LPG a DVLA

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by piopaw » 21 Jan 2009, 18:55 LPG a DVLA

Mam pytanie jak wygląda sprawa z gazem.Założyłem w Polsce gaz do samochodu czy muszę jakieś dokumenty wysyłać do DVL bo nie wiem co robić dalej żeby wszystko było ok.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 21 Jan 2009, 19:44 Re: LPG a DVLA

Nic nie trzeba zgłaszać. Jedynie nie będziesz mógł korzystać z eurotunelu.
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by borat4u » 21 Jan 2009, 20:26 Re: LPG a DVLA

po pierwsze primo, musisz zglosic i jest to wymagane, po 2gie p,mozesz dostac znizke na TAX, a po 3cie p, i najwazniejsze jak nie zglosisz w razie wypadku nie dostaniesz odszkodowania lub zaplacisz ze swojej kieszeni,najpierw musisz zalatwic certyfikat,a potem do DVLA,siema

borat4u
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 3 Jan 2009, 04:25
Location: 51.399@N21.159@E
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 21 Jan 2009, 20:28 Re: LPG a DVLA

Hmm ale na auta z gazem w wiekszosci jest mniejszy rd tax i ponoc nie placi sie za jazde po Londynie wiec i moze warto to zglosic. Najlepiej jak wypowie sie ktos kto tak zrobil. :-D

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marcin.p » 22 Jan 2009, 08:29 Re: LPG a DVLA

Ok chlopaki

Jesli zalozyles gaz w polsce to musisz przetlumaczyc papiery i wysklac do DVLA ( zglaszasz modyfikacje auta ) . Wtedy robisz test emisji na stacji diagnostycznej i wedlug tego placisz tax

dane na temat oplat w zaleznosci od emisji dostepne na stronie DVLA.

Problem pojawia sie gdy auto ubezpieczasz lub masz ubezpieczenie i musisz je zmodyfikowac. Firma ubezpieczeniowa musi zostac poinformowana o tej modyfikacji , inaczej ubezpieczenie traci waznosc i w razie wpadki nic nie dostaniesz i bedziesz musial pokryc spowodowane straty.


JA osobiscie mialem kilka aut z gazem i jak sobie zrobilem quote na auto zmodyfikowane to sie go pozbylem w szybkim czasie. Auto kupilem z gazem ale koles nie zglosil modyfikacji. Jak podzwoniem do róznych fiirm to chcieli mi ubezpieczenie podniesc z 300 do 1700 rocznie, a to zwykle gówno warte mondeo bylo.


Decyzja zalezy od ciebie co zrobisz. Ja sie pozbylem auta z gazem przesiadlem sie na diesla i nie wychodzi mi to wcale drozej.


jesli bedziesz mial jakies pytania co jak zalatwic to odezwij sie na priv

ponizej stronka z oplatami za Tax

http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Ow ... DG_4022118
Pogromca dziewiczego wiatru .....

marcin.p
Zadomowiony
 
 
Posts: 866
Age: 43
Joined: 15 May 2006, 23:15
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 22 Jan 2009, 13:10 Re: LPG a DVLA

ostatni post swietnie podsumowuje oszczednosci z jazdy na lpg..................
jak dla mnie totalna porazka -samochod to nie kuchenka ani zaplaniczka- roznice widac chyba(?????) nawet golym okiem!A pb przeciez teraz ma cene rewelacyjna!!! 86-89p/l, a lpg lekko ponad 50p/l

jeszcze w starodawnej Polsce mowiono : "Stac na konia , stac na obrok"
sa tansze srodki transportu od samochodow -rowniez powszechnie znane i szeroko dostepne!
powodzenia w dalszym odkrecaniu calego bajzlu z instalacja zalozona w pl!

p.s ubezpeiczenei samochodu w razie nieszczescia masz juz niewazne!
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by piopaw » 24 Jan 2009, 21:22 Re: LPG a DVLA

Co do ubezpieczenia to płace takie samo jak płaciłem niema zmiany od razu ich poinformowałem.A jak wszystko zrobię to napisze jak co.
Ps.marcin.p ma racie ze cza zrobić test emisji na stacji diagnostycznej i według tego płaci się tax.
Ps. lysy ja nie zadałem pytania czy się opłaca zakładać gas czy nie nie tylko my polacy mamy samochody z instalacja gazową i wcale nie tracisz ubezpieczenia razie nieszczescia chyba ze nie ma homologacji

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Bartsun » 25 Jan 2009, 11:33 Re: LPG a DVLA

lpg ma cene 40p/l ale gdzie niegdzie wyciagniesz za 38p lub nawet za 35p. wiadomosc z pierwszej reki nie dlatego ze mam samochod na gaz...

to tak nawiasem, pozdro
User avatar
Bartsun
Stały Bywalec
 
 
Posts: 589
Joined: 27 Sep 2006, 22:26
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by lysy » 25 Jan 2009, 14:11 Re: LPG a DVLA

piopaw wrote:Co do ubezpieczenia to płace takie samo jak płaciłem niema zmiany od razu ich poinformowałem.A jak wszystko zrobię to napisze jak co.
Ps.marcin.p ma racie ze cza zrobić test emisji na stacji diagnostycznej i według tego płaci się tax.
Ps. lysy ja nie zadałem pytania czy się opłaca zakładać gas czy nie nie tylko my polacy mamy samochody z instalacja gazową i wcale nie tracisz ubezpieczenia razie nieszczescia chyba ze nie ma homologacji


jak nie masz certyfikatu potwierdzonego i zarejestrowanego przez dvla to ubezpieczenie jest niewazne bo masz niezarejestrowana modyfikacje w samochodzie!a to ze ubezpieczenei na auto po modyfikacji i przed nia jest tamie samo to juz calkiem nie teges bo po co w takim razie jest rozgraniczenie na modyfikacje i standard? instalacja zalozona w uk ma juz w cenie homologacje wraz z jej legalnym wpisem gdzie trzeba - poza tym tak jak z zamontowana w pl musi byc zgloszona ubezpieczycielowi
a co do oplacalnosci sie inwestycji to bylo tylko nawiazanie do poprzedzajacego postu!poza Polakami instalacje maja masowo holendrzy ale trzeba by poznac nature tych ludzi zeby zrozumiec dlaczego przerabiaja auta na kuchenki.........
User avatar
lysy
Rozeznany
 
 
Posts: 251
Age: 46
Joined: 5 Mar 2007, 11:47
Location: Redditch
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by piopaw » 15 Feb 2009, 20:15 Re: LPG a DVLA

W Polsce tak samo masz homologacje i za to się nić nie płaci bo to uprawnia właśnie do wpisu do dowodu rejestracyjnego.

[ Dodano: Nie Lut 15, 2009 20:33 ]
Kilka dni temu właśnie dostałem dowód rejestracyjny i mam już wpisany gas czyli
Type of fuel Petrol/Gas
A to wszystko zrobiłem tak w 7 rubryce ta na niebiesko tam jest napisane Type of fuel więc napisałem GAS/LPG to tego dołączyłem ksero homologacji nie przetłumaczone wszystko po polsku i wysłałem Teraz jeszcze muszę tylko wysłać Test spalin na obniżenie tax road a test spalin zrobiłem jak byłem na przeglądzie taki test jest w cenie przeglądu tylko cza powiedzie bo tak tylko robią test spalin na benzynie.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 27 Apr 2010, 16:46 Re: LPG a DVLA

To napisz jeszcze czy zmiejszyli Ci rd tax i o ile. :mrgreen:

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by robert68 » 29 Apr 2010, 17:21 Re: LPG a DVLA

elo, Najlepiej zrobisz jak zadzwonisz osobiscie do dvla i sie dowiesz wszystkiego. A co do ubezpieczenia to nie prawda kumpel a skyline po tunie, import i placi mniej niz na orginalnego. pzdr i powodzenia

robert68
Przyczajony
 
 
Posts: 8
Joined: 18 Nov 2008, 10:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rentgen » 28 Nov 2016, 21:15 Re: LPG a DVLA

Co nowego w temacie - czy coś się zmieniło od założenia tematu?

rentgen
Przyczajony
 
 
Posts: 10
Joined: 2 Jun 2015, 19:24
Reputation point: 6
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Damian19840 » 2 Dec 2016, 17:30 Re: LPG a DVLA

Nic się nie zmienia zakładasz gaz, wysyłasz papiery i dowód rejestracyjny do dvla. Oni wbija ci do dowodu gaz i to wszystko. Kupujesz ubezpieczenie albo zgłaszasz to swojemu ubezpieczycielowi. A jak masz certyfikat ze strony drivelpg (podane warsztaty) to są ubezpieczenia takie same jak dla aut z benzyną ( nie wszystkie ubezpieczasie tam są ).

Damian19840
Przyczajony
 
 
Posts: 3
Joined: 10 Aug 2012, 21:56
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron