Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

PostNapisane by Guest » 18 Jun 2013, 22:28 Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Witam wszystkich,
Mam zatkaną kanalizację. Odpływ od pralki w domku z wyprowadzeniem na zewnątrz. Zatkało się gdzieś daleko bo wchodzi cała pralka wody zanim zaczyna wybijać na ogród. Od początku wynajmowania jest zatkane. Przez jakiś czas dom nie był używany. Najlepiej było by użyć do tego takiej sprężyny albo czegoś.... no właśnie nie wiem czego można użyć. Żadne płyny (typu kret nie pomagają). Ruda jest duża chyba 100 mm średnicy. Najlepiej było by coś takiego gdzieś wypożyczyć na chwilę bo kupować na odetkanie jednej rury nie ma sensu. Może ktoś z Was posiada coś takiego i byłby tak miły pomóc albo wie kto takie coś może posiadać ?
Z góry dzięki za wszelkie rady.

Guest
 
 
Top
0

Siemka.Mialem cos podobnego i użyłem takiej spirali w rolce z korbką.W machine markt mają różne dlugosci tego ustrojstwa. Najkrótsza spirala ma3metry i kosztuje okolo 7funtow.Kup, zastosuj i bedzie ok.A druga sprawa gdy jest głęboko zatkane to wzywasz for free kogoś z councila lub firmy dostarczajacej wode.oni to musza zrobic
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
2

PostNapisane by Guest » 19 Jun 2013, 07:26 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Dzięki wielkie, nie sądziłem że to może tak mało kosztować i właśnie o coś takiego mi chodziło :). Niemniej jak mógłbyś mi podać jak to się może nazywać albo podać linka do produktu na ich stronie to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny.
Pozdrawiam

Guest
 
 
Top
0

Drain and pipe cleaner.to jest do przetykania rur.jesli cos utknelo gdzies dalej to albo stalowa klapa w ogrodzie albo telefon do służb kanalizacyjnych. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 17 Feb 2015, 06:47 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Jak sprawa wygląda jak masz dom na własność tez bedzie to usluga free z councilu?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

to in council odpowiada za to a dostawca wody
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 17 Feb 2015, 12:39 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Dostawca wody udrozni Ci kanalizacje za free?

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Zalezy co i gdzie zatkane jest
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 17 Feb 2015, 22:47 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Czyli ? możesz coś więcej napisać w tym temacie:)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 18 Feb 2015, 11:40 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Pisze że dom wynajmuje to raczej jego landlord powinien usunąć awarię.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 18 Feb 2015, 15:54 Re: Zatkana kanalizacja - szukam czym naprawić

Jak wynajmuje to oczywiste że Landlord się tym musi zająć. Mi chodzi o to jak wygląda temat jesli zapcha sie we własnym domu. Kiedys cos slyszalem ze jesli zator jest na zewnątrz to moze i faktycznie mogą to zrobić za free choc zawsze szukaja winnego :) Jesli zator jest w domu to wątpię że istnieje jakas opcja za darmo dlatego pytam :)

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

u mnie jak zatkalo sie ta ale studzienka co splywa woda do niej np z wanny czy kuchni ze wylewalo mi na ogrod to powiedziala ze musialabym zaplacic ok 140 funtow by przyjechali odetkac ale jak sasiadowi woda wc wyplywala a glowna studzienka u mnie na ogrodzie to za darmo zrobili bo to publiczne rzekomo
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD