Honda accord i lpg

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by marhewka1 » 11 Apr 2011, 13:33 Honda accord i lpg

Niedawno kupilam honde z lpg. Instalacja zakladana byla w Polsce ale samochod jest angielski. Ubezpieczenie place 850funtow rocznie a tax 200 rocznie. DVLA nie wie narazie o gazie ale chce ich poinformowac bo chcialabym placic nizszy tax (ponoc moxe byc nawet 80% taniej) ale nie wiem jak to wplynie na cene ubezpieczenia. Czy ubezpieczenie jest takie same na auto z LPG czy wzrasta??? Przecierz tak na prawde to nie modyfikacja samochodu ale jedynie przejscie na ekologiczny sposob spalania co jest w angli promowane wiec nie powinno mi ubezpieczenie wzrosnac, mam racje czy nie? Najbardziej interesuje mnie Tesco w tym temacie. Napiszcie co wiecie, moze ktos dokladnie mial taka sama sytuacje, i jak zmieniaja sie koszta ubezpieczenia, podajcie ceny, przyklady.
Z gory bardzo dziekuje i jestem niezmiernie wdzieczna za kazda pomoc.
Pozdrawiam ;o)

marhewka1
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 44
Joined: 11 Apr 2011, 13:11
Location: Birmingam
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 11 Apr 2011, 14:33 Re: Honda accord i lpg

marhewka1 wrote:(...) Przecierz tak na prawde to nie modyfikacja samochodu(...)

jesli montaz instalacji gazowej (jakiejkolwiek) w samochodzie to dla Ciebie nie jest modyfikacja, to nie wiem co nia jest :D
Niestety, tutaj jezdze na "dizelku", gaz mam w Polsce, wiec nie wiem jak tutaj urzednik podejdzie do tematu.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by marhewka1 » 11 Apr 2011, 14:56 Re: Honda accord i lpg

AdamBoltryk wrote:
marhewka1 wrote:(...) Przecierz tak na prawde to nie modyfikacja samochodu(...)

jesli montaz instalacji gazowej (jakiejkolwiek) w samochodzie to dla Ciebie nie jest modyfikacja, to nie wiem co nia jest :D

Chodzilo mi o to ze lpg to nie zaden tuning czy moje widzimisie ale "udoskonalenie" samochodu aby byl ekologiczny. Dlatego takie zmiany powinny byc pochwalane a nie ze drozeje mi insurance.
Pozdrawiam

marhewka1
Początkujący
 
 
Posts: 15
Age: 44
Joined: 11 Apr 2011, 13:11
Location: Birmingam
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Bartsun » 11 Apr 2011, 20:20 Re: Honda accord i lpg

zadzwon do ubezpieczalni i zapytaj o ile sie zmieni kwota ubezpieczenia jesli przerobisz auto na zasilane gazem.spytaj czy jest roznica jesli instalacja bedzie zrobiona poza uk. napewno udziela szerszej informacji niz wszyscy tutaj forumowicze.

oczywiscie po rozmowie napisz co Ci odpowiedzieli, napewno komus sie przyda.

pozdrawiam
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by damianbham » 11 Apr 2011, 23:06 Re: Honda accord i lpg

witam ja posiadam autko z gazem zalozone w angli, ale to nie ma znaczenia, wazny jest przetlumaczony certyfikat od gazu i autko musi byc po 2001 roku jesli chodzi o znizke tax-u, jesli chodzi o ubezpieczenie mam kolege ktory sie tym zajmuje i on moze to sprawdzic zrobil to dla mnie, jak cos mozna do mnie zadzwonic pod nr 07892889892 , pozdrawiam Zbyszek

damianbham
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2008, 12:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 29 Sep 2011, 20:34 Re: Honda accord i lpg

Jesli chodzi o znizki rd taxu to 80% to mozna miedzy bajki wlozyc. Znizka jest ale z reguly okolo 20-35 funtow rocznie. Auta fabrycznie przystosowane do zasilania Lpg maja takie same stawki ubezpieczeniowe jak bez Lpg (Tesco Bank) Najlepiej zadzwonic do swojego ubezpieczyciela zeby sie pozniej nie zdziwic.

Dodano: -- 1 sie 2013, o 14:46 --

Tesco zada sobie 25% extra za auto z Lpg. Natomiast Admiral nie ubezpieczy auta z instalacja zakladana w Polsce jakas paranoja , ale co zrobic.

Dodano: -- 1 sie 2013, o 14:47 --

Tesco zada sobie 25% extra za auto z Lpg. Natomiast Admiral nie ubezpieczy auta z instalacja zakladana w Polsce jakas paranoja , ale co zrobic.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA