Gdzie kupić TANIE opony?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by VA » 13 Nov 2012, 17:06 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Draco wrote:ja potrzebuje za rozsadna cene opon zimowych 245/45 R18, nie jakies chinskie, interesuja mnie opony dobrych firm na spore predkosci i w miare ciche, wie ktos gdzie kupie taki rozmiar i nie przeplace?

Jak mają być ciche, to tylko Continental Winter Contact, trzecią zimę na takowych śmigam. Cichsze niż moje letnie Barumy.
Z zakupem różnie bywa. Ja osobiście nie jestem zwolennikiem używanych opon. Warto przeszukiwać każdy sklep z osobna (on-line), bo mogą mieć taniej dany rozmiar. Ja kupiłem zestaw Continentali w Kwick-Ficie taniej niż gdziekolwiek indziej były najtańsze chińskie opony.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by madbrain » 14 Nov 2012, 08:16 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Ludzie. Po co wam zimowe opony w Bham? Tu nie ma duzych mrozow a jak spadnie snieg to i tak nie ma po co wyjezdzac na droge bo najdalej na 3 skrzyzowaniu jakis 'ciemniejszej karnacji brytyjczyk' walnie w wasz samochod. No chyba ze ktos chce sie w bardziej brutalny ale oplacalny sposob pozbyc swojego samochodu. Niestety akurat w Bham sporo takich osobnikow jezdzi bez ubezpieczenia wiec cala operacja moze byc zupelnie nieoplacalna.
Porzadne caloroczne zupelnie wystarcza.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 14 Nov 2012, 13:12 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

madbrain, to Ty sobie jezdzij na tych calorocznych a ja bede narzekal jadac na zimowych za Toba, ze kolejny "inny" brytyjczyk nie potrafi jezdzic i skapi na opony. dla Twojej informacji, opona zimowa to nie tylko snieg ale to juz sobie sam poszukaj i poczytaj. Poza tym jesli Twoje uzytkowanie auta ogranicza sie do przejechania kawalka Bham to moze lepiej zrezygnuj z tego na rzecz komunikacji miejskiej.

VA, dzieki za nazwe, tylko ciezko mi znalezc te opony w rozmiarze, jaki potrzebuje :(

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by madbrain » 14 Nov 2012, 14:41 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Draco ja tam nie chcialem nikogo obrazic, jak ktos ma taka fanaberie to moze opony nawet sobie dogrzewac zanim ruszy z podjazdu zeby lepiej mu sie jezdzilo. Jak ktos jezdzi sobie w Alpy albo do Polski to niech kupuje zimowki, a nawet jak wybiera sie do Szwecji lub Finladii to nawet se moze kupic z kolcami i je wiezc w bagazniku.
Ja nie jestem cyganem i dalej jak 500km samochodem nie jezdze jak nie musze.
Do jazdy po westmidlandsach opony zimowe nie maja sensu bo to nie jest problem ze 'bedziesz sie za mna wlokl' bo ja poprostu nie wyjade na droge.
Na gownianych polskich zasniezonych/zalodzonych/dziurawych drogach zrobilem sporo kilometrow zawsze w sezonie na zimowkach i w naprawde kiepskich warunkach wiec znam zalety opon zimowych i przewage lepszych opon nad tanimi. A Ty jak nie masz batmobila o ktory sie beda rozbijali INNI uzytkownicy na drodze to fizyki nie oszukasz. Ktos w Ciebie wjedzie kto nie bedzie mial dobrych opon koniec kropka. Tutaj kupa kierowcow nie ma nawet przyzwoitych opon letnich/calorocznych a o ich umiejetnosciach jazdy w gorszych warunkach to juz nawet nie ma co wspominac. Nie bez powodu mieszkancy Bham sa tak rypani na ubezpieczeniach bo ubezpieczalnie wyciagaja srednia ktora nie bierze sie z kosmosu tylko ze stluczek.
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 14 Nov 2012, 19:12 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Jesli wszyscy bedą tak podchodzili jak Ty do opon zimowych to jeszcze przez sto lat 90% aut ich nie bedzie tu miało. Poza tym opona letnia czy nawet wielosezonowa traci własności juz poniżej 10*C. Wiec możesz te fanaberie opowiadać komuś innemu a nie wprowadzać ludzi w błąd. Druga sprawa, jesli wyjeżdżając z domu widzisz, ze zaraz ktoś w Ciebie wjedzie to moze sprzedaj auto bo kipniesz na zawał zanim sie zestarzejesz z tych wszystkich stresów :)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Hunteros30 » 14 Nov 2012, 19:34 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Masz rację Draco. Wystarczy przypomnieć sobie zeszły rok jakie korki się tworzyły bo spadło "troszkę " śniegu. Co do zimówek to najtaniej wyjdzie kupić w Polsce i zlecić transport. Ja zakupiłem prawie nówki (7,8mm głębokości bieżnik ) w zeszłym roku przed wyjazdem do PL za 160F z transportem. 13" co prawda ale zawsze. Tutaj nie można kupić dobrych zimówek. a jak "MADBRAIN" chce sie tłuc na drodze z angolami który w kogo wjechał to śmiało zachęcam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by VA » 14 Nov 2012, 20:28 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

madbrain wrote:Ludzie. Po co wam zimowe opony w Bham? Tu nie ma duzych mrozow a jak spadnie snieg to i tak nie ma po co wyjezdzac na droge bo najdalej na 3 skrzyzowaniu jakis 'ciemniejszej karnacji brytyjczyk' walnie w wasz samochod. No chyba ze ktos chce sie w bardziej brutalny ale oplacalny sposob pozbyc swojego samochodu. Niestety akurat w Bham sporo takich osobnikow jezdzi bez ubezpieczenia wiec cala operacja moze byc zupelnie nieoplacalna.
Porzadne caloroczne zupelnie wystarcza.

Przede wszystkim nie zauważyłem żeby ktoś pytał czy jest sens używania zimówek w Brum.
Po co w ogóle wyjeżdżać na drogi, jeżeli najdalej "na 3 skrzyzowaniu jakis 'ciemniejszej karnacji brytyjczyk' walnie w wasz samochod" bez ubezpieczenia? We mnie kobieta walnęła w lecie, na suchej nawierzchni, przy dobrej widoczności i miała ubezpieczenie, w zimie natomiast nikt we mnie nigdy nie walnął, pomimo iż wyjeżdżam dalej niż do trzeciego skrzyżowania jak spadnie śnieg.
VA
User avatar
VA
Zaangażowany
 
 
Posts: 1148
Joined: 26 Aug 2006, 12:49
Location: Birmingham
Reputation point: 112
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 15 Nov 2012, 07:57 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Ja tam nie chce sieci z wami sprzeczac czy jest sens kupować zimówki czy nie. Jedno tylko mogę stwierdzić, ze jak spadnie śnieg i nawet wszyscy bedą mieli opony zimowe to itak beda jechać 10 km/h i beda korki. Dziękuje pozdrawiam

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by madbrain » 15 Nov 2012, 09:11 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

W zeszlym roku niecaly dzien bodaj sobota to byla byl snieg i widzialem pare glupich stluczek na ulicy pod domem. Ludzie zachowywali sie jak dzieci ktorym ktos dal zapalki. W poniedzialek w robocie okazalo sie ze kilka ludzi zdazylo za te pol dnia rozbic swoje samochody. Ale tacy bogowie kierownicy jak Hunteros30 i Draco sila swojej boskosci i bieznika na 8mm opon zimowych zakupionych okazyjnie w Polsce zapewne lewituja 3m nad droga i niestraszny im chaos panujacy dookola i mkna z predkoscia nadswietlna powyzej fotoradarow krzyczac do maluczkich ponizej 'Go by bus suckers!!'
''Prawda leży po stronie najbardziej wypasionej'' :D

madbrain
Raczkujący
 
 
Posts: 96
Age: 42
Joined: 13 May 2011, 08:45
Location: Bartley Green
Reputation point: 12
Neutralny
Top
-3

MalePostNapisane by mizartius » 15 Nov 2012, 20:43 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Hmm... w takim rozmiarze to ciezko tanio kupic. Ja mam tylko 215ki a i tak ponizej 130F ciezko cos przyzwoitego znalezc. Zobacz takie: http://www.mytyres.co.uk/cgi-bin/rshop. ... sowigan=CW
Ja mam u siebie Nokiany i jestem zadowolony.

mizartius
Raczkujący
 
 
Posts: 52
Joined: 19 Jan 2012, 23:14
Reputation point: 6
Neutralny
Top
3

PostNapisane by Guest » 15 Nov 2012, 22:33 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

mizartius, dzieki za namiar, niestety jest jeszcze jeden warunek, opona musi miec rant zabezpieczajacy felge a te ich nie maja, ale i tak dzieki za namiar, przeszukalem troche ta stronke i jak nic nie znajde to trzeba bedzie wydac okolo 200f za sztuke...

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 16 Nov 2012, 16:33 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

draco - a nie prościej/taniej na zimę kupić zwykłe stalowe felgi zamiast alusów? :D

A co do Continentala, to się podpisuje oboma ręcyma :D Miałem kilka zestawów i Continentale Winter Contact najlepiej mi podpasowały. Zresztą letnie EP Contact też...

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 16 Nov 2012, 17:41 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Adam to jaki jest sens posiadania alusow jak pól roku będę jeździł na stalowych? To raz. A dwa juz tłumaczyłem wcześniej. Wydam kasę na komplet felg plus opon a za dwa lata zmienie auto i co z tym zrobię? Nie jest to dla mnie oszczędne rozwiazanie bo co zmiana auta to kolejne szukanie kompletu felg i opon.

PS. Mój tysięczny post :)

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by marek1ba1 » 16 Nov 2012, 21:58 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Ja kupilem pirelli p6 na www.mytyres.co.uk mozesz tam sprawdzic cene .Nie wiem jak sie ksztaltuja do cen w polsce ale na opony nie ma co zalowac,ja tak uwazam.Popatrz tez na opinie opon .

marek1ba1
Początkujący
 
 
Posts: 27
Joined: 18 Oct 2009, 21:22
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 17 Nov 2012, 14:10 Re: Gdzie kupić TANIE opony?

Alusy są potrzebne jedynie do wyrywania lasek i szpanowania, a zimą to się rzadko robi :P W lato, to co innego :) Znasz jakieś funkcjonalny powód stosowania alu, poza wyglądem?
Jak co 2 lata zmieniasz auta, to jaki jest sens kupowania drogich alusów i drugiego kompletu opon? Przebujasz się na tych co masz :) (to oczywiście żart, jakby ktoś nie zrozumiał..)

Sens posiadania kompletu kół a nie opon jest taki, że
- masz sparowane opony z felgami
- nie naruszasz opony bez potrzeby. Każde zdjęcie/założenie opony jest naruszeniem jakiegoś stałego stanu. Jestem wyznawcą zasady, że jak coś działa, to jak nie trzeba to się tego nie tyka :D
- szybsza wymiana,
A przy sprzedaży jest zawsze argument za - 2gi komplet kół. Ostatecznie możesz kupować kilka razy z rzędu ten sam model i sprzedawać auto ze stalowymi felgami a mieć 6 lat swoje ulubione, wymarzone alusy :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA