Dieta Dukana

Przepisy kulinarne, potrawy, gotowanie.

FemalePostNapisane by lillka1987 » 24 Oct 2012, 13:31 Dieta Dukana

Chcialabym rozwinac watek diety dukana czy ktos ja stosuje lub stosowal i jakie daje rezultaty po pierwszej fazie i w fazie koncowej. ja jestem 4 dzien na diecie i narazie 2.3kg poszlo mam nadzieje ze bedzie tak dalej. Prosze podzielcie sie wlasnymi doswiadczeniami.

lillka1987
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2012, 23:36
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by karina78 » 24 Oct 2012, 14:20 Re: Dieta Dukana

ta dieta jest rewelacyjna :grin: kilogramy pieknie znikaja jezeli stosujesz sie do niej tak jak nalezy do tego troszke ruchu i bardzo szybko mozna osiagnac swoja wymarzona wage. Niestety ja bylam na tej diecie niecaly miesiac poniewaz zaczela mnie bolec watroba i musialam odpuscic...a schudlam przez ten czas jakies 10 kg. zycze powodzenia i wytrwalosci :D

karina78
Początkujący
 
 
Posts: 32
Age: 45
Joined: 16 Jul 2009, 20:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by lillka1987 » 24 Oct 2012, 14:35 Re: Dieta Dukana

to super wynik:) ja oczekiwalam rezultatów juz na drugi dzien a tu jakies marne 0,30kg ale poki co dzis zaczelam 4 dzien to w sumie po trzech zeszlo juz 2.30kg a mam do zzucenia ze 25kg masakra. wlasnie tez czytalam duzo o skutkach ubocznych i troche mnie to przerazilo ale zobacze jak to bedzie. ale twoj wynik jest powalajacy hehehehe tez tak chce juz tylko ze ja po ciazy mam straszna palde na brzuchu:/ mam nadzieje ze i to troche zejdzie....niby w pierwszej fazie ruch jest nie wskazany ale zaczelam wczoraj jakies cwiczenia i dzis nie moge sie ruszac i caly dzien jakas slaba sie czuje.....

lillka1987
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2012, 23:36
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by wandzior » 24 Oct 2012, 15:46 Re: Dieta Dukana

stracilam na dukanie 20kg w ciagu 3,5m\ca teraz jestem na etapie utrwalania wagi skutkow ubocznych nie bylo tylko musialam wypijac 2 \ 2.5l plynow dziennie przy mniejszej ilosci nerki sygnalizowaly.ze sa poza tym rewelacja 3mam kciuki i powodzenia napewno ci sie uda

wandzior
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 6 Aug 2012, 05:19
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by carolq27 » 24 Oct 2012, 16:53 Re: Dieta Dukana

a co jecie dziewczyny??:) zycze powodzenia! sama chyba sprobuje!:)

carolq27
Początkujący
 
 
Posts: 30
Joined: 18 Jun 2011, 17:18
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 24 Oct 2012, 18:56 Re: Dieta Dukana

Hej, zastanawialam sie kiedys nad ta dieta, nawet ja zaczelam stosowac, w ciagu dwoch tygodni schudlam jakies 4-5 kg:) No i pewnie schudlabym wiecej, gdybym ja stosowala dluzej ALE! Znam swoj organizm, czulam sie zmeczona, brak weglowodanow dal sie we znaki takie jak miedzy innymi: obnizenie nastroju, drazliwosc, nerwowosc. Pozniej postanowilam poczytac opinie internautow i zakonczylam swoja przygode z dieta dukana. Wklejam ponizej dwie wypowiedzi:
"
jak kiedys zaczynałam diete dukana byłam zachwycona i nikt nie byl w stanie mnie przekonac ze robie sobie krzywde ze dieta nie jest bezpieczna.Ja czytałam i słuchałam tylko tego co mi było na reke.Czyli chudłam i chwaliłam. Nagle złamałam piszczel i strzałke, ja która zawsze myslalam ze mam mocne kosci. To był tylko upadek z rowera, niewielkie uderzenie a kosc tak strzaskana jakbym wpadła pod prase. Nie chce mi sie pisac o koszmarze który sie ciągnie od maja (wyciąg, operacja ciągły ból i cierpienie), nie chce sie nawet bac ze zostane kaleka, Za rok kolejna operacja wyjecia płytki i kolejne cierpienie i strach. A dzisiaj, jeszcze o kulach przytyłam rzecz jasna mam szpetną blizne na nodze i własnie przeczytalam ze dieta dukana jest grozna, ze zakwaszajac organizm czerpie wapn wprost z kosci i to powoduje osteoperoze.Przedtem bym nie wierzyła, nie chciałabym wierzyc ale dzisiaj wierze :( Pisze ale przypuszczam ze i tak zwolennicy sie tym nie zaniepokoją ale jezeli chociaz jedna osoba uwierzy to tez dobrze."

"Z tą dietą bywa rożnie, ja własnie odczuwam dość boleśnie jej skutki :( a na tak złe efekty nie musiałam długo czekać. Zaczęłam się odchudzać na koniec sierpnia... mamy koniec października. Najpierw jednak powiem Wam, że niestety miałam dużo do schudnięcia. Przy wzroście 164 cm. 96,8 kg. nie jest to jednak efekt moich zaniedbań i obżarstwa a problemów sfery hormonalnej [ cierpię na zespół (PCOS) ]. A więc na początku było cudownie. Przeczytałam uważnie książkę i fora inter.i do roboty... Boskie samopoczucie i waga magicznie spadała w dół. Bardzo się cieszyłam i pod względem zdrowotnym czułam się wyśmienicie ( wreszcie po powrocie z pracy nie padałam na pysk i nie kładłam się na popołudniowe drzemki ). Schudłam 12,2 kg. Aż do zeszłego tygodnia. Zaczęło się atopową wysypką na zgięciu szyi z tyłu, kilka dni później zapalenie obu uszu a ostre zapalenie ucha prawego. I wreszcie piątek wieczór - wysoka gorączka (40 st.) dreszcze, ból w prawym podbrzuszu i z tyłu pleców, ... szpital, badania i diagnoza ostry stan zapalny organizmu, z przewagą prawej strony. Bardzo złe wyniki badań krwi i moczu. Zły stan nerek, wątroby, żołądka, jelit... ogólne zakwaszenie i za śluzowanie organizmu... Powód podany przez lekarzy szpitala ... - efekt diety D. Ogromna ilość leków, bólu i o mało co nie straconego życia. Nie każdy może tą dietę stosować. Lekarz dietetyk w szpitalu poinformował mnie, że diety tej z pewnością nie powinny stosować osoby o grupie kwi '' O " ( taką jak moja), ponieważ nie mają składnika odpowiedzialnego za rozkład białek pochodzących od mleka krowiego. Warto się zapoznać z dietą grup krwi. Mnie się odechciało, ledwo żyję i dlatego napisałam, żeby ostrzec, by dobrze przeanalizować za i przeciw. Pozdrawiam i życzę mądrego i zdrowego chudnięcia."

"
Mglabym Ci wkleic tez pozytywne opinie, ponieweaz kazdykto schudl i jest na tej diecie bedzie ja zachwalal. Prawda jest tez taka, ze na tej diecie trzeba byc do konca zycia. Ja sobie nie wyobrazam byc cale zycie na diecie.
Tez mam pare kilo do zrzucenia, ale uznalam, ze nie bede meczyla swojego organizmu, zwlaszcza nerek, ktore nie regenruja sie tak jak watroba. Postanowilam cwiczyc, zaczelam gotowac sobie jedzenie na parze, nie jem slodyczy, nie slodze napojow, nie pije alkoholu. Czasami zdarza mi sie popelnic jakis grzech i zjadam np batonika musli, ale nie mozna dac sie zwariowac.
Na razie efekty marne, ale przez dwa tygodnie nie licze na cud. Wszystko z czasem pewnie przyjdzie. I staram sie nie myslec, ze jestem na diecie, po prostu odkad mam licznik spalanych kalorii podczas cwiczen bardziej zdaje sobie sprawe z tego ile sily trzeba wlozyc w to, zeby spalic np 6 herbatnikow.

Dla przykladu podaje;
1 herbatnik typu Digestive ok 45 kalorii
6 takich ciastek to ok 270 kalorii

Zeby to spalic musze cwiczyc okolo 45 minut.

Nie licze obsesyjnie kalorii, ale uwazam na to co zjadam i mysle, ze to dosc rozsadne podejscie.

Jak ktos jest zdesperowany i ma w nosie swoje zdrowie to oczywiscie dlaczego nie.
Ale ja wole byc zdrowa:)

Pozdrawiam

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by lillka1987 » 24 Oct 2012, 19:54 Re: Dieta Dukana

polecam strone dukana: http://www.dietadukan.pl/coaching-doktora-dukana i 100 produktów jakie mozna jesc http://www.dietadukan.pl/coaching-dokto ... ora-dukana

Dodano: -- 24 paź 2012, 20:02 --

w sumie tez duzo czytalam na temat diety komentarzy pozytywnych i tych mniej... zdecydowalam sie na ta diete bo mam duzo do zrzucenia i nie naleze do osob ze zlym stanem zdrowia i wiem ze ryzyko jest ogromne ale zawsze podczas zaczatków zlego samopoczucia moge zrezygnowac...narazie jest to tylko zmeczenie ale jak pisalam to dopiero 4 dzien i do konca 1 fazy mam jeszcze dwa dni i zobacze jak bedzie na drugiej z warzywkami wkoncu dojda mi juz witaminki. zobaczymy i dzieki za odpowiedz.

lillka1987
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2012, 23:36
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by agna78 » 24 Oct 2012, 20:33 Re: Dieta Dukana

Zycze Ci wytrwalosci i samokontroli. Sama bedziesz wiedziala jak sie czujesz i czy to jest optymalna dieta dla Ciebie czy nie. Ja wiem, ze potrzebuje weglowodanow poniewaz one dostarczaja mi energii. Jem codziennie na sniadanie bulke z ziarnami i roznymi dodatkami, lubie tez ryz, makaron ( na chwile obecna przekonalam sie do brazowego), lubie zjesc platki czy tez platki owsiane z owocami tak wiec jak dla mnie dieta dukana na dluzsza mete nie ma szans przetrwac. Zapewne mam zle nawyki zywieniowe i dlatego musze stracic na wadze.

Ale nie bede Cie przekonywala, ze ta dieta jest zla bo kobieta jak sie uprze to i tak jej nikt nie przepowie:) Wiem po sobie:)

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by lillka1987 » 24 Oct 2012, 21:37 Re: Dieta Dukana

wiesz ja rozumiem i jak juz pisalam duzo czytalam na temat tej diety wlacznie z ksiazka dr dukana na dodatek biore sobie magnez z witamina b6 i staram sie jednak jesc wiecej miesa niz jakis serkow czy twarogów a na sniadanko wiadomo otreby owsiane i biala herbata i o dziwo nawet otreby mi smakuja wiec mieszam otreby owsiane z pszennymi i tak wyglada moje sniadanko...staram sie takze obiady jakos urozmaicac przykladowo piers z kurczaka z pomidorami z puszki(bo tylko takie mi wolno na 1 etapie) lub kurczak duszony bez skóry duszony w ziolach i cebulce wiec jakos mi to idzie, dodaje tez jakies korniszony bo mozna i zawsze to cos innego niz same sery czy jajka wiec poki co narazie bede ciagla dopoki niezaobserwuje zadnych dolegliwosci a wiadomo ze zanim cos powazniejszego sie stanie to zawsze sa jakies objawy wiec zawsze moge przerwac a po ciazy próbowalam juz wszystkiego i przez implanta antykoncepcyjnego nawet nie jedzac tylam wiec z dnia na dzien coraz wieksza i to mnie przerazilo....stwierdzilam ze spróbuje tej diety jak wiadomo wszystkie diety moga miec jakies skutki uboczne a dieta dukana byla stworzona z mysla o otylych ludziach a wiadomo ze otylosc jest powaznym problemem i takze niszczy narzady a skoro dieta byla przygotowana dla nich uwazam ze warto spróbowac. wiadomo kazdy z nas jest inny i inaczej reaguje na rozne rzeczy ale wydaje mi sie ze warto chocby sprobowac bo jest to cos co mozna zawsze przerwac i zyc dalej....wydaje mi sie ze ludzie ktorzy nazekaja na rozne dolegliwosci dosc powazne poprostu lekcewaza pierwsze objawy i brna w cos dalej a pozniej jest tylko gorzej. DO ODWAZNYCH SWIAT NALEZY I OCZYWISCIE DO ROZSADNYCH:D pozdrawiam serdecznie:)

lillka1987
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 20 Jan 2012, 23:36
Reputation point: 2
Neutralny
Top
2

FemalePostNapisane by agna78 » 24 Oct 2012, 21:56 Re: Dieta Dukana

No ja rowniez implant obarczam wina za to co mam do zrzucenia.

agna78
Rozeznany
 
 
Posts: 222
Joined: 4 Feb 2010, 23:33
Reputation point: 52
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by pinsleepe » 24 Oct 2012, 22:50 Re: Dieta Dukana

Dziewczyny co wy za straszne historie opowiadacie! 20 kg w 3 miesiace to glodowka i pewna jestem, ze nic przyjemnego. Ja teraz tez mam questa na 12 kg. Zaczelam sie odchudzac w czerwcu i miesiecznie gubie 2 kg. Wydaje sie malo, ale te kilogramy juz nie wracaja. Jak? Zmienilam styl zycia :) Zaczelam biegac (3 razy w tygodniu po 5 km) i przestalam wpier...lac ;) Licze ciagle kalorie (max. 1500 chyba, ze mialam ciezszy trening to wiecej). Teraz na przyklad mialam 2 tyg. Przerwy w bieganiu (grypa i wyjazd) i nic nie przytylam ani nie schudlam. Co znaczy, ze skutecznie zwalczam tluszcz. Mi to bardziej odpowiada, bo sie nie glodze i nie mam zadnych skutkow ubocznych. Jesli jestescie zainteresowane bieganiem polecam NHS Couch to 5k.
Pozdro!
The main stumbling block in the way of any progress is and always has been unimpeachable tradition.

pinsleepe
Rozeznany
 
 
Posts: 204
Age: 40
Joined: 6 Nov 2007, 19:55
Location: Manchester
Reputation point: 7
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kapik » 25 Oct 2012, 13:31 Re: Dieta Dukana

ja jestem po dukanie w 7 m-cy schudlam 22kg czulam i czuje sie swietnie nigdy lepiej sie nie czulam :) a to ze zawsze trzeba sie odchudzac z glowa to kazdy kto zaczyna jakakolwiek diete powinnien o tym wiedziec :) a w dukanie caly pic polega naWODZIE, trzeba jej pic ile tylko wlezie ja pilam do 4L dziennie!!!! i wszystko bedzie jak najlepiej
powodzenia i wytrwalosci :)
pozdrawiam

kapik
Początkujący
 
 
Posts: 38
Joined: 6 Oct 2010, 11:35
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 25 Oct 2012, 13:51 Re: Dieta Dukana

Myślę,że w każdej diecie trzeba zachować zdrowy rozsądek, znam ludzi którzy na dukanie przeciągali fazę 1wszą bo chcieli jak najszybciej i jak najwięcej schudnąć a to nie o to chodzi ,kończyło się zazwyczaj na problemach zdrowotnych i szybkim efekcie jojo no i oczywiście zaprzestaniu kontynuacji diety. Moja kuzynka jest juz 4 lata na Dukanie , juz dawno jest na fazie 1dnia proteinowego , je co chce ile chce,oprócz jednego dnia oczywiście i jest szczuplutka a była od dziecka pulpet. No i właśnie woda to podstawa ,należy pić jak najwięcej wody i w sumie jeść dużo owoców ,np jabłka , arbuzy, pomarańcze , zawierają zdrowe cukry i dużo wody co oczyszcza organizm i daje uczucie sytości ,lepiej sięgać po owoce niż np po jednego małego batonika :)
Ja też jestem teraz na diecie :) Ale takiej własnej ,5 posiłków o regularnej porze , 6 butelek wody nie gazowanej 0.5litra dziennie , tylko jedna kawa , brak słodyczy, mięso chude kurczak , indyk, wołowina, wszystko duszone ,robione we woreczkach, ogromne ilości warzyw sałatki itd z oliwą z oliwek , robione na parze ,czy jogurtem naturalnym . U mnie tak jest ,że jak nie mam diety to nie chce mi się gotować i kupuję śmieciowe jedzenie byle by szybko, a jak mam dietę to uwielbiam wymyślać , chodzić po sklepach i wybierać owoce , wrzywa itd. Mój facet zadowolony bo obiad ma dziennie pyszny tyle że on sobie zawsze woli obrać parę ziemniaków i zjeść z ziemniakami, niż z samymi warzywami jak ja . No i pierwszy raz w życiu, do mojej diety wprowadziłam ćwiczenia ,kupiłam orbiterek i sobie ogladam tv i ćwiczę jest super, dziennie 100gram mniej i wszędzie równomiernie mi schodzi tłuszczyk a nie tylko woda jak to bywa przy nagłym szybkim chudnięciu. Kondycha się wyrabia, co za tym idzie humor się poprawia itd no i najważniejsze, że głodna nie chodzę ,wręcz muszę pilnować by o ustalonej porze coś zjeść mimo tego, że mi się nie chce .
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by Kitka » 26 Oct 2012, 13:39 Re: Dieta Dukana

Dietę Dukana stosowałam dwa lata temu chyba. Przeszłam wszystkie fazy, robiłam wszystko, jak było nakazane. Schudłam do wagi jaką chciałam, czułam się dobrze, skutków ubocznych nie zauważyłam. Fakt byłam krótko na tej diecie, bo tylko 5 kg chciałam zrzucić.
Niestety nie dopilnowałam wszystkiego do końca. Nie prowadziłam jednego dnia w tygodniu z proteinami i kilogramy wróciły :)
Jeżeli po ciąży i karmieniu nie schudnę do mojej wagi z przed ciąży to nie wykluczam rozpoczęcia diety jeszcze raz :wink:
Miłość zaczyna się wtedy, kiedy szczęście drugiej osoby staje się ważniejsze niż twoje.
User avatar
Kitka
Zadomowiony
 
 
Posts: 702
Joined: 6 Dec 2006, 23:12
Location: Birmingham/Sheldon
Reputation point: 41
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by maskarr » 4 Feb 2014, 11:24 Re: Dieta Dukana

a tak w skrocie (2-3 zdania) na czym polega ta dieta? <wazne>

maskarr
Początkujący
 
 
Posts: 22
Joined: 15 Jan 2014, 10:30
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to KUCHNIA