ostrzezenie od dvla

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by lomax20 » 21 Oct 2008, 17:01 Re: ostrzezenie od dvla

Kolego grisza bardzo chetnie sie dowiem jakim sposobem utrzymanie auta LHD zarejestrowanego w anglii moze byc 15razy drozsze od RHD ?? Druga sprawa to taka, ze wszystkie formalnosci, ktore prowadza do zarejestrowania w anglii auta z kierownica po lewj stronie sa naprawde sprowadzone do minumum i nie wiem jakie certyfikaty masz na mysli? Moge sie mylic ale chetnie przeczytam co Ty masz do powiedzenia na ten temat. Jezeli ktos uwaza, ze w angli jest problem z zarejstrowaniem auta to polecam wycieczke po urzedach do Polski, kiedy chcemy zarejstrowac sprowadzone auto pomijajac fakt, ze kierownica bedzie po prawidlowej, lewj stronie.Wracajac do tematu dyskusji to zgodze sie z moim przedmowca- DD. Tak jak wielu rodakow kiedy przyjechalem do uk pierwszy raz postanowilem zabrac auto z kraju, mnie rowniez porazaly wiadomosci o zabieraniu aut i takie tam i wiece co zrobilem? Zabralem auto do kraju, sprzedalem i kupilem nowe tutaj na miejscu. Po niewielkiej dopłacie z golfa z 99 przesiadlem sie na passata z 2005 na pelnym wypasiku. Ubezpieczenie- w Polsce placilem 2200 na rok tutaj 2600 na rok ale za samochod o klase lepszy, co prawda musze zaplacic jeszcze roadtax czyli jakies 180f czy cos, ale ja naprawde nie widze sensu trzymania tutaj auta z pl. Teraz mam poczucie pelnej anonimowosci i komfortu w postaci: Co bedzie jak mnie zatrzymaja??
Potrafie zrozumiec ludzi, ktorzy przyjechali tu samochodami z Polski na wakacje do pracy ale tych, ktorzy siedza tu juz kilka lat? Naprade nie potrafie pojac ich toku myslenia. Czasami kiedy widze na drogach te polskie szroty, ktore nie wiem jakim cudem zrobimy tyle km, zeby sie tu dostac to wydaje mi sie, ze niektorzy z nas chcieliby zabrac swoje samochody wszedzie- nawet do grobu ;)

lomax20
Raczkujący
 
 
Posts: 51
Age: 111
Joined: 1 Jun 2008, 17:40
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by viper11 » 23 Oct 2008, 10:28 Re: ostrzezenie od dvla

heh mi tottenham kojarzy się z dużymi korkami i masą żydów ;) to tyle co zauważyłem. Ja obracam się w okolicach Wembley i Harrow.

Jak tak sobie jeżdże po UK, to jeszcze kontroli Policyjnej nie miałem. Kto sprawdza polskie samochody? czy jest to Policja? czy jakieś inne służby, np kolesie parkingowi? Z tego co wiem, to właśnie oni patrolują ulice i sprawdzają czy zaparkowane tam samochody mają road tax czy nie. Kto rozwiesza te ulotki?

lomax20, zgadza się, gdybym planował zostać tu dłużej, to kupiłbym ang autko, pomimo droższych kosztów utrzymania, mógłbym je bardziej wykorzystać, ale czy warto kupować tu samochód na jakieś 3-4 miesiące, tym bardziej, że zbliża się koniec roku? Wczesną wiosną planuje powrót do Polandii.

[ Dodano: Czw Paź 23, 2008 14:06 ]
A to ciekawy artykuł, który wpadł mi ostatnio w oko, a mimo wszystko rodzi wiele wątpliwości na temat Brytyjskiego prawa.

http://www.polishexpr...../index.ph ... 3039&stt=1

viper11
Przyczajony
 
 
Posts: 5
Joined: 20 Oct 2008, 16:25
Location: Londyn
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by kalini812 » 20 Jan 2009, 20:14 Re: ostrzezenie od dvla

zaciekawil mnie strasznie ten artykul ktorego to link zamiesciles,bo czytalam z wielkim zaciekawieniem gdyz to tak jak gdyby po czesci chodzilo o moja sprawe.moze w wielkim skrocie.W 2006 roku sprowadzialam sobie autko z Polski,cieszylam sie jazda po drogach UK do momentu kontroli w Londynie,gdzie sprawdzili moje dokumenty(polskie prawko i ubezpieczenie auta)poinformowano iz nie moge przebywac dluzej niz 6mies.autem na polskich numerach rej.i ze albo przerejestruje samochod,albo wyjade nim do Polski i ze nie bede placic zadnej kary.Tak tez zrobilam pozalatwialam wszystko i w niecale dwa tyg.wyjechalam do Polski,tam wystawilam autko na sprzedaz.Po powrocie przywitalo mnie pierwsze pisemko od DVLA gdzie pisza iz mam 188futnow kary do zaplaty gdyz moje autko przebywalo dluzej niz 6mies.w UK i ze nie posiadalam ubezpiecznia,nie wiem jak sprawdzili moj okres pobytu autkiem w UK,podczas kontroli w Londynie sklamalam ze auto jest w UK niecale 6mies.a tak naprawde bylo bodajze ok.9-10mies.juz teraz nawet dokladnie nie pamietam.Po mies.przyszlo kolejne pismo upominajace do zaplaty 188funtow,staralam sie z nimi skontaktowac i wyjasnic to wszytsko(choc moj angielski nie jest super),ale na darmo.Potem bylo kolejne pismo w ktorym to jzu informuja iz sprawa zostala przekazana do sadu.W miedzy czasie zmienilam adres zamieszkania,ale dowiedzialam sie iz na stary adres przyszla do mnie jakas poczta...tym razem z sadu z info o zaplate nie 188 lecz 680funtow,poprosilam o pomoc znajomych anglikow,wydzwaniali tam a nawet wyslali fax z info o moim nowym adresie(i tu chyba blad),bo na nowy adres przyszlo pismo iz dziekuja mi za info,ale nadal mam do zaplaty 680funtow.Teraz to jzu naprawde nie wiem co robic,moj angielski nie jest na tyle dobry by walczyc w tej sprawie,mysle iz by przekazac sprawe do jakiegos biura prawnego.Mysle iz moja historia dala wam cos do myslenia,ale zrobicie jak bedziecie uwazac za stosowne,pozdrawiam wszystkich posiadaczy autek na polskich numerach poruszajacych sie po UK. ;)
User avatar
kalini812
Rozeznany
 
 
Posts: 134
Age: 42
Joined: 23 Apr 2008, 18:28
Location: Tamworth---Wrocław
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by artur01 » 21 Jan 2009, 11:33 Re: ostrzezenie od dvla

Ludzie oni wszystko maja w systemie kazdy samochod przekraczajacy granice Angli dlatego sie niedziwcie IIIIIIIIIIII.

1.Tablice rejestracyjne kazdego samochodu sa skanowane jak sie zjezdza z promu lub wjezdza na prom w Angli.(to samo dotyczy eurotunelu)
2.Jak kupujesz bilet musisz podac koniecznie numer rejestracyjny samochodu.
3.Jezeli nie zaplacisz to przyjdzie list z nakazem zaplaty w Polsce(Chyba ze niejestes zameldowany w Polsce )
4.Okres przedawnienia 5lat od wystawienia wezwania do zapaty
.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

artur01
Raczkujący
 
 
Posts: 86
Joined: 9 Apr 2008, 17:05
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA

cron