Mazda 6

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by daro31 » 3 Aug 2008, 15:47 Mazda 6

Witam, jak w temacie, mazda 6 2.0 hatchback z 2005, moze mi ktos powiedziec jak mozna sie dostac do filtra, czy to od strny maski czy od srodka np, pod kierownica czy schowkiem pasazera, z ktorej strony sie znajduje i gdzie mozna zakupic nowy, mile bylaby widziana cena i przy okazji parowanie szyby przedniej z zewnatrz na dole, szyba pod czas deszczu paruje i mozna sciagnac pare wycieraczkami, ale po kilku sekundach ponownie nachodzi para, czym jest to spowodowane i jak mozna temu zapobiec, wspomne ze mylem szyby ciepla woda z plynem, rowniez myjka cisnieniowa, ale malo to pomoglo, a obraz jest taki jakby byla tlusta i pozostawia krople pary na 1/4 szyby u dolu, czekam na wiesci w tej sprawie i pozdrawiam
daro31
User avatar
daro31
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 9 Oct 2007, 19:41
Location: Olsztyn - Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 3 Aug 2008, 16:48 Re: Mazda 6

Parowanie szyby to pewnie od klimy. W tym czasie jak bedzie parowac to przestaw nawiew z szyby na inny i przekonasz sie.
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by daro31 » 3 Aug 2008, 18:50 Re: Mazda 6

nie pomaga, jechalem okolo 150 mil w ten sposob, w deszcz i mialem bardzo duzo czasu na to aby wyprobowac klime na wszystkie sposoby, tylko ze klima dziala wewnatrz a ja pisalem ze paruja mi na zewnatrz, i po przejechaniu wycieraczkami nalot powraca po paru sekundach
daro31
User avatar
daro31
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 9 Oct 2007, 19:41
Location: Olsztyn - Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 3 Aug 2008, 19:12 Re: Mazda 6

Ja mam identycznie :) W dolno-srodkowej czesci szyba wyglada jak zaparowana i jak przejade wycieraczka to sciera, ale po chwili robi sie to samo. Ja doszedlem do tego ze to wina zimnego powietrza z klimy. Przestalem puszczac na szybe i juz nie ma problemu.
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by daro31 » 3 Aug 2008, 19:32 Re: Mazda 6

wiec uwazasz ze to moze byc zmrozenie szyby od srodka i w ten sposob powstaje para na zewnetrzenej stronie szyby ???
ale tylko gdy szyba jest oczywiscie mokra, bo przy ladnej bezdeszczowej pogodzie takie enomalia nie wystepuja.
Mozesz to potwierdzic?

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 20:36 ]
O.K. to jest jeden temat, szyba, ale jeszcze nikt nie napisal co i jak z filtrem pylkowym, czy jak kto woli kabinowym ??? w mazda 6 z 2005r
daro31
User avatar
daro31
Raczkujący
 
 
Posts: 69
Joined: 9 Oct 2007, 19:41
Location: Olsztyn - Birmingham
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Wojna » 5 Aug 2008, 06:56 Re: Mazda 6

Jak chcesz sie powchwalic swoim autem to ok, ale jak chcesz rozwiazac problem to lepiej uderz na forum motoryzacyjne, np. autocentrum.pl

Wojna
Raczkujący
 
 
Posts: 53
Joined: 10 May 2007, 07:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Yardley » 5 Aug 2008, 17:29 Re: Mazda 6

Dzisiaj byla odpowiednia pogoda zebym to sobie sprawdzil. Odziwo juz nie mam tego problemu i pewnie przez ostatnia wizyte w serwisie miesiac temu :) Wymieniali mi wszystkie filtry i czyszczenie klimy.
Przypomnialo mi sie jeszcze cos: jak uruchomilem silnik, prawie za kazdym razem parowala mi szyba na jakies 3s a teraz to tez minelo. Pomijajac to denerwujace mrozenie przedniej szyby. Przyczyna zapewne jest filtr tylko musisz go znalesc. Zobacz moze pod deska na miejscu pasazera czy sa jakies srubki.
User avatar
Yardley
Stały Bywalec
 
 
Posts: 367
Age: 43
Joined: 23 Jun 2006, 18:25
Location: Yardley
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA