Czy ktoś wie gdzie dorobić kluczyk z immobilizerem?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Posiadam tylko jeden kluczyk do swojego samochodu, lepiej dmuchać na zimne, więc chcę dorobić zapasowy, nie chodzi mi o serwisy przy salonach, bo wiem doskonale, że tam to można zrobić, ale zabiją mnie tam ceną... Ma ktoś jakieś namiary gdzie mogę taki kluczyk dorobić? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

Dorobienie kluczyka to nie taka prosta sprawa. Biorąc pod uwagę ilość możliwych kluczy. Praktycznie każda marka ma swój kształt (płaskie, okrągłe, pół-okrągłe itd) i wyżłobienia (tradycyjne ząbki, wyżłobienia płaskie na powierzchni, wyżłobienia kuliste idp), a do tego potrzeba maszynek.
A i tak frezowanie to najprostsza rzecz.
Diabeł tkwi z programowaniu immobilisera. Aby to zrobić trzeba mieć klucz kodujący albo i czasami DWA kluczyki - kodujący i zwykły (tak jest w fordach). Po wyrezaniu koduje się w stacyjce samochodu. Drugim sposobem jest posiadanie numery immobilisera, dostarczonego z samochodem (zakładam, że go nie masz). Można go dostać od producenta, ale nie wiem, czy ktoś inny poza salonami i serwisami firmowanymi może go otrzymać.
Najprostszy sposób - idź do pierwszego lepszego dorabiacza kluczy/szewca i spytaj, czy jest w stanie to zrobić i za ile.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Witaj
Polecam Rock Auto Spares na 340 Alum Rock Road gosciu dorabial mi "niedorabialna" nigdzie poza serwisem karte do Renault. Starszy Pakistanczyk ale ma pojécie o tym co robi a pozatym nie jest drogi.

Guest
 
 
Top
0

Witam!
Tez polecam starszego Pakinstaczyka.Pracowalem u niego.Potrafi sporo,zna sie na rzeczy i ma chyba najlepiej zaopatrzony sklep z czesciami motoryzacyjnymi o jakim wiem w Bham..Pozdrawiam

maurycy
 
 
Top
0

jezeli masz audi (lub cokolwiek innego z grupy VAG, nie napisales jaki samochod) to klucz mozna kupic na ebay, allegro itp. potem misialbys miec kod immobilizera (chyba tylko dostepny w autoryzowanym serwisie). z tymi inforamcjami mozna podpiac VAG i sprobowac "odpalic" drugi klucz.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

To oczywiście zależy od samochodu. Czasami nawet w autoryzowanym serwisie może być taniej, ale raczej bym na to nie liczył. Do Corsy `99 chcieli £70, do MB C klass z tego samego rocznika £220 (rybka + scyzoryk), sam scyzoryk £28. Warto zawsze zapytać ile.
U pierwszego lepszego nie ma się co pytać, bo nawet zwykłego ostrza samochodowego nie dotną.
Na New Oscott zaraz koło Lidla (King's Rd.) jest jeden sklepik gdzie dorabiają klucze z immobiliserem. Jak mi powiedzieli cena oczywiście zależna od marki i modelu.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

Mam Astrę z 1999 roku. Przejadę się do tego gościa na Alum Rock Rd, ale jak ktoś ma jeszcze inne zakłady gdzie mógłbym to zrobić proszę podajcie adresy.

AdamBoltryk, mam kartę pojazdu m.in. z nr klucza, więc źle zakładasz :P

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Pozdrawiam.
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

mahol , proszę daj znać co udało Ci się załatwić na Alum Rock. Też mam Astrę 2003r i jestem ciekawa czy dorobisz ten klucz.

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Dżastina wrote:mahol , proszę daj znać co udało Ci się załatwić na Alum Rock. Też mam Astrę 2003r i jestem ciekawa czy dorobisz ten klucz.

Z tym że to już inny model, więc zapewne inny immobiliser. Musisz osobiście sprawdzić, tak sądzę.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

VA wrote:
Dżastina wrote:mahol , proszę daj znać co udało Ci się załatwić na Alum Rock. Też mam Astrę 2003r i jestem ciekawa czy dorobisz ten klucz.

Z tym że to już inny model, więc zapewne inny immobiliser. Musisz osobiście sprawdzić, tak sądzę.


model samochodu jest ten sam (specjalnie pytałam męża) , ale być może inny immobilizer.

pozdrawiam

Dżastina
Raczkujący
 
 
Posts: 65
Joined: 25 Apr 2007, 09:52
Location: Birmingham
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Tomaszek26 » 2 Apr 2010, 14:13 dorobić kluczyk

Dobra Firma

www.duplicut.co.uk

pozdrawiam

jeżeli zgubisz jeden jedyny klucz np do audi a4 2001-2005 160 funtów
pozdrawiam

Tomaszek26
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 18 Apr 2008, 12:07
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

odswiezam, bo watek troche juz starawy.
byc moze ktos dorabial i programowal kluczyk ostatnio i zna godnego polecenia "fachowca" ;)
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

aga zapraszam z kluczykami do redditch nr chyba masz :)
wszystkie kluczyki karty programowanie immo centralnego i wyciaganie pinu
User avatar
monter8484
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Jan 2009, 21:23
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

monter8484 wrote:aga zapraszam z kluczykami do redditch nr chyba masz :)
wszystkie kluczyki karty programowanie immo centralnego i wyciaganie pinu


aktualne jeszcze Twoje usługi?

luqas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 22 Sep 2009, 16:51
Reputation point: -2
Neutralny
Top
0

aktualne na stronie będziesz miał nr www.lucas-auto.co.uk


Do administratora jeżeli uważasz to za reklamę usun post gdyz zamieszczam kontakt w celu rozwiązania problemów użytkowników forum.
User avatar
monter8484
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 12 Jan 2009, 21:23
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA