auto kupione na licytacji HBC

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by tedigos » 26 Mar 2009, 19:25 auto kupione na licytacji HBC

witam
kupiłem auto na licytacji HBC .nie posiadam V5 a tylko rachunek .Czy ktoś wie jak te auto zarejestrować w Polsce ???? dodam , że kat. uszkodzenia D.
Z góry dzięki za radę

tedigos
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 4 Dec 2007, 13:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 27 Mar 2009, 14:58 Re: auto kupione na licytacji HBC

Jesli samochod jest rhd to poki co, o rejestracji takiego w pl nie ma mowy (no chyba ze przekladka)- ale to dla samobojcow i procedura nie wymaga dokumentow
W okolicach czerwca/lipca ma sie toczyc sparawa w trybunale europejskim, bylo to naglosnione wlacznie z petycja w sieci. Zobaczymy co sie stanie poki co NIE ma legalnej mozliwosci zarejestrowanai w pl auta rhd o ile nie jest zabytkiem (klasyk ponad 25 lat, na zolta blache) oraz o ile byla produkowana wersja TYLKO z rhd (dotyczy glownie niektorych aut z japonii, choc nie tylko)
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 27 Mar 2009, 20:59 Re: auto kupione na licytacji HBC

A masz zielony odcinek z logbuku czy nie jezeli masz zielony odcinek to wybierz sie do DVLA z tym odcinkiem i popros o formulasz exportowy wypelnisz go i tam podaj adres wPolsce przyjda ci papiery na imie i nazwisko osoby jak w formularzu.
Opcja druga jezeli masz tylko rachunek a niemasz logbuku a samochod jest Cat D to mozliwe ze logbuk został zabrany podczas wypadku .Procedura jest nastepujaca zeby otrzymac V5 logbuk.
1.Trzeba zreperowac Samochod
2.Zlozyc do VOSA dokumenty na przeglad techniczny i opinie tak zwane przywrucenie pojazdu do eksploatacji po drogach publicznych(nie mylic z MOT)25F czs oczekiwania na dzien dzisiejszy 3 tygodnie.
3.Ponownie MOT iTAX
W sumie nieoplacalne chyba ze droga fura a tanio zaplaciles.Jezeli masz zielony odcinek i fakture moze wywiezdz samochod za granice bez problemow.
Pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by tedigos » 28 Mar 2009, 10:07 auto z licutacji

mam tylko rachunek ale spróbuję w DVLA i poproszę o kwit exportowy

tedigos
Początkujący
 
 
Posts: 14
Joined: 4 Dec 2007, 13:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 29 Mar 2009, 16:54 Re: auto kupione na licytacji HBC

artur01 wrote:A masz zielony odcinek z logbuku czy nie jezeli masz zielony odcinek to wybierz sie do DVLA z tym odcinkiem i popros o formulasz exportowy wypelnisz go i tam podaj adres wPolsce przyjda ci papiery na imie i nazwisko osoby jak w formularzu.
Opcja druga jezeli masz tylko rachunek a niemasz logbuku a samochod jest Cat D to mozliwe ze logbuk został zabrany podczas wypadku .Procedura jest nastepujaca zeby otrzymac V5 logbuk.
1.Trzeba zreperowac Samochod
2.Zlozyc do VOSA dokumenty na przeglad techniczny i opinie tak zwane przywrucenie pojazdu do eksploatacji po drogach publicznych(nie mylic z MOT)25F czs oczekiwania na dzien dzisiejszy 3 tygodnie.
3.Ponownie MOT iTAX
W sumie nieoplacalne chyba ze droga fura a tanio zaplaciles.Jezeli masz zielony odcinek i fakture moze wywiezdz samochod za granice bez problemow.
Pozdrawiam


Nie wiem jak samochody z kategoria uszkodzen D (najczesciej kosmetyczne uszkodzenia), ale z kat C na pewno wymaga badania nadmienionego w punkcie 2 - nazywa sie to VIC test, niew eim jak przebiega procedura poniewaz autem nie mozna jezdzic (brak mot, czesto tez tax) a test mozna wykonac tylko w placowce VOS-y. Wiec chyba tylko laweta wchodzi w gre
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 29 Mar 2009, 17:39 Re: auto kupione na licytacji HBC

Tak jest zapomniałem dodac ale tylko laweta lub czerwone numery(posiadaja je tylko firmy lub osoby kture maja wykupione specjalne ubespieczenie )Pozdrawiam.

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Andrewix x » 29 Mar 2009, 20:45 Re: auto kupione na licytacji HBC

witam
sprawa ma sie tak.
jak masz cat d to wysyłasz tylko formularz o nowy dowód rejestracyjny lub exportowy + 25funtow czek.za 2 tyg przysyłają Ci dowód. nie wymaga VIC
cat c musisz naprawic auto,złożyc podanie o VIC zadzwonią do Ciebie jak dostana podanie(wazne jest zeby podac numer komorkowy i odebrac jak dzwonią)w przeciwnym wypadku odsla list ze nie mozna było skontaktowac sie z włąscicielem auta i trzeba na nowo wysyłąc podanie(taką aplikacie,mozna sciagna z internetu),oczywiście nalezy zapłacic z góry za VIC,czeka sie na niego ok 3-4 tyg zazywczaj.
sam czekam na VIC mam w kwietniu,auto miałem cat c i naprawiałem w polsce
pozdrawiam

aha na VIC moze jechac własciciel pojazdu ,jadac tym samochodem,ale musi byc zrobiony MOT i wykupione tymczasowe ubezpiecznie

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 30 Mar 2009, 09:35 Re: auto kupione na licytacji HBC

Wszystko sie zgadza po zajednym ze nik ci niezrobi motu jak samochod nie bedzie zreperowany nikt go nie ubezpieczy jak nie masz logbuku a co pozatym idzie nie mozesz wykupic taxu gdyz na poczcie musisz okazac logbuk oraz ubezpieczenie.
Ps.Samochod z kat D jak niema logbuku to napewno niejest to kosmetyczna naprawa sprawdzcie na ebayu czasami jest kat D a niema calego przodu Pozdrawiam

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Andrewix x » 31 Mar 2009, 18:39 Re: auto kupione na licytacji HBC

do zrobienia VIC nie wymagany jest tax,autem mozna pojechac i wrócic z VIC bez niego,tak mowi punkt regulanimu.należy posiadac tylko MOT i tymczasowe (1 lub2 dniowe )ubezpieczenie wystarczy.
Kategorie uszkodzonego auta przyznawane są róznie,zależy to w dużym stopniu od wartości auta a kosztów jego naprawy.Zdaża sie ze nowe auto,drogie np.bez połowy tyłu ciągle posiada dowód rej i ma cat d,a widziałem starsze auta( wartości rynkowej np 2000f)ze zbitą lampą albo wgniecionymi drzwimi i juz wymagany był VIC bo dostało cat c.

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 1 Apr 2009, 11:16 Re: auto kupione na licytacji HBC

Tak wiec, kategorie C i D sa przyznawane na zasadach nikomu poza firmami ubezpieczeniowymi nieznanymi! Jak ja to kocham w tym kraju -przypomina w kwestii bajzlu administarcyjnego nasza kochana Ojczyzne!!!! :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Andrewix x » 1 Apr 2009, 15:15 Re: auto kupione na licytacji HBC

lysy wrote:Tak wiec, kategorie C i D sa przyznawane na zasadach nikomu poza firmami ubezpieczeniowymi nieznanymi! Jak ja to kocham w tym kraju -przypomina w kwestii bajzlu administarcyjnego nasza kochana Ojczyzne!!!! :mrgreen: :mrgreen:



coś w tym stylu niestety

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA