Kupić w UK samochód LHD + German registred +do Polski

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
Chcę tu kupić samochód LHD i wrócić nim do Polski (for good). Chciałem zapytać jak to jest wtedy z tymi ubezpieczeniami, road taxami kiedy samochód jest np. German registred ?

Chodzi mi o to , że tutaj ubezpieczenie jest na człowieka a nie na samochód a w "normalnym świecie" na samochód więc jeśli kupuje germańskie auto i ono jest ubezpieczone to ja jako obywatel Polski mogę na tym jechać?

Czytałem też w innym poście że road taxu nie płaci się jak jeździ się tu do 6 miesięcy. Mam koleżankę z Francji która przyjechała tu swoim Peugocikiem i ma gdzieś te wszystkie angielski idiotyzmy (wszystko ma robione we Francji i nikt jej nie powie że 6 miesięcy minęło bo co jakiś czas jeździ do siebie). Czy gdybym ja od niej to autko zakupił to też bym mógł na tym jechać czy działa to tylko dla obywateli tego kraju?

Proszę o odp. kogoś obeznanego w temacie i o ewentualne sugestie jak to wszystko zrobić
Prognozy są bardzo trudne, szczególnie w odniesienu do przyszłości :D
User avatar
Provler
Początkujący
 
 
Posts: 36
Age: 45
Joined: 13 Feb 2007, 23:02
Location: Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by DD » 18 Sep 2008, 23:25 otoz

co innego gdybys pozyczyl od kogos niemiecki woz a co innego jesli juz go zakupisz.
jestes wtedy wlascicielem samochodu z tymczasowo niemieckimi blachami i tyle. ubezpieczenie najczesciej dostajesz (kupujesz) razem z zakupem samochodu. kup auto w dobrym salonie uzywek wtedy dadza Ci ubezpieczenie i nie wydmuchaja Cie na formalnosciach.

DD
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 49
Joined: 29 May 2006, 08:30
Location: Dickens Heath
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron