PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

FemalePostNapisane by Doda » 16 Nov 2009, 12:18 PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

Zakupilam w czerwcu Mazde 6 wszystko fajnie, tylko jeden wlasciciel przed nami, cena byla okazyjna az po paru miesiacach zdecydowalam z mezem ze sprzedajemy samochod na jakies mniejsze. Znalazl sie chetny ktory sprawdzil calkowiicie nasz samochod przeslal nam wiadomosc z wydrukiem stanu licznika i okazalo sie ze dzien przed naszym zakupem sprzedawca przestawil licznik z 125.000 mil na 33.000. Bylismy w szoku nie wiemy co robic, chcemy sprzedac auto a kto zakupi z takim przekretem. Ci ludzie od ktorych go kupilismy byli dziwni moze to jakas mala mafia czy cos, ratujcie !!!

Doda
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 22 Sep 2007, 13:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 16 Nov 2009, 12:51 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

Zgodnie z brytyjskim prawem , nic nei stoi na przeszkodzie by przestawic licznik w samochodzie. Z drugiej strony obowiazkiem sprzedajacego auto z przestawionym licznikiem jest poinformowanie kupujacego o takiej sytuacji. Ja bym cie odesłal do strony dvla tam powinno o tym cos byc. Nie jestem pewien czy sprawa sie nei przedawnila .


Z trzeciej strony .... LUDZIE OKAZJE NIE ISTNIEJA!!!!!!!!
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by maxus » 16 Nov 2009, 19:38 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

marcin.p wrote:Zgodnie z brytyjskim prawem , nic nei stoi na przeszkodzie by przestawic licznik w samochodzie. Z drugiej strony obowiazkiem sprzedajacego auto z przestawionym licznikiem jest poinformowanie kupujacego o takiej sytuacji. Ja bym cie odesłal do strony dvla tam powinno o tym cos byc. Nie jestem pewien czy sprawa sie nei przedawnila .


Z trzeciej strony .... LUDZIE OKAZJE NIE ISTNIEJA!!!!!!!!


zgodnie z brytyjskim prawem to nie jest dokładnie tak że można zmienić stan licznika jak się chce
.to jest przestępstwo karane, a żeby nie było to trzeba zawiadomić dvla i podać przyczynę np. wymiana licznika z powody zepsucia.
ja proponuję iść do trade stanadards,to jest instytucja w councill w każdym mieście i oni się tym zajmą.jeżeli dali wam umowę sprzedaży to znaczy że to handlarze samochodów i mogą być udupieni odrazu , ale musicie udowodnić że to nie wy cofnęliście licznik powinien być stan na umowie .a jeżeli to nie to tochę większe schody jak nie ma śladu stanu licznika , ale można do nich iść i postraszyć trade standards a to zawsze działa.

maxus
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 24 Aug 2008, 19:09
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by piopaw » 16 Nov 2009, 20:02 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

Ja by proponował jeszcze raz sprawdzić czy faktycznie był cofnięty licznik na tej stronie można sprawdzić http://www.motinfo.gov.uk/internet/serv ... Dispatcher A może ktoś chce zbić z ceny i to dość dużo.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Doda » 16 Nov 2009, 21:17 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

no wlasnie ten gosciu przyslal nam dokladny raport sprawdzenia samochodu i sa nawet daty wysylania przebiegu czyli chyba serwisowania, jeden wpis z rejestracji sa skroty: RMI MIL'GE- sheme i jeden wpis z data kiedy my go rejestrowalismy DVLA nie wydaje mi sie ze to przekret z jego strony. Jeszcze jeden problem bo nie mamy danych tych ludzi od ktorych jest auto bo od razu wyslalismy tylko dokumenty do rejestracji na nowego wlasciciela. Wiec juz chyba jestesmy ugotowani chyba ze ten urzad DVLA bedzie mialo dane poprzednika i nam je udostepni. dziekuje za pomoc i prosze o wiecej :cry:

Doda
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 22 Sep 2007, 13:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by piopaw » 16 Nov 2009, 22:16 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

Dane byłego właściciela samochodu masz w dowodzie rejestracyjnym na pierwszej stronie. Tylko pytanie czy auto było kupione od pierwszego właściciela czy od handlarza.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by Doda » 17 Nov 2009, 09:03 Re: PRZESTAWIONY LICZNIK W SAMOCHODZIE

racja dane wlasciciela mam na 1 stronie. Wiec tak auto bylo kupione od 1 wlasciciela ale widze ze te dane to dane jakies firmy na jaka bylo auto. Zakupilismy go od normalnych ludzi nie od handlarza. Patrzac na stan licznika to by sie zgadzalo ze byl to samochod firmowy bo kto jest w stanie od 2006 roku zrobic ponad 125000 mil normalna jazda. Dziekuje jeszcze raz za pomoc. Ale czym wiecej pomocy tym lepiej Dzieki i pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 18, 2009 15:23 ]
urzad DVLA powiedzial ze oni nie wiedza co w takiej sytuacji, policja tez nie wie. auto jest na firme wiec mogila. Macie jakies pomysly?[/b]

Doda
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 22 Sep 2007, 13:41
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA