To jest smaczne

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

FemalePostNapisane by bawa31 » 10 Mar 2013, 06:01 Re: To jest smaczne

P-C, oczywiście, że nie z mojego stołu, bo po pierwsze nie robiłam wczoraj bograczu a po drugie nigdy nie miałam takiej potrzeby, żeby strzelać fotki tego co ugotowałam. Jeśli baaardzo zależy ci na moim własnym zdjęciu to zrobię następnym razem a będę go robić pod koniec marca na przyjazd mojej mamy podobnie jak lazanię i wiele innych potraw, których moja mama nie gotuje:grin: Nie jestem fotografem kulinarnym, ale co wyjdzie to wstawię :D
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

PostNapisane by Guest » 10 Mar 2013, 09:59 Re: To jest smaczne

O jeszcze mi sie przypomnialo czeski smazony ser z frytkami i tatarska omaczka czeska zupa czosnkowa mniam. Wogule czeska kuchnia mi bardzo smakuje.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 10 Mar 2013, 17:26 Re: To jest smaczne

xxxx, mnie z czeskiej kuchni smakują knedliczki, ale nie te polskie kuleczki faszerowane owocami tylko te prawdziwe, o których większość Polaków nie słyszała ;) krojone w grube plastry i polane jakimś pysznym sosem :P
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 10 Mar 2013, 18:14 Re: To jest smaczne

Wiecie jaki dla mnie jest rarytas totalnie nieosiągalny tutaj?? dałabym się pokroić za talerz aromatycznej czarninki :D ,jest to zupa ze świeżej krwi kaczej z dodatkiem kwaśnych śliwek węgierek i jabłek,z flaczkami kaczymi nawiniętymi na łapki :D
Dla ciekawoski...kiedyś czarninę nazywano czarną polewką i podawano odrzuconemu zalotnikowi :P
a najlepszą czarninkę jadłam u mojej exs teściowej :D :D :D i do dziś pamiętam ten smak.
bawa31 dzięki za przepis,z pewnością wypróbuje tylko muszę kupić dobre mięsko.
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 10 Mar 2013, 20:33 Re: To jest smaczne

Ela Eriska, pochodzę ze Śląska, u nas raczej kaszanka i bułczanka, jeśli chodzi o wyroby z krwią. Lubiłam do czasu jak mi kazali zrobić taką kaszankę dla całego ośrodka wczasowego. Od tamtego czasu żadnych dań z krwią nie tykam pfujj...sorry, ale sobie wyobraziłam. Wiem, że są amatorzy takich dań, ale ja wolałabym głodować niż coś takiego zjeść :cry: Obiecałam ci przepis na lazanię, ale jestem dzisiaj tak zajechana jak koń szmaciarza, więc odłóżmy to na inny dzień. Przepraszam i życzę spokojnej nocy :wink:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by Ela Eriska » 10 Mar 2013, 21:17 Re: To jest smaczne

bawa31 ja pochodzę z Żuław,w moich stronach ta potrawa niegdyś często gościła na wielkanocnym stole.Ale zgadzam się z Tobą, takie potrawy trzeba lubić :wink:
Ponadto przepadam za kuchnią polską:pierogi pod każdą postacią,na słodko,na ostro,bigos,golonka,wszelkiego rodzaju pieczenie,ostatnio zasmakowałam w aromatycznym kurczaku na piwie(nabijam go na pełną butelkę piwa),o..przypomniały mi się kluski ziemnaczane kładzione na wrzątek a następnie zasmażane na wędzonym boczku z dodatkiem kapusty kiszonej,
Lubię również lekkie potrawy,sałatki,przekąski,ostatnio zasmakowałam sie w krewetkach(ale nie mam odwagi sama zrobić)
Gdy wyliczam
dary losu...
Was zawsze liczę podwójnie...

Ela Eriska
Rozeznany
 
 
Posts: 255
Age: 47
Joined: 13 May 2011, 16:05
Reputation point: 31
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 11 Mar 2013, 11:07 Re: To jest smaczne

Ela Eriska, mniam golonka i do tego dobre piwko.. są potrawy takie jak golonka, do których lubię je wypić :grin: włoskie potrawy natomiast kochają wino :D lazania z lampka merlot'a ..aż mi ślinka cieknie :lol:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 11 Mar 2013, 13:21 Re: To jest smaczne

A ja uwielbiam kluski śląskie, kluski na parze z nadzieniem jagodowym oblane jogurtem ,łazanki z grzybami i boczkiem .... Żurek śląski robiony w jednej knajpce w górach ,placek po zbójnicku mniam mniam
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 11 Mar 2013, 16:59 Re: To jest smaczne

bawa31 wrote:xxxx, mnie z czeskiej kuchni smakują knedliczki, ale nie te polskie kuleczki faszerowane owocami tylko te prawdziwe, o których większość Polaków nie słyszała ;) krojone w grube plastry i polane jakimś pysznym sosem :P



Knedliczki tez są super. Teraz nie jestem ale to jest chyba danie narodowe Czechów. Wsumie Czechy to mi sie kojarzą ze skoda knedlikami primatorem i ich smiesznymi fryzurami.

Guest
 
 
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 12 Mar 2013, 09:24 Re: To jest smaczne

Wybaczcie, bo obiecałam przepis na lazanię a do tej pory nie wstawiłam :) Czasami brak czasu i dzień za krótki ;)


Image

Już się poprawiam i oto prosty przepis na lazanię, nie ma bata musi wyjść nawet jak ktoś nigdy wcześniej nie robił :grin:

800g mięsa mielonego
1 opakowanie makaronu na lazanię
4 cebule
4 ząbki czosnku
1 puszka pomidorów
3 łyżki koncentratu pomidorowego
500g sera żółtego(ja lubię gołdę do tego)
2-3 łyżki parmezanu
400ml mleka
1,5 łyżki mąki
pół kostki masła
sól, pieprz, oregano
olej

na rozgrzany olej, wrzucamy drobno posiekany czosnek i cebule, przesmażamy ok 5 minut pilnując żeby się nie przypaliła, dodajemy mielone mięso i znów przesmażamy mieszając około 10 minut. Dodajemy przyprawy, pomidory pokrojone drobno wraz z zalewą, koncentrat pomidorowy i jeszcze razem smażymy przez około 10 minut. Przygotowujemy beszamel. Do rozgrzanego masła wsypujemy mąkę, krótko podsmażamy ale nie może się zrumienić, stopniowo zaczynamy dolewać ciepłe mleko cały czas mieszając, dodajemy sól i pieprz do smaku oraz parmezan. Jeszcze chwilkę mieszamy, żeby sos lekko zgęstniał. Formę smarujemy masłem i układamy pierwszą warstwę makaronu prosto z paczki, bez gotowania i smarujemy sosem beszamelowym. Na to układamy warstwę mięsnego farszu, posypujemy serem tak żeby przykryć ale nie za dużo. Kładziemy następna warstwę makaronu i tak dalej. Powtarzamy do uzyskania 3-4 warstw( ile wam wyjdzie zależy od wielkości użytej formy). Na końcu ma być warstwa mięsa i na to obficie sypiemy ser. Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika (180 stopni) na około 40 minut. Po upieczeniu najlepiej dać lazanii odpocząć jakieś 10 minut to będzie się ładniej kroić. Lamka czerwonego wina do tego i cieszcie się niesamowitym smakiem :grin: Tylko uważajcie czy w pobliżu nie czai się Garfield, bo zeżre całą w minutę i nawet nie spróbujecie :D

Dodano: -- 12 mar 2013, o 09:48 --

Zapomniałam dodać, że to jest podstawowy przepis i do farszu mięsnego można dodawać ingrediencje według własnego pomysłu - pieczarki, oliwki, drobno pokrojone korniszonki itd. Jeśli ktoś nie jada mięsa można zrobić farsz na bazie szpinaku lub innych warzyw. Smacznego :grin:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 12 Mar 2013, 10:51 Re: To jest smaczne

a ja dzis robię krupnik a własciwie nie robię a gotuję uwielbiam tą zupke wogole uwielbiam zupki miam miam
a teraz bede miala czesto zupki bo sie na nowy dom przeprowadzam i nie mam czasu na wielkie gotowanie

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 12 Mar 2013, 20:40 Re: To jest smaczne

mam37, u mnie w domu też zupiarze. Najbardziej chłopakom smakuje pomidorówka, barszcz zabielany z ziemniaczkami, jarzynówka i grochówka :grin: Starszy maruda nie cierpi tylko rosołu ;)

Dodano: -- 12 mar 2013, o 20:45 --

xxxx, mnie udało się dawno temu gotować dla Czechów. Zostało zamiłowanie do knedlików i kilka słów w tym języku :lol:
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by mam37 » 13 Mar 2013, 08:09 Re: To jest smaczne

baw rosół moja rodzina uwielbia zresztą nei wiem jak można go nie lubieć haha

a najbardziej lubie grochową fasolową jarzynową i ogórkową zreszta jaka by nie była zjem a no i zurek miam miam juz nie długo swieta wiec sobie podjemy hah

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by bawa31 » 13 Mar 2013, 18:04 Re: To jest smaczne

mam37, u mnie też szykuje się większy wybór smakołyków, ale nie ze względu na święta tylko przyjazd babci :grin: W domu preferuje tradycyjną kuchnię śląską i choć otwarta jest na nowości to nie potrafi ich ugotować. Kiedy do nas przyjeżdża wszystko jej smakuje co mnie bardzo cieszy. Największy komplement dla kucharza to osoba wcinająca aż się uszy trzęsą ;) Jutro podam przepis na jagnięcinę w papryce. Wiem, że wiele osób boi się spróbować tego mięsa bo trzeba umieć je właściwie przyrządzić, ale zapewniam, że naprawdę warto. Niebo w gębie :D

Dodano: -- 14 mar 2013, o 18:43 --

Zdjęcia dzisiaj nie będzie, ponieważ nie znalazłam w necie niczego co choć trochę przypominałoby moją jagnięcinę. Pstryknę własne jak będę gotować za jakieś 2-3 tygodnie i wtedy dodam ;)


około 1kg jagnięciny z udźca bez kości
2 średniej wielkości papryki czerwone
2 łyżki mąki
olej
pół kubka wody
przyprawa kucharek(około 2 łyżki), pieprz, ziele angielskie(5-6szt), liść laurowy(3szt), tymianek, cząber, papryka słodka, papryka ostra

Mięso jagnięce jest raczej chude, ale jeśli zdarzą nam się w kupionym udźcu kawałki tłuszczu, należy je odkroić. Kroimy mięso w kostki 2/2cm, wkładamy do miseczki i dodajemy kucharek, pieprz i wszystkie pozostałe przyprawy, i dokładnie mieszamy. Tak przygotowane mięso odstawiamy na jakieś 3 godziny. Po tym czasie rozgrzewamy w rondlu niewielka ilość oleju i wrzucamy mięso wraz z przyprawami. Mięso powinno się ładnie obrumienić. W tym czasie kroimy w paseczki(ok. 3cm długości) czerwoną paprykę. Dodajemy ją, gdy mięso jest już dokładnie zrumienione i podsmażamy aż do odparowania soku. Zalewamy wodą tak, żeby składniki były dokładnie przykryte. Dusimy do miękkości(około 2,5-3 godzin). Z wody i mąki sporządzamy zawiesinę i zaciągamy nią mięso. Doprowadzamy do wrzenia i doprawiamy do smaku solą i pieprzem jeśli trzeba. Podajemy z ryżem i zielonym groszkiem. Smacznego
Gdy życie rzuca ci kłody pod nogi - otwórz tartak.

bawa31
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Joined: 1 Sep 2008, 13:14
Reputation point: 35
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 21 Mar 2013, 01:22 Re: To jest smaczne

mam37, jakiej firmy masz opiekacz do gofrów i w jakim sklepie go kupiłaś? Nie dotrwam do wakacji. Tak mi się chce gofrów że bajka. Dzięki z góry. Pzdr
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

PreviousNext

Return to KUCHNIA