Kupno samochodu z wada ukryta

Dyskusje na temat wszystkiego, co ma kółka. Samochody, motory, rowery; sprawy techniczne ;

MalePostNapisane by adam.szafranski88 » 22 Mar 2015, 22:15 Kupno samochodu z wada ukryta

Witam
szukam pomocy i informacji na temat kupna samochodu z wada ukryta.
Kupilem samochod i po dwoch miesiacach podl mi silnik. Po rozebraniu przez mechanika okazalo sie ze samochod byl zrobiony"na sztuke" aby go sprzedac. Mam pytanie czy moge podac sprzedajacego do sadu i odzyskac pieniadze za naprawe?

adam.szafranski88
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 11 Nov 2012, 16:00
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 23 Mar 2015, 04:37

Jezeli byl to prywatny sprzedawca to nie masz za duzo szans nic ugrac, co innego jak byl to "trade" wtedy mozesz sie powolac na "sales goods act not fit for purpose"
Ciezko bedzie cokolwiek udowodnic i duzo zalezy od tego co bylo napisane w ogloszeniu.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 23 Mar 2015, 16:46 Re: Kupno samochodu z wada ukryta

Dokładnie tak jak pisze Alzak. Dlatego wbrew pozorom warto kupować w komisach. Do tego często za darmo dostaje się gwarancję. Ja osobiście miałem 3 miesiące gwarancji i właśnie w przeciągu tego czasu wyszła mi naprawa za ponad 400 funtów, oczywiście za wszystko zapłacił gwarant :)
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 23 Mar 2015, 18:50 Re: Kupno samochodu z wada ukryta

Szkopuł tkwi w tym, że nie udowodnisz komuś złych intencji- on zawsze albo będzie palił Jana że nie wiedział albo będzie upierać się przy stwierdzeniu, że według jego osobistej wiedzy i doświadczenia naprawa była wykonana rzetelnie.Nie udowodnisz mu, że pragmatyka zawodowa mówi, że coś się powinno naprawiać tak a tak bo on zawsze może powiedziec, że jego jakiekolwiek instrukcje napraw , wytyczne, zasady co i jak naprawiać oraz pragmatyka zawodu mechanika nie obowiązują bo... nie muszą.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by bigspot2 » 23 Mar 2015, 20:05 Re: Kupno samochodu z wada ukryta

nie masz żadnych szans, sold as seen czyli widzisz co kupujesz. Skąd wiesz że to ten co sprzedawał tak właśnie naprawił, może to mechanik go zrobił w trąbe.

bigspot2
Początkujący
 
 
Posts: 34
Joined: 22 Dec 2014, 11:58
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by TroyaN » 30 Apr 2015, 13:22 Re: Kupno samochodu z wada ukryta

bigspot2 i tak i nie.

Sam prowadze komis samochodowy i:
1. Zapis Sold as seen jest nielegalny.
2. Jesli byl to komis samochodowy to mozesz zawsze zglosic sie do Trading Standards.
3. Przeczytaj Rachunek (zakladajac ze byl to komis). Bycmoze kupiles auto opisane jako spares or repairs.

Po 2 miesiacach jedyne na co mozesz liczyc to dobra wola sprzedajacego.
Problem tkwi w tym ze mechanik juz rozebral silnik, co za tym idzie jest juz po ptakach.
Pamietaj na przyszlosc ze jesli zauwazysz jakas wade najpierw poinformuj sprzedajacego a potem podejmuj kroki.

mahol wszystko kwestia ceny, zgodze sie z Toba jesli kupujesz drozsze auto ale przy tanszych tak juz nie jest niestety.
W UK sa 2 typy komisow. 1 to auta drogie i o sredniej cenie ale za to wiesz ze sa sprawdzone i beda z gwarancja, 2 to auta tanie (ludzie czesta mowia na nich handlarzyki itp).
Ja skupilem sie na sprzedazy aut tanich bo jak wielu z was zapewne sie przekonalo aby dostac prace w UK musisz byc mobilny a na start czasem ciezko wysuplac wieksze pieniadze na auto. W przypadku tanich aut (jak moje) niestety trzeba liczyc sie z tym ze auta te nie beda najlepszej jakosci ale za to rekompensuje to cena.

Pozdrawiam
User avatar
TroyaN
Raczkujący
 
 
Posts: 84
Joined: 2 May 2014, 11:26
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to MOTORYZACJA