REZYDENTURA EEA1 tymczasowa po 12 miesiacach pytania

Luźniejsze tematy, ogólne dyskusje, rozmowy o wszystkim i o niczym
****REZYDENTURA EEA1 (TYMCZASOWA PO 1 2MIESIACACH) PYATNIA

mieszkam w UK 4 lata Potrzebuje rezydenta tymczasowego (EEA1) lub EEA3(5LAT) do banku, ktory wymaga jeden z nich, nie moge otrzymac rezydenta slalego dlatego tez chcialabym zalatwic sobie rezydenta tymczasowego EEA1. mam do was kilka pytanie, niestety informacje dostepne w home office nie posadaja na nie odpowiedzi, nawet forlumrza nie mowi wszystkiego

napiszczie, jesli znacie jakies odpowiedzi na moje pytanie - dzieki

- czy rezydenta tymczasowego po 12m pobutu w UK, moge ubiegac w tym momencie, jesli przebywam tu juz 4 lata?
- na ile wydaja takiego rezydenta czasowego ,ile jest wazny?
-co taki rezydent tymczasowy daje mi?
- ile sie czeka i jaki jest koszt?
czy ktos z was otrzymal takieiego EEA1 po roku 2011 i 2012?

lad27
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 24 Jan 2013, 20:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Mogę tylko zapytać dlaczego bank wymaga czegoś czego nie masz obowiązku i potrzeby posiadać?
Obydwa dokumenty dedykowane są głównie dla ludzi z poza UE.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

bo bank potrzebuje jako potwirdzenie wiarygodnosci jaka kolaiwek rezydenture a rezydentura 5 lat stala jeszcze za wczesnie na nia dlatego pytam o tymczasowa

lad27
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 24 Jan 2013, 20:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

lad27, ale do czego im takie potwierdzenie wiarygodności i co to za bank? Nigdy nie słyszałam żeby jakiś bank wymagał takich dokumentów.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Jak zwykle wszyscy zadaja pytania po co a nie odpowiadaja na Twoje hehe. To rzeczywiscie dziwne ze bank cos takiego chce ja robilam rezydenture ta tymczasowa dawno temu bo chyba bedzie 5 lat ale z tego co pammietam to wypelniasz folmularz dorzucasz do niego pay sllipy z calego roku przepracowanego i paszport i wysylasz. Najpierw odesla paszport a pozniej payslipy i ksiazeczke rezydenta. Za to sie nie placi no chyba ze sie teraz cos zmienilo. A czekalam na to pamietam 4 tygodnie.
Pozdrawiam
Wole być szczera i bezczelna, niż miła i zakłamana :)
User avatar
sandru$
Rozeznany
 
 
Posts: 120
Joined: 13 Oct 2008, 19:35
Reputation point: 20
Pokojowy
Top
1

Co to za bank jest ? Rezydentura do czego im to potrzebne dobre ... Moze jeszcze poprosza Cie o wyrobienie paszporu Angielskiego...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

A nie masz wyrobionego papieru z Home Office WRS ? Jeszcze 4lata temu to był obowiązek jak się pracowało, a jest to jakiś dowód rezydentury...
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

"- czy rezydenta tymczasowego po 12m pobytu w UK, mogę obiegać w tym momencie, jeśli przebywam tu już 4 lata?"

Tak. Od 30 kwietnia 2011 ten dokument nazywa się registration certificate (formularz EEA1) i możemy ubiegać się o niego kiedykolwiek (nie musimy już czekać 12 miesięcy).

"- na ile wydaja takiego rezydenta czasowego ,ile jest ważny?"

Tak długo jak będziesz spełniał warunki bycia rezydentem.

"-co taki rezydent tymczasowy daje mi?"

Tylko potwierdza na piśmie że jesteś rezydentem.

"- ile się czeka i jaki jest koszt?"

Jeśli wyślesz formularz pocztą termin jest określony tylko jako "do 6 miesięcy", zwykle jest to od kilku tygodni do dwóch miesięcy. Jeśli zgłosisz się tam osobiście (Croydon) to zwykle załatwiają to w tym samym dniu (musisz się omówić na spotkanie około dwa miesiące wcześniej).
Registration certificate jest bezpłatny.

Magnus
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 12 Oct 2012, 14:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

jak dobrze rozumiem to trzeba wysłać paszport, zdjecia, payslipy z roku czasu i cos jeszcze? gube sie ciut ciut a czy zamiast paszportu mozna wysla dowod?

Mati89
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 26 Jul 2011, 10:32
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Formularz EEA1 wydrukujesz z internetu, a wnim napisane jest jakie dokumenty musisz wyslac. Jak go znalezc?
W google wpisz- UK Boarder Agency
kiedy otworzysz strone UK Boarder Agency to wpisz w search- EEA1 form
czytaj dokladnie i na koncu jest link do
how to apply for residence
kliknij na pdf EEA1

GIWI
Rozeznany
 
 
Posts: 179
Joined: 27 Aug 2011, 18:01
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Mati89 wrote:jak dobrze rozumiem to trzeba wysłać paszport, zdjecia, payslipy z roku czasu i cos jeszcze? gube sie ciut ciut a czy zamiast paszportu mozna wysla dowod?


Jeśli jesteś osobą pracującą to wysyłasz:
Formularz EEA1 z podpisaną deklaracją od pracodawcy o twoim zatrudnieniu.
Dwa zdjęcia.
Paszport albo dowód osobisty.
Umowę o pracę albo ostatni payslip.

Po 30 kwietnia 2011 już nie trzeba wysyłać payslipów z całego roku.

Magnus
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 12 Oct 2012, 14:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

może palne bzdurę ale czy bank nie prosił Cie może o potwierdzenie adresu zamieszkania? wystarczy jakiś rachunek, pay-slip na Twój adres (oraz oczywiście imię i nazwisko) a jako ze jesteś obywatelka Unii Europejskiej stajesz się automatycznie rezydentka w wielkiej brytanii kiedy tu przyjeżdżasz i rejestrujesz się w council'u. Nie wiem może bank nie zczaił że jesteś z unii moze warto im o tym 'napomsknąć':>

mjk86
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 23 Jan 2013, 05:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Niestety, bycie obywatelem Unii Europejskiej nie jest równoznaczne z byciem rezydentem. Żeby utrzymać status rezydenta trzy miesiące po przyjeździe musisz zaliczać się do jednej z tych grup:

Pracownik
Zarejestrowany bezrobotny
Student
Ekonomicznie niezależny (milioner :) )
Emeryt
Rencista (renta z UK)

Albo być członkiem rodziny kogoś z powyższych grup.

Magnus
Początkujący
 
 
Posts: 48
Joined: 12 Oct 2012, 14:17
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

a do jakiego banku to potrzebujesz i po co to bankowi

artur82
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 27 Apr 2011, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Ja robilam rezydenture 2 lata temu. Znalazłam ta forme w pdf pliku i sciagnelam z internetu. Musisz dołączyć swoje zdjecia i musisz udowodnić, ze przepracowane zostały 3 lata od momentu złożenia . Nie powinno być przerwy między zatrudnieniami. Musisz wysłać im oryginalne papiery czyli payslipy, listy od pracodawcy, P60 albo P45.

fili88
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 7 Jan 2013, 18:57
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to HYDE PARK