Energia słoneczna

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MalePostNapisane by jaarecki » 24 May 2014, 14:14 Energia słoneczna

Witam wszystkich. Nie wiem czy temat paneli słonecznych był przedstawiany na forum.
Moje pytanie brzmi czy warto w to wchodzić i montować panele swłoneczne? Z prezentacji , która odbyła się u mnie w domu wychodzi że warto, ale chce poznać opinię innych uzytkowników.
Zamierzamy kupić panele Sharp w firmie SOLARLEC. Czy ktoś z forumowiczów ma u siebie zainstalowane takie panele? Czy ktoś spotkał sie już z tą firmą, jeżeli tak to jakie ma opinie?

jaarecki
Raczkujący
 
 
Posts: 62
Joined: 4 Jul 2009, 16:39
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lolcia1998 » 25 May 2014, 09:26 Re: Energia słoneczna

z ekonomicznych wzgledow Tak. Prad za darmo a reszte odbiera administrator, ale i tu mamy pare roznych za i przeciw. Stan dachu jezeli jest nowy ok mamy spokoj na 10 lat,jezeli stary-i tu jest problem nacisk standardowych 9 paneli to ok 650kg na jedna strone dachu,po uplywie paru miesiecy nastepuja pekniecia scian, kominow,gasiorow szczytowych dachu.Zapisy w umowie calodobowy dostep do paneli ogranicza nasza prywatnosc, w przypadku jakiejkolwiek ingerencji z naszej strony w dach np.remont jestesmy zobligowani do pokrycia kosztow niedostarczonej energii.

lolcia1998
Przyczajony
 
 
Posts: 6
Joined: 20 Mar 2010, 22:57
Reputation point: 3
Neutralny
Top
3

FemalePostNapisane by vanilia » 25 May 2014, 10:00 Re: Energia słoneczna

jaarecki, my mamy panele solarowe. Opłaca się jeśli możesz zapłacić gotówką, pożyczka którą oferują takie firmy jest nieopłacalna, np koszt paneli 12tys a spłacisz 23tys i dopiero po 20 latach zaczynasz zarabiać. Prąd nie jest darmowy, płacisz rachunki normalnie, co ok 3mce Twój dostawca energii prosi o stan licznika i wtedy rozliczają ile energii zużyłeś i dostajesz £0,16 za jednostkę (my mamy British Gas), a za to co wygenerowsłeś i wysłałeś do dostawcy dostajesz 4,77pensa za jednostkę czyli 1kWh. Jeśli położysz wiele paneli i zapłacisz gotówką to wyjdziesz lepiej niż miałbyś odłożyć kasę do banku, ale na pożyczkę którą te firmy oferują naprawdę się nie opłaca. Czy coś wam jeszcze proponowali np nam założyli żarówki LED, nie pamiętam jak to się nazywa fachowo, ale założyli nam taki przepustnik na prąd i gaz, żeby zmniejszyć pobór i faktycznie to działa.
http://www.energysavingtrust.org.uk/Gen ... cheme-FITs

Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 28 May 2014, 08:53 Re: Energia słoneczna

My już też po prezentacji. Zarabianie dopiero po kilku latach, pożyczka na panele i użyczenie naszego dachu mnie odstraszyło. Nie specjalnie mam też miejsce na to główne urządzenie, które podobno nie działa bezszelestnie (głośne to vanilla ?) Proponowali jeszcze LEDy, ale my już mamy w całym domu i jeszcze kilka innych sprzętów dodatkowych. Za dużo zamieszania przy tym, nie zdecydowaliśmy się.
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 28 May 2014, 18:12 Re: Energia słoneczna

Kitka, my to glowne urzadzenie mamy na strychu wiec tego wogole nie slychac. Te cale przepustniki czy jak to tam sie nazywa tez nie slychac. Narazie jestesmy zadowoleni, ale jak to bedzie w przyszlosci to zobaczymy.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 31 May 2014, 19:29 Re: Energia słoneczna

Vanilia ale Ty tu zamieszanie robisz, temat jest o ogniwach slonecznych a Ty opisujesz solary, to dwa odrebne i zupelnie inne systemy. Solarow nie slychac nawet majac je obok sypialni.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 31 May 2014, 20:08 Re: Energia słoneczna

Draco, chyba coś Ci się pomyliło. Naucz się czytać ze zrozuminiem
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 31 May 2014, 20:14 Re: Energia słoneczna

vanilia wrote:jaarecki, my mamy panele solarowe.


sa to panele podgrzewajace wode. temat natomiast jest o panelach wytwarzajacych energie (prad), wiec...

vanilia wrote: Naucz się czytać ze zrozuminiem


wyjasnij mi gdzie nie czytam ze zrozumieniem...????

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by plazermen » 1 Jun 2014, 08:31 Re: Energia słoneczna

W zeszłe lato pracowałem w Bawarii - to tam co druga chata pokryta jest panelami, na polach stoją farmy panelowe ciągnące się kilometrami.
Z tym, że zwrócić należy uwagę na dwie dość ważne kwestie:

1: panele te mają swoja ograniczona żywotność, która należy w planie inwestycyjnym szczególnie mającym się wieloletnio uwzględnić. To samo konserwacja i naprawy.

2: strażacy odmawiają gaszenia takich dachów w przypadku pożaru. Bo kilkadziesiąt tysięcy wolt może pacnąć strażaka. Był gdzieś film z którejś z niemieckich telewizji z prób gaszenia takiego dachu i mierzono napięcie płynące strumieniem wody z węża i jest groźne dla życia. Szczególnie trzeba uważać na chińskie panele które ostatnio zdominowały rynek (wywalając z siodła notabene niemieckiego producenta) bo korodują w nich te ścieżki i się robi zwarcie .


Osobiście uważam że na chatkę jednorodzinna co najwyżej warto panele grzejące wodę zamontować. Można nawet samemu zrobić niskim kosztem. Panele mające dawać prąd żeby się opłacały to chyba raczej na stodole, jakimś wielkopowierzchniowym magazynie itp. W Niemczech lokalna społeczność łączy się w grupy które wspólnie z rządem tworza i finansują projekty na zasadzie że buduje się te pola panelowe, państwo ciągnie przez ileś tam lat z tego mamonę dopuki te granty się nie zwrócą, a potem lokalna społeczność już użytkuje dana farmę energii.

Aczkolwiek dla Polaka - urodzonego indywidualisty akcje a'la "zróbmy coś wspólnie" moga być ciężkie do wdrożenia :P
User avatar
plazermen
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2075
Age: 44
Joined: 10 Jun 2006, 20:52
Location: że znowu
Reputation point: 92
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 1 Jun 2014, 20:09 Re: Energia słoneczna

Draco, a gdzie niby napisałam o panelach podgrzewających wodę? Weź sobie poczytaj dobrze, solarowe są do wytwarzania energi czyli tzw PV solar panels i takie właśnie mam. Nie po to pisałabym ile dostajesz za kW wytworzony, zresztą po co się udzielasz skoro takowych nie masz. Jednak naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie posty sobie nabijasz a do powiedzenia nie masz nic.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 3 Jun 2014, 19:02 Re: Energia słoneczna

vanilia wrote:Dracozresztą po co się udzielasz skoro takowych nie masz. Jednak naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie posty sobie nabijasz a do powiedzenia nie masz nic.



No patrz jaka jestes zdolna, wiecej wiesz o mnie i o tym co ja posiadam lub posiadalem niz ja sam :) w dodatku wiesz w jakim celu tu napisalem :) zdolna jestes hehe. Smiac mi sie chce z Twoich postow, tym bardziej, ze na zbyt inteligentna nie wygladasz...

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 4 Jun 2014, 10:59 Re: Energia słoneczna

Draco, ja się wypowiedziałam o panelach, które ja posiadam czytaj ze zrozumieniem, wiem za co zapłaciłam £12tys. Nie napisałam o tym co Ty masz bo mnie to nie interesuje i nie o Tobie był temat. Wywnioskowałam, że nie miałeś doczynienia z panelami, bo masz dość płytką wiedzę na ich temat. Wypowiedziałam się na dany temat, a Ty w histerie wpadasz, spuść sobie z krzyża i naucz się czytać ze zrozumieniem. Wytłumaczę Ci skoro nie rozumiesz. Mamy 2 rodzaje paneli słonecznych Photovoltaic (PV fotowoltaiczne) czyli te, o których pisałam generujące prąd, i panele termiczne czyli te, które podgrzewają wodę. Teraz skoro jesteś tak inteligentny pokaż gdzie pisałam o panelach termicznych? Jeśli nie masz informacji dot zadanego pytania to nie graj cwwniaka, bo tylko się ośmieszasz i pokazujesz na jak niskim poziomie jesteś. Pozdrawiam i życzę powodzenia
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
4


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD