REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Dyskusje na temat problemów związanych z utrzymaniem domu i ogrodu. Porady techniczne, remontowe, budowane i ogrodnicze.

MalePostNapisane by Hunteros30 » 27 Nov 2012, 20:53 REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Witam.Mam nietypowy kłopot.Zamierzam odremontowac pokoj z grzybkiem na scianie.Problem w tym ze w Polsce wiem czego szukac tj w nazwach artykułów.Czy ktos moze mi doradzic lub polecic dobry srodek do gruntowania scian?ewentualnie gdzie i czego szukac?Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 27 Nov 2012, 21:49 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Hunteros30, my jak szukaliśmy gruntu to pojechaliśmy do Pl hurtowni na Perry Barr bo w B&Q jak znaleźliśmy grunt to za litr wychodziło ok 12£ a w Pl hurtowni chyba 15£ za 5l. Odradzam kupować angielskie materiały. A grunt jak dobrze pamiętam to Primer. A i jak się zarejestrujesz na str internetowej tej hurtowni IBB to zakupy masz 10% taniej. Pozdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 27 Nov 2012, 22:08 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

PVA, i primer.
Jesli nie zlikwidujesz przyczyny wychodzenia grzyba to pomimo urzycia grzybobujczego srodka gruntujacego predzej czy pozniej grzybek wyjdzie.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 28 Nov 2012, 07:02 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Co do przyczyny grzyba to jest nia prawdopodobnie woda zbierajaca sie w rynnie lub mech na dachu.Jednakze dom nie jest moj i w spidermana nie chce sie bawic [nie mam stroju] szczegolnie w takiej pogodzie.Musze cos jednak zrobic bo spodziewamy sie dziecka i maluch nie moze byc w pomieszczeniu z prawdziwkami na suficie :)
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 28 Nov 2012, 08:24 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Wystarczylaby tylko wysoka drabina. Udroznic rynne i miec potencjalnie spokój z wilgocia i grzybem to rzecz chyba warta do przemyślenia.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 28 Nov 2012, 11:32 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Jest nadzieja ze to tylko rynna. Gorzej jak pod dachowke dostala sie wilgoc
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 28 Nov 2012, 11:40 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Hunteros30, jeśli spodziewasz się dziecka to radziłabym Ci jeszcze kupić pochłaniacz wilgoci. My na starym mieszkaniu mieliśmy wilgoć i mimo, że był remont itp kupiłam na ebay'u taki pochłaniacz wilgoci i załączałam go np na noc to potrafił ściągnąć nawet 3-4 litry wody. Małe dziecko nie może przebywać w pomieszczeniu z wilgocią, a wiadomo, że mimo Twoich starań ta wilgoć choć nie widoczna dalej tam będzie. Ja zakupiłam taki . A no i gratulacje. Mam nadzieję, że dzidziuś urodzi się duży i zdrowy :) .
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 28 Nov 2012, 17:48 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Naprawa po wilgoci może być bardzo skomplikowana i wielowymiarowa. Tak czy owak, najmocniejszy grunt jaki znam to PVA Dunlop - dostępny w Selco, ale w innych sklepach pewnie też jest.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 30 Nov 2012, 20:25 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Jednak muszę pocisnąć landlorda, dziś zauważyłem że na białym dachu w miejscu gdzie mi grzyb wyłazi jest ciemny plac.Znaczy to nie mniej nie więcej ale tyle że mam dziurawy dach a że chałupa nie moja to mnie to rybka marki karpik. heh. Jak mi nie naprawi dachu to trudno będę musiał znaleźć coś innego tj inny dom.Dziękuję niemniej za wyczerpujące informacje na temat gruntów i objaśnienia gdzie je kupić. Serdecznie Diękuję
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 30 Nov 2012, 21:23 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Hunteros30 wrote:na białym dachu


Tzn. suficie???

Dawno mnie w Polsce nie bylo, jak ten jezyk sie zmienia :-)
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
2

Na białym dachu... No faktycznie trudno zmusić tę jedną szarą komórkę do wysiłku.białe dachy zimą są pewnie spowodowane licznymi burzami piaskowymi występującymi na wyspach brytyjskich. No bo nie szronem przecież...żenada
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 2 Dec 2012, 20:01 Re: REMONT i gruntowanie w języku angielskim

Co jest żenada że wysłowić się nie możesz? Każdy normalny napisalby że na oszronialym dachu zauważyłes miejsce gdzie szron się nie osadził.

Czytelniej, prawda?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Thomas wrote:Co jest żenada że wysłowić się nie możesz? Każdy normalny napisalby że na oszronialym dachu zauważyłes miejsce gdzie szron się nie osadził.

Czytelniej, prawda?

Nie warcz tylko użyj logiki. Jestem normalny i używam języka Polskiego zgodnie z jego zastosowaniem. Jakoś inni zrozumieli tylko THOMAS ma z tym problem. Jak chcesz się wykrzyczeć to nie w tym temacie, powyższy uważam za rozwiązany i zamknięty
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to DOM I OGRÓD