czy ktos się orientuje, jak to jest z polskim samochodem tu?

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;
czy mógłby mi ktoś odpowiedziec na następujące pytania??

1. Czy moge jeździć samochodem na polskich blachach bez żadnych ograniczeń czasowych?? (bo np. w Niemczech jest tak że można 6 miesięcy jeździć a potem trzeba miec niemiecki przegląd, tak mi przynajmniej powiedział niemiecki policjant)
2. Co z ubezpieczeniem, czy muszę mieć AC ( mam do lutego przyszłego roku, czy będę musiał przedłużyć?? )
3. Co z przeglądem, czy jak mi się skończy to musze robić MOT, czy wystarczy jak wyślę dowód rejestr. do POlski żeby mi ktos wbił, że mam przegląd ??
4. Czy musze płacić podatek - tax w sensie - od polskiego auta
5. Co w razie kolizji, czy polskie OC wypłaca odszkodowanie w przypadku kolizji w uk ??
6. Czy mozna, mając polskie OC i AC, wykupić tutaj jakies ubezp. typu Assistance, które pokrywałoby koszty np. holowania w przypadku awarii na autostradzie ( mam Daewoo Tico 1998r. , ma juz 60000km przejechane bez żadnej awarii, więc prędzej czy później cos sie zepsuje, :)

Wiem że niektórym te pytania mogą sie wydać głupie, ale pierwszy raz mam w uk polskie auto więc wolę zapytac niz później płacic jakies mandaty :) Poza tym dość dużo jeżdżę więc wolałbym mieć wszystko OK z autem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wielkie pozdro dla wszystkich na forum

:mrgreen:
There's a stranger speaks outside my door, Says take what you can from your dreams..

www.nekwan.grono.net
www.last.fm/user/nekwan
http://www.dogstrust.org.uk/sponsor_a_dog/

nekwan
Początkujący
 
 
Posts: 36
Age: 41
Joined: 15 Sep 2007, 12:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

http://ukipedia.eu/uk/Strona_g%C5%82%C3%B3wna poczytaj sobie jest tu sporo o o tym i innych sprawach pozdro
pije by paść padam by wstać wstaje by pić , pije by żyć

biff30
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Age: 48
Joined: 17 Aug 2007, 20:37
Location: redditch/tarnobrzeg
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

tez mozesz na swoje ryzyko ale tylko 6 miesiecy jest legalne a pozniej juz sa problemy

przemek22
Raczkujący
 
 
Posts: 91
Age: 39
Joined: 27 Feb 2007, 13:14
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

dzięki, chyba zdecyduje się na kupno auta tutaj jednak, bo zamierzam tu być co najmniej 2 lata ,do końca studiów, a pewnie w razie jakby co to jeden mandat wyniesie tyle co jakieś 10 letnie mondeo . pozdrawiam
There's a stranger speaks outside my door, Says take what you can from your dreams..

www.nekwan.grono.net
www.last.fm/user/nekwan
http://www.dogstrust.org.uk/sponsor_a_dog/

nekwan
Początkujący
 
 
Posts: 36
Age: 41
Joined: 15 Sep 2007, 12:46
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

ej ale napiszcie w końcu co trzeba zrobić z tym polskim autem aby sie muc swobodnie poruszać !!! gdzie iść i co ze soba wziąść!! i ile to kasy zje !!!!

jurianglia
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 45
Joined: 11 Aug 2007, 09:58
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Powinienes przejestrowac samochod.

Zapewne musisz zalatwic MOT, Road Tax + jakis formularz z DVLA + ubezpieczenie. Tak na chlopski rozum.
Road tax i ubezpieczenie na koncu.

owen
Stały Bywalec
 
 
Posts: 332
Joined: 22 Jun 2006, 21:51
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA