wymiana silnika a log book

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by Andrewix x » 31 Mar 2008, 14:35 wymiana silnika a log book

witam
mam dwa pytanka
Ostatnio wymienilem silnik w moim samochodzie,silnik identyczny tylko wiadomo numery troche inne.Myśle ze powininem zglosic to do DVLA.
czy ktos wymienial kiedyś silnik,mial jakies problemy z tym?typu inspekcje,albo specjalistyczny MOT,jakis doplaty co kolwiek,Czy tylko wysylam dowod rejesrtacyjny z nowymi numerami i po sprawie.
Drugie pytanko ,chialbym dowiedziec sie jaka aplikacja jest potrzebna do uzyskania calkim nowego log book,jesli auto lub motocykl jest np.wyrejestrowany,i skad wziasc ten formularz.
czy trzeba dzwonic a moze na poczcie można poprosic?czy ktos latwil juz cos takiego?

pozdrawiam

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 4 Apr 2008, 07:52 Re: wymiana silnika a log book

w centrum jest oddzial dvla, przejdz sie tam, to moze zalatwisz wszystko od reki.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Andrewix x » 4 Apr 2008, 14:18 Re: wymiana silnika a log book

kik1976 wrote:w centrum jest oddzial dvla, przejdz sie tam, to moze zalatwisz wszystko od reki.

heh :roll: w centrum mowisz,heh pewnie masz na mysli centrum birmingham.....
tylko ze ja mieszkam ok 100 kilometrow od :-P ,ale dzieki za posta

Naprawde nikt nic nie slyszal na ten temat?
:sad: moze jakis znajomy cos takiego zalatwial??

Andrewix x
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 39
Joined: 13 Nov 2007, 19:24
Location: TITANADSL ;]
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kik1976 » 4 Apr 2008, 17:13 Re: wymiana silnika a log book

tu masz pozostale office http://www.dvla.gov.uk/search.aspx?keyw ... cal+office , pozatym mozesz do nich zadzwonic.
User avatar
kik1976
Zadomowiony
 
 
Posts: 970
Joined: 2 Sep 2006, 07:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Witam,

kupilam niedawno samochod, konczy mi sie tax, ale nie dostalam jeszcze z dvla dowodu rejestracyjnego na siebie, mam tylko nr log book (document ref nr) z pierwszej strony dowodu rejestracyjnego starego wlasciciela.

Czy ten nr zmienia sie przy kazdej zmianie wlasciciela czy samochod dostaje go jeden raz "dozywotnio" i przechodz on z wlasciciela na wlasciciela?
Chcialam kupic tax online, ale wlasnie potrzebuje ten nr ref log book i teraz nie wiem czy podac ten ze starego dowodu ktory mam, czy potrzebuje nowy...

Pomoze ktos?

pu_dell
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 21 Nov 2010, 18:08
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Nov 2010, 08:47 Re: wymiana silnika a log book

Nie wykupisz taxu on-line jeśli papiery nie są na Ciebie.
Wyprostuj papiery w dvla i wówczas może byc poczta, lub net. Ino pamiętaj o konieczności posiadania polisy. I to nie tej wydrukowanej z netu, a otrzymanej pocztą od ubezpieczyciela.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA