Problem ze zmywarka

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

FemalePostNapisane by Saksa » 25 Feb 2014, 15:18 Problem ze zmywarka

Witajcie. Mam pytanie do Panow:) kompletnie sie na tym nie znam a mam problem ze zmywarka. Jakies 3 mc temu zmienilam zmywarke ktora kupilam w PL, zmywarka stoi obok szafki zlewowej, jak dotykam jedna reka zlewu a druga dotkne zmywarki czy staram sie ja otworzyc to kopie prad niezbyt drastycznie w skutkach ale jednak dosc nieprzyjemnie:( nie wiem co z tym zrobic I czemu tak sie dzieje bo przeciez nie mialam takiego problem ze stara zmywarka a obie obudowe maja taka sama. Moze mi ktos doradzic jak ten fant ugryzc? Bede wdzieczna. Pozdrawiam

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by VA » 25 Feb 2014, 17:01 Re: Problem ze zmywarka

Nie ignoruj tego, dla Ciebie może być nieprzyjemne innych może zabić. Wezwij elektryka lub serwisanta urządzenie do sprawdzenia tego. W międzyczasie najlepiej wyłącz zmywarkę z gniazdka.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 25 Feb 2014, 17:06 Re: Problem ze zmywarka

Podepne sie pod temat- moze i mi ktos podpowie co zrobic z moja zmywarka....

Zmywarka ma dwa lata - tak jak zwykle spektakl rozpoczal sie minute po zakonczeniu gwarancji.
Zmywarke wyprodukowal Baumatic, ktory jest teraz w likwidacji, tak wiec skorzystanie z gwarancji mogloby tak czy siak okazac sie problematyczne.

Z pojemnika na sol (do ktorego korek jest umieszczony na dnie zmywarki) wydostaje sie woda zabarwiona dosc mocna rdza i zmywarka zuzywa duzo wiecej soli niz zwykle. Sztucce zaparkowane na parterze wyjezdzaja w rdzwaych plamach.
Kilkakrotne mycie zmywarki specjanie przeznaczonym do tego celu srodkiem , na jalowym cyklu mycia nie rozwiazalo problemu.

Moze ktos sie na tym zna?

Z gory dziekuje za zainteresowanie moimi zmywarkowymi problamami.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 25 Feb 2014, 17:15

Salsa w jaki sposob ta zmywarka jest podłączona do pradu? jeśli zmywarka jest z Polski to możliwe ze do podłączenia jej użyłaś złej przejściówki. Jeśli jest podłączona przez przejściówkę to musi być to przejściówka z bolcem do uziemienia. Jeśli masz wyłożoną polska wtyczkę do angielskiego gniazdka bez przejściówki to na pewno jest to problem z brakiem uziemienia.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 25 Feb 2014, 19:20 Re: Problem ze zmywarka

jarocin, z braku uziemienia zmywarka nie może kopać, ale jeżeli została wymieniona wtyczka to mógł ktoś zrobić zwarcie do uziemienia (co chyba w tej sytuacji jest najbardziej prawdopodobne). Może to być również oznaką wewnętrznego zwarcia, uszkodzonego kabla zasilającego, etc. Może również to nie mieć nic wspólnego ze zmywarką (np. przewiercony kabel w ścianie), a to że akurat teraz kopie to tylko przypadek. Nie można zgadywać do póki się tego nie sprawdzi.
Uziemienie ma na celu zewrzeć uszkodzenie do ziemi, żeby zmniejszyć skutki przebicia.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 25 Feb 2014, 19:30 Re: Problem ze zmywarka

Faza z zerem we wtyczce są zamienione.W Uk wtyczki są niesymetryczne tzn. faza zawsze jest w prawym bolcu a zero w lewym, i oczywiście uziemienie w środkowym.
W Europejskich wtyczkach o ile nie ma bolca to można włączyć wtyczkę normalnie lub na odwrót natomiast nawet jak europejska wtyczka ma bolec co wymusza wetknięcie tylko w jeden sposób to mimo tego i tak nie ma reguły co do tego gdzie w kontaktach i wtyczkach ma być faza a gdzie zero.czyli jest w cały świat- kwestia zupełnego przypadku.proponuję zamienić przewody we wtyczce i sprawdzić połączenie uziemienia.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by Saksa » 28 Feb 2014, 15:17 Re: Problem ze zmywarka

Przyznam szczerze ze nawet nie wiedzialam jak ta zmywarka jest podlaczona ale sprawdzilam I za szafkami lezy przedluzacz angielski a do niego jest podpieta zmywarka ale z polska wtyczka taka zalana czyli taka ktorej nie da sie otworzyc (matko mam nadzieje ze rozumiecie co ja chce powiedziec):) czyli z tego co rozumiem powinnam zmienic wtyczke na angielska?

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 28 Feb 2014, 23:04 Re: Problem ze zmywarka

Jeżeli ta polska wtyczka nie ma trzeciego bolca, to tym bardziej zamie já na angielską i koniecznie podlácz uziemienie!!!
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 2 Mar 2014, 11:20 Re: Problem ze zmywarka

Zamiana neutralnego z fazą nie ma najmniejszego znaczenia w tym przypadku. Obudowa urządzenia nie ma prawa być pod prądem jeżeli uziemienie nie jest podłączone. Prąd na obudowie jest oznaką przebicia.
Po podłączeniu uziemienia zmywarka może przestać kopać, ale to nie znaczy że uszkodzenie zniknie - jedynie napięcie będzie obniżone do wartości uziemienia. Może się również okazać, że RCD będzie wybijać (o ile jest takowe zainstalowane) po podłączeniu uziemienia, lub również wybijać bezpieczniki.
Nadal twierdzę, że lepiej aby fachowiec to obejrzał.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 2 Mar 2014, 11:36 Re: Problem ze zmywarka

Teoretycznie masz racje jednak ja mam ten problem z kilkoma urządzeniami jeśli nie podłącze ich do uziemienia. Nie jest to 220v ale lekkie szczypanie wyczuwalne zwłaszcza gdy się ma wilgotne ręce. Gdy mierzyłem napiecie miernikiem pokazuje 0.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 2 Mar 2014, 12:09 Re: Problem ze zmywarka

jarocin, mierzyłeś napięcie od urządzenia do czego? Problemów z uziemieniem może być wiele. Możesz, na przykład, mieć uszkodzony kabel w ścianie, który ma przerwane uziemienie, ale można tylko zgadywać bez sprawdzenia instalacji.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Saksa » 5 Mar 2014, 16:54 Re: Problem ze zmywarka

Poprosilam znajomego aby wymienil wtyczke na angielskai na razie nie kopie ale to nie daje mi gwarancji ze problem nie powroci?

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ludzik50 » 5 Mar 2014, 22:11 Re: Problem ze zmywarka

Saksa- problem powinien zniknąć na zawsze, chłopaki dyskutują o uziemieniu nie za bardzo analizując problem.
Miałaś polską wtyczkę, jak określiłaś 'zalaną' czyli rozumiem taką gumowaną która tworzy jakby całość z kablem. Jeśli miałaś ją wpiętą bezpośrednio w angielski przedłużacz (co jest możliwe przy użyciu siły ;) ) to nie miałaś uziemienia bo bolec do uziemienia jest w przedłużaczu a nie (jak w Anglii) we wtyczce. Teraz jeśli ktoś, kto ma choć niewielkie pojęcie założył Ci wtyczkę angielską będziesz miała nie tylko zero ale również uziemienie.
Na chłopski (hmmm- nieważne ;) rozum- bez uziemienia wystarczy czasem wilgoć na obudowie zmywarki żebyś czyła 'mrówki' czy kopanie na wilgotnej ścianie, z uziemieniem wszystko powinno być 'zbierane' przez metalową obudowę i trafiać do bolca uziemiającego...mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałem ;)

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Saksa » 6 Mar 2014, 16:02 Re: Problem ze zmywarka

Dziekuje bardzo. Juz ktorys dzien z rzedu I zmywarka nie kopie po wymianie tej wtyczki na angielska. Chyba jednak to nie byl najlepszy pomysl aby kupowac zmywarke w PL zwlaszcza ze ja sie nie znam na takich rzeczach jak elektryka. Dziekuje I mam nadzieje ze problem nie wroci tak jak mowisz ludzik50

Saksa
Początkujący
 
 
Posts: 25
Joined: 13 Nov 2013, 13:57
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Luiza » 8 Mar 2014, 10:35 Re: Problem ze zmywarka

Pomysl dobry, tylko potrzebna byla angielska wtyczka, lub odpowiednia przelotka. Masz problem rozwiazany za grosze ;) Cala zmywarka jest w porzadku.
Być szczerym to wypowiadać się zgodnie z tym, co się myśli. A nie wszystko, co się myśli wypowiadać na głos.
User avatar
Luiza
Wtajemniczony
 
 
Posts: 1911
Age: 42
Joined: 14 Mar 2008, 23:27
Reputation point: 71
Poczciwy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD