Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym

FemalePostNapisane by Jaga S » 3 Mar 2013, 09:42 Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Witam,
Siedze sobie w domu i sie nudze. Wymyslilam nowy temat. Mieszkaliscie przed przyjazdem do Birmingham gdzies jeszcze zagranica, jak tak to gdzie? Jak sie tam zylo i czemu przeprowadziliscie sie tutaj?
Ja mieszkalam i Irlandii rok, ucieklam bo pogoda byla dla mnie straszna, mloda bylam i glupia wtedy. Troche pozniej w Grecji raj na ziemi, no ale sytuacja z praca i ten straszny kryzys, do tego potworna korupcja i wszystko na czarno wypedzilo mnie takze stamtad. Kiedys tam wroce to wiem...
Nastepnie w Amsterdamie ale to byl tylko kontrakt na pol roku. Pewnie zostalabym tam dalej, bo szukalam dosc dlugo kolejnej pracy, ale sytuacja doprowadzila do tego ze teraz jestesmy tu. Tam w Holandii poznalam mojego J. Jako ze jest on Anglikiem a zaszlam w ciaze postanowilismy przeprowadzic sie tu do jego rodzinnego kraju i tak znalezlismy sie w Birmingham. Do Polski nie mam do czego wracac ale tesknie za pogoda i piekna polska przyroda, choc paradoksalnie jestem z wielkiego miasta. A jak to bylo z wami?

Dodano: -- 3 mar 2013, 15:13 --

Oj chyba nikt tu nie mieszkal wczesniej zagranica, nie trafilam z tematem chyba...

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joannanobig5 » 3 Mar 2013, 16:26 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

ja rok mieszkalam w Amsterdamie :)
pracowalam w hotelu
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 17 Jun 2012, 15:06
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Jaga S » 3 Mar 2013, 16:35 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Amsterdam bardzo ladne miasto , nie to co tutaj niestety... Jak dla mnie oczywiscie. Nie obrazac sie! To co Cie sprowadzilo do Birmingham? Ja tez pracowalam w hotelu jako kucharz :D Niestety nie przedluzyli mi kontraktu.. Kierownictwo sie zmienilo i chyba nie chcialo juz praciwnikow przez agencje. A moja agencja jako nowa prace zaproponowala mi housekeeping, niestety wymieklam po jednym dniu.. Nie moj zawod po prostu. Pozniej zalowalam bo zadnej pracy nie moglam znalesc tam

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by joannanobig5 » 3 Mar 2013, 18:40 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

ja robilam na houskeepingu i wymieklam po roku
niewdzieczna praca, na akord,stawka minimalna, wyscig szczurow i atmosfera nie do zniesienia
teraz mam dalej do rodzicow ale reszta zdecydowanie na plus
Amsterdam piekne miasto, to fakt. szczegolnie interesujace wieczorem :)
NIE PLACZ Z POWODU FACETA - MAKIJAZ WAZNIEJSZY! DON'T CRY BECAUSE OF MEN - MAKE-UP IS MORE IMPORTANT!

joannanobig5
Początkujący
 
 
Posts: 40
Joined: 17 Jun 2012, 15:06
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 3 Mar 2013, 22:12 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Ja byłem kilka razy w Holandii, w sumie kilka miesięcy. Niestety, "etyka" i tempo pracy w tamtym kraju odrzuciło mnie zupełnie, z moich doświadczeń masakra ;). Dziewczyny mają ciekawą urodę. Strasznie dużo wysokich osób, mam 178cm, czyli przeciętnie, ale tam się czułem jak ostatni konus. Fajne rowery, skutery i samochody, oldschool ;)
Byłem też w Irlandii 2 miesiące. Teraz tam nie ma pracy zupełnie, więc miejsca nie zagrzałem. Przypomina Anglię, ale jest trochę bardziej kontynentalna niż Anglia, jeśli chodzi o architekturę. Czyli nie tylko parszywe szeregowce, ale i ładne domki. Piękne krajobrazy. Niezrozumiałe akcenty :)
To w przerwie dwuletniej od Birmingham zaliczyłem te kraje. No i wróciłem z powrotem na stary śmietnik Midlands :)
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Jaga S » 3 Mar 2013, 22:52 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

-eMPe-, co z ta etyka i tempem pracy nie tak w Holandii?
Irlandia bardzo mi sie podoba w porownaniu z tutaj... W jakim miescie byles?

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 3 Mar 2013, 23:00 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

ja bylam w Goudzie w holandii , fajna mala miescinka :)
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by -eMPe- » 4 Mar 2013, 10:08 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Jaga S wrote:-eMPe-, co z ta etyka i tempem pracy nie tak w Holandii?
Irlandia bardzo mi sie podoba w porownaniu z tutaj... W jakim miescie byles?

Mieszkalem w Carrick on Shannon. Gdyby w Irlandii byla praca to chetnie bym tam zamieszkal :-)
A w Holandii trafialem na same obozy pracy z narkomanami i pijakami. Normy wysrobowane tak ze pracujacy po kilka lat mieli z osiagnieciem ich problemy. Ale Holandia przyjemnie wyglada i pewnie niezle sie zyje gdy sie ma normalna prace.
Image

-eMPe-
Rozeznany
 
 
Posts: 156
Joined: 23 Jan 2008, 20:09
Reputation point: 19
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Jaga S » 4 Mar 2013, 10:25 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Nom Holandia bardzo ladna zgadzam sie. To przykro ze tak trafiles. Ja mialam fajna prace i niezle sie zylo, jeszcze w Amsterdamie :D fajnie sie zylo do puki praca byla...
Co do Irlandii to ja mieszkalam w Galway, piekne turystyczne miasteczko ponad rok, pewnie znasz, na zachodzie Irlandii. Wtedy gdy tam mieszkalam nie podobalo mi sie, tesknilam za Polska. Teraz wspominam z nostalgia. Piekna ta Irlandia jest, tylko pogoda jeszcze gorsza iz tu... :/

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by StepByStep » 4 Mar 2013, 18:43 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Jaga S wrote:Piekna ta Irlandia jest, tylko pogoda jeszcze gorsza iz tu...


To może być jeszcze gorzej niż tutaj?! ;)

Ja przed przyjazdem do UK przez pół roku mieszkałam w Pradze-pracowałam jako wolontariusz w ośrodku szkolenia psów dla ludzi niewidomych. Nie zajmowałam się szkoleniem tylko psami czyli od karmienia, wyprowadzania ich na spacery, na sprzątaniu kończąc. Uwielbiam język czeski, praca była ciekawym doświadczeniem, a Praga jest cudowna! :D
nie jestem idealna, ale idealnie sobie z tym radze :)
User avatar
StepByStep
Rozeznany
 
 
Posts: 159
Age: 37
Joined: 6 Jan 2008, 14:18
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 4 Mar 2013, 19:16 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Ja w niemckraju w Hannoverze ale to daaawno temu było - jeszcze uczniakiem byłem i tam do szkoły sobie językowej uczęszczałem i pracowałem. Chętnie bym wtedy został bo fajne miacho, ale mi się wiza i pozwolenie na pracę skończyło i trza było zmykać. Teraz wiza to nie problem, ale weź i się znowu zaczep od zera ;/
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Jaga S » 4 Mar 2013, 19:29 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

StepByStep, super uwielbiam zwierzeta ja robilam cos podobnego w Polsce przez chwile. Ale mialam wtedy 16lat. Moim marzeniem zawsze bylo pracowac ze zwierzetami. Niestety ciezko bez wyksztalcenia kierunkowego znalesc prace przy zwierzetach za pieniadze. Jako wolontariusz niestety nie zabardzo chce pracowac, bo po prostu potrzebuje kasy aby zyc... :(
W Pradze nigdy nie bylam, ale slyszalam ze piekne miasto.
Co do pogody tutaj to ja wiem tylko ze slyszenia ze jest niezbyt. Za krotko tu jestem aby porownac .
W Irlandii byla totalna porazka. Tam gdzie mieszkalam w Galway padalo chyba 300dni w roku. A w zimie jak wiatr zawial z deszczem to nic tylko wiadro na glowe ubrac hehhe, parasol polamie a kaptur nic nie da bo pada w poziomie. I fale na jezdni, ktore wiatr robil z wody jak na morzu. Heh ale 65 dni w roku sloneczko ;)

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by zamioculcas7 » 4 Mar 2013, 21:18 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Hej. Ja tez przez jakis czas pomieszkiwalam w Irl. Wtedy akurat pogoda byla cudowna. Piekne lato. No i jeszcze do Austrii mnie zawialo na troche. Ale nie ma to ja Birmingham ;)

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 10 Jul 2012, 13:44
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Jaga S » 5 Mar 2013, 00:19 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

zamioculcas7, a gdzie mieszkalas w Irlandii? Ja jak tam bylam wtedy, lata nie bylo wcale :/ a przed kolejnym obawiajac sie ze tez wcale lata nie bedzie ucieklam do pl. Nie jestem pewna czy to prawda ale kiedys gdzies wyczytalam ze to moje Galway gdzie mieszkalam mialo najwieksza amplitude opadow rocznie na cala Irlandie, albo moze na wszystkie miasta w irl. Urocze miasteczko ale podla pogoda. Moze tez na kiepski rok trafilam...

Jaga S
Rozeznany
 
 
Posts: 105
Joined: 2 Nov 2012, 08:17
Reputation point: 8
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 5 Mar 2013, 13:24 Re: Gdzie mieszkaliscie zagranica poza UK

Ja kiedyś mieszkałem 3 miesiące w Austri koło Wels w takiej małej wiosce moj tato tam pracował i załatwił z szefem, ze tez tam pracowałem najpierw miesiąc na praktyce potem dwa na wakacjach tato robił konstrukcje roznych hali z metalu ja je malowalem przewozilem wózkiem wiekowym itp czasem jezdzilismy na montaż. Fajnie bylo strasznie fajne są takie małe austrujackie wioseczki.
Ktos tu pisał, ze mieszkał kiedyś w Czechach ja mieszkam 20 km od granicy czesko polskiej bardzo lubię czeska kuchnie dlatego jeszcze jak mieszkałem w Polsce czesto jezdzilismy na obiady do czeskich restauracji Czesi maja śmieszny język. Poza tym Polascy sie z nich często nabijaja a wydaje mi sie ze jako naród są dużo madrzejsci od nas.

Guest
 
 
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK

cron