają Polaczki którzy siedzą tu po kilka lat i mimo urządzonego domu wprost z "ikei" która to w PL była dla niektórych droga i markowa, tak naprawdę o Wielkiej Brytanii nie wiedzą nic. Wciąż udzielają rad innym i rąbią tyłki na lewo i prawo. żenada, z nawyków co niektórych się nie wyleczy
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK